www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Hrozba teroristických útokov je ako v ďalších krajinách Afrického rohu reálna. Vojenská prítomnosť USA v Džibuti prípadné útoky na západných turistov zvyšuje. Turisti by preto mali byť obozretní najmä na verejných a turistami navštevovaných miestach a v hoteloch. Využívanie železnice medzi Etiópiou a Džibuti nie je v súčasnej dobe možné a vzhľadom k náhodným teroristickým útokom ho ani neodporúča.

Džibutsko je frankofónna moslimská krajina s umierneným prístupom k cudzincom. Alkohol sa dá bežne konzumovať v baroch a vo väčšine reštaurácií (v žiadnom prípade však na verejnosti), ako pravidlo sa však vyžaduje decentné oblečenie aj správanie. Opitosť na verejnosti však môže byť trestaná až dvomi rokmi väzenia. Produkcia a šírenie fotografií, videozáznamov apod. s materiálom, ktorý sa nezlučuje s dobrými mravmi sú trestné.

Jediná odporučenia hodná doprava do Džibuti a späť je letecká.

V zrovnaní so susednými krajinami je bezpečnostná situácia lepšia najmä vo väčšine štvrtí hlavného mesta, ale opatrnosť sa vyplatí vždy a všade. Pri pohybe po zotmení alebo mimo metropoly je žiaduci miestny sprievod. Prihraničné oblasti bývajú občas uzavreté, na časti územia ležia stále míny ako pozostatok dlhej občianskej vojny, a preto sa neodporúča ani cestovať na sever od Tadjoury a Obocku.

Je značne rozšírená prostitúcia a s ňou spojené pohlavné choroby, vrátane AIDS.

Protestným demonštráciám alebo iným zhlukom ľudí je vhodné sa úplne vyhnúť, rovnako tak fotografovaniu alebo natáčaniu. Pri robení záberov pre súkromné účely sa odporúča požiadať snímaný objekt vopred o zvolenie.

Pre miestne obyvateľstvo je typickou zvyklosťou (kam cudzinci môžu byť prizvaní) pravidelná dlhá poludňajšia siesta s rozprávaním, žuvaním kátu a popíjaním silného odvaru zo zázvoru (miesto čaju) v klimatizovaných príbytkoch, a to výhradne za účasti mužov.

Od nedele do štvrtka majú otvorené banky (7:30 - 11:30 hod.) aj oficiálne zmenárne v centre hlavného mesta (8:00-12:00, 16:00-19:45 hod.); čierny trh pre výmenu valút sa neodporúča.

Pri odlete (z jediného medzinárodného letiska v Džibuti) sa platí letiskový poplatok.

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Džibuti
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

16.6.2019
Spoznajte krásy a zaujímavosti Malých Karpát. Využiť môžete turistický autobus Malokarpatský expres, ktorý premáva každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava – Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.
15.6.2019
Tohtoročnú sezónu sa môžu turisti vydať do 16 miest chránenej prírody s novo vydaným návštevníckym pasom. Každý, kto navštívi najmenej 5 z návštevníckych stredísk národných parkov či Domov prírody chránených krajinných oblastí, získa odmenu.
14.6.2019
Slovensko bude od 20. do 23. júna 2019 hostiť ďalšie významné svetové podujatie. Vôbec prvýkrát v histórii hlavného mesta Slovenska – Bratislavy , v ňom budú prebiehať Majstrovstvá sveta v Karate.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 16. 6. 2019
sviatok: