www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Hraničný  spor medzi Etiópiou a Eritreou nie je stále doriešený, v posledných mesiacoch naopak rastie napätie v oblasti a dochádza k výraznému presunu armád oboch krajín do blízkosti hranice.

Odporúčame necestovať do niektorých oblastí krajiny, najmä na hranici s Etiópiou a so Sudánom. Hranice medzi Eritreou a týmito dvoma krajinami je uzavretá. Ďalej je lepšie necestovať do Tesseney, do oblasti okolo Afabet, Nakfa a medzi Sebederat a hranicou s Etiópiou (Temporary Security Zone). V oblastiach na západ od prístavu Assab, na juh od Mendeferra a Barentu a v okolí Massawa je možné stále naraziť na nášľapné míny. Odporúča sa radšej sa o bezpečnosti plánovanej trasy informovať.

Eritrejské úrady navyše v súvislosťou s napätou situáciou vzhľadom k nedoriešenému hraničnému sporu s Etiópiou obmedzujú pohyb vo vnútrozemí. Pred cestou do vnútrozemia je treba požiadať o súhlas príslušné úrady. Hrozby bombových útokov sú v poslednej dobe reálne. Turisti by preto mali byť opatrní. Bežná kriminalita (krádeže a pod.) sa aj napriek stúpajúcej tendencii obmedzuje len na väčšie mestá.

Eritrea je turisticky neprebádaná krajina, ktorej obyvateľstvo tvoria z polovice ortodoxní  kresťania a z polovice moslimovia. Oblečením, používaným jazykom, jedlom a zvykmi, vrátane používaného obrázkového písma, sú Eritrejčania veľmi podobní obyvateľom Etiópie, najmä jej ahmarsko-tigrejskej časti.

Konzervatívne oblečenie aj decentné správanie by malo byť pravidlom, zdvorilosť platí aj pri zjednávanie na trhu. Protestným demonštráciám alebo iným zhlukom ľudí je vhodné sa úplne vyhnúť, rovnako tak fotografovaniu alebo natáčaniu. Pri robení záberov na súkromné účely sa odporúča požiadať fotografovanú osobu vopred o povolenie.

Na cestovanie po Eritrei sú nutné špeciálne povolenia pre archeologické vykopávky, cirkevné pamiatky aj pre návštevu Dahlackých ostrovov, ktoré sú povestným rajom potápačov. Vôbec nie je prístupná zhruba dvadsaťpäťkilometrová bezpečnostná zóna pozdĺž celej hranice s Etiópiou, kde sú rozmiestnené mierové sily OSN. Bezpečné nie sú ani územia pri hranici so Sudánom. Ťažko prístupný je prístav Assab.

V určitých oblastiach sa dá naraziť na nášľapné míny alebo nevybuchnutú muníciu ako pozostatok vojny Eritrei za nezávislosť od Etiópie: odporúča sa maximálna opatrnosť (radšej vôbec necestovať v noci a nechodiť ani nejazdiť mimo cesty) a získanie dôkladných informácií od miestnych úradov pred každou uvažovanou cestou mimo hlavné mesto Asmaru alebo prístav Massawa.

Jediná odporučenia hodná doprava do Eritrei a späť je letecká.

Banky sú otvorené od pondelka do piatku 8.00-11.00 a 14.00-16.00 hod. a v sobotu 8.00-12.30 hod. K výmene peňazí je lepšie vziať si so sebou pas.

Na jednom z hlavných námestí metropole pracuje turistická kancelária Eritrean Tour Service.
tel. (00 291 1) 12 49 49, fax 12 76 95.

 

Zdroj: MZV

späť

   

Lokácia:

Eritrea
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

5.4.2020
Pred pár dňami sme vám priniesli informácie o virtuálnych prechádzkach po múzeách či galériách. Dnes budeme v tomto trende pokračovať a tentoraz vám predstavíme vizuálne aj posluchovo úžasnú virtuálnu turistiku po amerických národných parkoch.
4.4.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa v Juhočeskom kraji vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Rozlohou druhý najväčší kraj Českej republiky pokrývajú šumavské lesy, vodné plochy, vyhliadky a náučné chodníky.
3.4.2020
Pohyb na čerstvom vzduchu posilňuje imunitu a je jednou z mála zmysluplných činností, ktoré sa v súčasnej situácii dajú robiť. Prečo nespojiť pobyt v prírode s jej upratovaním?
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 5. 4. 2020
sviatok: