www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady

Občania SR sa môžu v Dánsku zdržiavať 90 dní v rámci jedného polroku. V prípade, že si hľadajú prácu, môžu sa v Dánsku zdržiavať nepretržite 6 mesiacov. Bližšie informácie o podmienkach pobytu a práce občanov SR v Dánsku sú uvedené na stránke www.nyidanmark.dk.
Osobitné ustanovenia platia pre návštevy Grónska.

 

Letecky

Väčšinu vnútroštátnych letov zaisťuje spoločnosť Maersk Air či spoločnosť SAS (tieto dve spoločnosti spájajú všetky vnútroštátne letiská s Kodaňou). K menším ostrovom Lćso a Anholt lietajú z mesta Roskilde tzv. Air-Taxi. Pre rodiny, mládež a deti sú k dispozícii rôzne druhy zliav.


Autobusom

Všetky veľké mestá majú lokálnu autobusovú sieť a v podstate do každého kúta Dánska sa nejakým tým spojom dostanete. V prevádzke je i niekoľko spojov na dlhšie vzdialenosti, ktoré vychádzajú o cca 30% lacnejšie než keby ste túto trasu mali absolvovať vlakom.


Vlakom

Drvivú väčšinu tamojších spojov zaisťuje štátna DSB (Dánska štátna železnica). Existujú dva druhy diaľkových vlakov InterCity (IC) a Inter-regional (IR). IC sú najmodernejšie a tiež najrýchlejšie, avšak pokiaľ s nimi budete chcieť cestovať, musíte si spraviť rezerváciu dopredu. Celkovo vás cestovanie vlakom nevyjde draho, pretože vzdialenosti medzi jednotlivými lokalitami nie sú veľké. Dôchodcovia, deti a študenti môžu získať zľavu.


Autom

Dánsko je pre autá vľúdnou krajinou, nakoľko miestne cesty sú vo veľmi dobrom stave a tiež prehľadne označkované. Vzhľadom k pomerne hustej sieti trajektov je možné do krajiny dopraviť i vlastné auto. V Dánsku sa jazdí vpravo, pričom maximálne povolené rýchlosti sú: v mestách a obciach 50 km/h, na diaľnici 110 km/h. Svieti sa po celý rok.

 

Lokácia:

Dánsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

10.7.2020
Nové návštevnícke centrum sprostredkuje pohľad na výsledky archeologických prieskumov a nálezov v oblasti zaniknutej obce Mušov, ktorá ustúpila vodnej nádrži Nové Mlýny v Juhomoravskom kraji.
8.7.2020
Fond na podporu umenia rozhodol o víťazovi v poradí 3. ročníka projektu slovenského Mesta kultúry. Budúci rok sa popýši týmto titulom mesto Stará Ľubovňa, ktoré je kultúrnym uzlom v danom regióne.
5.7.2020
Rekonštrukcia štátneho zámku Slatiňany prináša takmer po troch rokoch svojim návštevníkom bezbariérové návštevnícke centrum, unikátne detské hospodárstvo a revitalizovaný zámocký park. Obnovou prešli aj interiéry, z ktorých niektoré budú slúžiť na nové účely.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAURÍCIUS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 10. 7. 2020
sviatok:
dnes:
piatok 10.7.
13 °C
zajtra:
sobota 11.7.
16 °C