www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady

Občania SR sa môžu v Dánsku zdržiavať 90 dní v rámci jedného polroku. V prípade, že si hľadajú prácu, môžu sa v Dánsku zdržiavať nepretržite 6 mesiacov. Bližšie informácie o podmienkach pobytu a práce občanov SR v Dánsku sú uvedené na stránke www.nyidanmark.dk.
Osobitné ustanovenia platia pre návštevy Grónska.

 

Letecky

Väčšinu vnútroštátnych letov zaisťuje spoločnosť Maersk Air či spoločnosť SAS (tieto dve spoločnosti spájajú všetky vnútroštátne letiská s Kodaňou). K menším ostrovom Lćso a Anholt lietajú z mesta Roskilde tzv. Air-Taxi. Pre rodiny, mládež a deti sú k dispozícii rôzne druhy zliav.


Autobusom

Všetky veľké mestá majú lokálnu autobusovú sieť a v podstate do každého kúta Dánska sa nejakým tým spojom dostanete. V prevádzke je i niekoľko spojov na dlhšie vzdialenosti, ktoré vychádzajú o cca 30% lacnejšie než keby ste túto trasu mali absolvovať vlakom.


Vlakom

Drvivú väčšinu tamojších spojov zaisťuje štátna DSB (Dánska štátna železnica). Existujú dva druhy diaľkových vlakov InterCity (IC) a Inter-regional (IR). IC sú najmodernejšie a tiež najrýchlejšie, avšak pokiaľ s nimi budete chcieť cestovať, musíte si spraviť rezerváciu dopredu. Celkovo vás cestovanie vlakom nevyjde draho, pretože vzdialenosti medzi jednotlivými lokalitami nie sú veľké. Dôchodcovia, deti a študenti môžu získať zľavu.


Autom

Dánsko je pre autá vľúdnou krajinou, nakoľko miestne cesty sú vo veľmi dobrom stave a tiež prehľadne označkované. Vzhľadom k pomerne hustej sieti trajektov je možné do krajiny dopraviť i vlastné auto. V Dánsku sa jazdí vpravo, pričom maximálne povolené rýchlosti sú: v mestách a obciach 50 km/h, na diaľnici 110 km/h. Svieti sa po celý rok.

 

Lokácia:

Dánsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
16.10.2019
Počas víkendu 26. a 27. októbra 2019 sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel.
15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 17. 10. 2019
sviatok:
dnes:
štvrtok 17.10.
14 °C
zajtra:
piatok 18.10.
14 °C