www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Hraničný  spor medzi Etiópiou a Eritreou nie je stále doriešený, v posledných mesiacoch naopak rastie napätie v oblasti a dochádza k výraznému presunu armád oboch krajín do blízkosti hranice.

Odporúčame necestovať do niektorých oblastí krajiny, najmä na hranici s Etiópiou a so Sudánom. Hranice medzi Eritreou a týmito dvoma krajinami je uzavretá. Ďalej je lepšie necestovať do Tesseney, do oblasti okolo Afabet, Nakfa a medzi Sebederat a hranicou s Etiópiou (Temporary Security Zone). V oblastiach na západ od prístavu Assab, na juh od Mendeferra a Barentu a v okolí Massawa je možné stále naraziť na nášľapné míny. Odporúča sa radšej sa o bezpečnosti plánovanej trasy informovať.

Eritrejské úrady navyše v súvislosťou s napätou situáciou vzhľadom k nedoriešenému hraničnému sporu s Etiópiou obmedzujú pohyb vo vnútrozemí. Pred cestou do vnútrozemia je treba požiadať o súhlas príslušné úrady. Hrozby bombových útokov sú v poslednej dobe reálne. Turisti by preto mali byť opatrní. Bežná kriminalita (krádeže a pod.) sa aj napriek stúpajúcej tendencii obmedzuje len na väčšie mestá.

Eritrea je turisticky neprebádaná krajina, ktorej obyvateľstvo tvoria z polovice ortodoxní  kresťania a z polovice moslimovia. Oblečením, používaným jazykom, jedlom a zvykmi, vrátane používaného obrázkového písma, sú Eritrejčania veľmi podobní obyvateľom Etiópie, najmä jej ahmarsko-tigrejskej časti.

Konzervatívne oblečenie aj decentné správanie by malo byť pravidlom, zdvorilosť platí aj pri zjednávanie na trhu. Protestným demonštráciám alebo iným zhlukom ľudí je vhodné sa úplne vyhnúť, rovnako tak fotografovaniu alebo natáčaniu. Pri robení záberov na súkromné účely sa odporúča požiadať fotografovanú osobu vopred o povolenie.

Na cestovanie po Eritrei sú nutné špeciálne povolenia pre archeologické vykopávky, cirkevné pamiatky aj pre návštevu Dahlackých ostrovov, ktoré sú povestným rajom potápačov. Vôbec nie je prístupná zhruba dvadsaťpäťkilometrová bezpečnostná zóna pozdĺž celej hranice s Etiópiou, kde sú rozmiestnené mierové sily OSN. Bezpečné nie sú ani územia pri hranici so Sudánom. Ťažko prístupný je prístav Assab.

V určitých oblastiach sa dá naraziť na nášľapné míny alebo nevybuchnutú muníciu ako pozostatok vojny Eritrei za nezávislosť od Etiópie: odporúča sa maximálna opatrnosť (radšej vôbec necestovať v noci a nechodiť ani nejazdiť mimo cesty) a získanie dôkladných informácií od miestnych úradov pred každou uvažovanou cestou mimo hlavné mesto Asmaru alebo prístav Massawa.

Jediná odporučenia hodná doprava do Eritrei a späť je letecká.

Banky sú otvorené od pondelka do piatku 8.00-11.00 a 14.00-16.00 hod. a v sobotu 8.00-12.30 hod. K výmene peňazí je lepšie vziať si so sebou pas.

Na jednom z hlavných námestí metropole pracuje turistická kancelária Eritrean Tour Service.
tel. (00 291 1) 12 49 49, fax 12 76 95.

 

Zdroj: MZV

späť

   

Lokácia:

Eritrea
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

26.6.2019
Všetci, ktorí majú radi prírodu, dobrú hudbu a nevšedné zážitky by si nemali nechať ujsť 9. ročník podujatia Zelená Modrá, ktoré sa uskutoční 29. a 30. júna 2019.

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 26. 6. 2019
sviatok: