www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady

Občania SR sa môžu v Dánsku zdržiavať 90 dní v rámci jedného polroku. V prípade, že si hľadajú prácu, môžu sa v Dánsku zdržiavať nepretržite 6 mesiacov. Bližšie informácie o podmienkach pobytu a práce občanov SR v Dánsku sú uvedené na stránke www.nyidanmark.dk.
Osobitné ustanovenia platia pre návštevy Grónska.

 

Letecky

Väčšinu vnútroštátnych letov zaisťuje spoločnosť Maersk Air či spoločnosť SAS (tieto dve spoločnosti spájajú všetky vnútroštátne letiská s Kodaňou). K menším ostrovom Lćso a Anholt lietajú z mesta Roskilde tzv. Air-Taxi. Pre rodiny, mládež a deti sú k dispozícii rôzne druhy zliav.


Autobusom

Všetky veľké mestá majú lokálnu autobusovú sieť a v podstate do každého kúta Dánska sa nejakým tým spojom dostanete. V prevádzke je i niekoľko spojov na dlhšie vzdialenosti, ktoré vychádzajú o cca 30% lacnejšie než keby ste túto trasu mali absolvovať vlakom.


Vlakom

Drvivú väčšinu tamojších spojov zaisťuje štátna DSB (Dánska štátna železnica). Existujú dva druhy diaľkových vlakov InterCity (IC) a Inter-regional (IR). IC sú najmodernejšie a tiež najrýchlejšie, avšak pokiaľ s nimi budete chcieť cestovať, musíte si spraviť rezerváciu dopredu. Celkovo vás cestovanie vlakom nevyjde draho, pretože vzdialenosti medzi jednotlivými lokalitami nie sú veľké. Dôchodcovia, deti a študenti môžu získať zľavu.


Autom

Dánsko je pre autá vľúdnou krajinou, nakoľko miestne cesty sú vo veľmi dobrom stave a tiež prehľadne označkované. Vzhľadom k pomerne hustej sieti trajektov je možné do krajiny dopraviť i vlastné auto. V Dánsku sa jazdí vpravo, pričom maximálne povolené rýchlosti sú: v mestách a obciach 50 km/h, na diaľnici 110 km/h. Svieti sa po celý rok.

 

Lokácia:

Dánsko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

16.6.2019
Spoznajte krásy a zaujímavosti Malých Karpát. Využiť môžete turistický autobus Malokarpatský expres, ktorý premáva každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava – Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.
15.6.2019
Tohtoročnú sezónu sa môžu turisti vydať do 16 miest chránenej prírody s novo vydaným návštevníckym pasom. Každý, kto navštívi najmenej 5 z návštevníckych stredísk národných parkov či Domov prírody chránených krajinných oblastí, získa odmenu.
14.6.2019
Slovensko bude od 20. do 23. júna 2019 hostiť ďalšie významné svetové podujatie. Vôbec prvýkrát v histórii hlavného mesta Slovenska – Bratislavy , v ňom budú prebiehať Majstrovstvá sveta v Karate.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 16. 6. 2019
sviatok: