www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Hrozba teroristických útokov je ako v ďalších krajinách Afrického rohu reálna. Vojenská prítomnosť USA v Džibuti prípadné útoky na západných turistov zvyšuje. Turisti by preto mali byť obozretní najmä na verejných a turistami navštevovaných miestach a v hoteloch. Využívanie železnice medzi Etiópiou a Džibuti nie je v súčasnej dobe možné a vzhľadom k náhodným teroristickým útokom ho ani neodporúča.

Džibutsko je frankofónna moslimská krajina s umierneným prístupom k cudzincom. Alkohol sa dá bežne konzumovať v baroch a vo väčšine reštaurácií (v žiadnom prípade však na verejnosti), ako pravidlo sa však vyžaduje decentné oblečenie aj správanie. Opitosť na verejnosti však môže byť trestaná až dvomi rokmi väzenia. Produkcia a šírenie fotografií, videozáznamov apod. s materiálom, ktorý sa nezlučuje s dobrými mravmi sú trestné.

Jediná odporučenia hodná doprava do Džibuti a späť je letecká.

V zrovnaní so susednými krajinami je bezpečnostná situácia lepšia najmä vo väčšine štvrtí hlavného mesta, ale opatrnosť sa vyplatí vždy a všade. Pri pohybe po zotmení alebo mimo metropoly je žiaduci miestny sprievod. Prihraničné oblasti bývajú občas uzavreté, na časti územia ležia stále míny ako pozostatok dlhej občianskej vojny, a preto sa neodporúča ani cestovať na sever od Tadjoury a Obocku.

Je značne rozšírená prostitúcia a s ňou spojené pohlavné choroby, vrátane AIDS.

Protestným demonštráciám alebo iným zhlukom ľudí je vhodné sa úplne vyhnúť, rovnako tak fotografovaniu alebo natáčaniu. Pri robení záberov pre súkromné účely sa odporúča požiadať snímaný objekt vopred o zvolenie.

Pre miestne obyvateľstvo je typickou zvyklosťou (kam cudzinci môžu byť prizvaní) pravidelná dlhá poludňajšia siesta s rozprávaním, žuvaním kátu a popíjaním silného odvaru zo zázvoru (miesto čaju) v klimatizovaných príbytkoch, a to výhradne za účasti mužov.

Od nedele do štvrtka majú otvorené banky (7:30 - 11:30 hod.) aj oficiálne zmenárne v centre hlavného mesta (8:00-12:00, 16:00-19:45 hod.); čierny trh pre výmenu valút sa neodporúča.

Pri odlete (z jediného medzinárodného letiska v Džibuti) sa platí letiskový poplatok.

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Džibuti
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

20.10.2019
Martinský cestovateľský festival – Bez hraníc sa uskutoční v poradí už deviaty raz, a to v termíne 6. až 9. novembra 2019. Festival opäť prinesie zaujímavé prednášky o cestovaní, ľuďoch, kultúre i prírode.
19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 20. 10. 2019
sviatok:
dnes:
nedeľa 20.10.
29 °C
zajtra:
pondelok 21.10.
29 °C