www.infoglobe.sk » Dubaj: Bezplatné aktivity pre deti a rodičov – poradíme vám, ako si užiť dovolenku a nezruinovať sa

Dubaj: Bezplatné aktivity pre deti a rodičov – poradíme vám, ako si užiť dovolenku a nezruinovať sa

Máte pocit, že na poznávací zájazd pre rodičov a deti do Dubaja skrátka nemáte? Ani pobyt v stále populárnejšej arabskej metropole vás ale nemusí vyjsť draho. Tajomstvo spočíva v tom, robiť so svojimi ratolesťami hlavne veci, ktoré nič nestoja, a napriek tomu sú doslova na nezaplatenie. Tu je niekoľko tipov, aké miesta by ste rozhodne mali zaradiť do svojho cestovného itinerára.

Prehliadnite si skutočnú kostru dinosaura v obrovskom stredisku Dubai Mall

To, že sú dinosaury pre deti fenomén, je známa vec. Ruku na srdce, koľkokrát ste schovávali do krabice jeden z nekonečných zástupov postavičiek tohoto pravekého tvora? Poznávací zájazd do Dubaja je tak pre deti doslova splneným snom, dosiahnutím niečoho vytúženého. Živého dinosaura tu síce neuvidíte, zato si však aspoň prehliadnu nádherne zachovanú kostru diplodoka, obrovského predpotopného jaštera. 

kostra dinosaura v stredisku Dubai Mall

Obdivujte krásu podmorského sveta bez toho, aby ste sa museli namočiť

Na pobyt v Dubaji bez pobehovania po obchodných centrách skrátka rovno zabudnite. Pretože bez nich by to vaše deti nikdy tak veľmi nebavilo. Výborný tip pre všetkých malých cestovateľov, ktorí obdivujú jedinečný podmorský život, je návšteva dubajského akvária. A nebol by to Dubaj, keby sa zas nejednalo o jedno z najväčších akvárií na svete s tou najväčšou svetovou zbierkou žralokov piesočných. V nádrži s neuveriteľným objemom 10 miliónov litrov tu vedľa seba žije zhruba 33 tisíc vodných živočíchov. Vidieť svet zvedavým pohľadom ryby tu všetkým malým aj veľkým návštevníkom umožní prechádzka podvodným tunelom. Nechajte sa oslniť majestátnymi žralokmi a rajami.

dubajské akvárium

Spoločne sa presvedčte, že aj voda sa vie roztancovať

V prípade, že naozaj neobľubujete uzavreté priestory nákupných centier, bude vám možno viac vyhovovať prehliadka Dubajskej fontány umiestnenej pod mrakodrapom Burj Khalifa (po slovensky Burdž chalífa). Nehovoriac o tom, že sa vám táto najväčšia choreograficky riadená fontána sveta postará o vskutku nezabudnuteľnú akustickú a svetelnú show. Svetlom podfarbené trysky sa v tanci pohybujú dokonale ladne a pritom vodu striekajú až do výšky 150 metrov. Táto vyhľadávaná atrakcia začína každých 30 minút, a to od 18. do 23. hodiny. Svoje jedinečné umenie však tancujúca fontána predvádza aj o 13.00 a 13.30 hod. (okrem piatku, kedy voda strieka a hravo vystrája vždy o 13.30 a 14.00 hod.).

fontány pod mrakodrapom Burj Khalifa

Nahliadnite do miest, ktoré voňajú vzácnym cudzokrajným korením

Hľadanie pokladov nie je vždy len úlohou pre Indiana Jonesa. Po skutočnom poklade môžete so svojimi ratolesťami pátrať aj na tradičnom arabskom trhovisku. Rozprávajte sa s nimi o kultúrnych rozdieloch a o nutnosti rešpektovať ich, aj o tom, že ceny na trhoch nie sú fixne dané, takže sa tvoria zjednávaním medzi kupujúcim a predávajúcim. Ukážte deťom pestrofarebné korenie a nechajte ich ovoňať si ho. Zastavte sa na trhu so zlatom a diamantmi… Skrátka vychutnávajte si Dubaj s deťmi všetkými zmyslami.

cudzokrajné korenie na tradičnom arabskom trhovisku

Urobte si piknik na pláži 

Aj zdanlivo obyčajný deň na pláži môže deťom zaistiť nezabudnuteľné zážitky. Pokiaľ si budete chcieť chvíľku čítať, dajte deťom cestovateľský denník a zoznámte ich s ilustrovaným chlapcom Vašíkom. Ten im bude rozprávať o miestach, ktoré navštívil slávny cestovateľ Ville Pojka. Neskôr už zas spoločne môžete šantiť v morských vlnách. Chvíľu pozorujte spenené vrcholky vĺn narážajúce na pláž a chvíľu zas Burj Al Arab (po slovensky Burdž al-Arab), najluxusnejší hotel sveta.

pláž s výhľadom na Burj Al Arab

rnc_logo_color

GPS: (Dubajská fontána) 25°11'45.0"N 55°16'36.8"E

Zdroj: www.radynacestu.czDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Spojené arabské emiráty, Dubaj – Ako vyplniť šesťhodinové čakanie?
Publikované: 13.7.2015
Ohromné letisko s mnohými obchodmi, kaviarňami a sedačkami. Ale dokážete nakupovať šesť hodín v kuse? Položme si zásadnú otázku: Nudiť sa na letiskových stoličkách, alebo sa vydať na nočnú miniprehliadku mestom? Sme pre druhú možnosť. Keď dobrodružstvo, tak od začiatku. Cesta patrí k dovolenke. Z letiska vyrážame priamo do dubajskej metropoly.

Spojené arabské emiráty I.: Dubaj – kúzelný ostrovček uprostred arabského sveta alebo fata morgána?
Publikované: 23.2.2015
Vyrastajúci až k nebu uprostred púšte, opovážlivá so svojou Babylonskou vežou nazývanou Burj Kalifa týčiacou sa do úctyhodnej výšky 828 m, márnivá tým večným nakupovaním v mamutích shopping malloch, symbol lačnosti, chamtivosti, nenásytnosti, pýchy, roztopašnosti a márnotratného konzumu...

Spojené arabské emiráty II.: Dubaj – Bastakiya
Publikované: 2.3.2015
Presuniem sa ďalej do štvrti nazývanej Bastakiya, ktorá pomáha udržať pamiatku pôvodného prístavného mestečka Dubaj so svojimi typickými arabskými domami obkolesenými vysokým múrom. Snáď sa im tu podarí zachovať pre ďalšiu generáciu odkaz svojich predkov...

Spojené arabské emiráty, Abú Dhabí – Veľká mešita
Publikované: 1.3.2019
Abú Dhabí je hlavným mestom Spojených arabských emirátov. Dominujú mu výškové budovy rozmanitých tvarov a široké bulváre. Abú Dhabí bolo založené približne v polovici 18. storočia nomádskym kmeňom Bani Yas.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:Kristián
dnes:
sobota 19.10.
19 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
20 °C