www.infoglobe.sk » ČR: Južná Morava – kraj slnka, vína a pohostinnosti

ČR: Južná Morava – kraj slnka, vína a pohostinnosti

Publikované: 9.6.2016
Keď stvoriteľ rozdával, bol k Juhomoravanom skutočne štedrý. Aby mohli svojej zemi vravieť „kraj vína“, nadelil im najväčšiu dávku slnečného žiarenia v celom Česku. A tiež teplú klímu, svedčiacu nielen vínnej réve, ale tiež rekreácii – trebárs u Vranovskej či Brnenskej priehrady alebo pri jazerách pod Pálavou. A čo tu čaká návštevníkov? Pamiatky Veľkomoravskej ríše, hrady, zámky, cirkevné a technické pamiatky alebo vojenské pohraničné opevnenie a v neposlednom rade nevšedné krásy krajiny. Nie náhodou je južná Morava hneď po Prahe turisticky najvyhľadávanejším regiónom Českej republiky.

Južná Morava je miestom, kde sa v tesnom susedstve nachádzajú dokonca štyri svetovo významné teritória, ktoré sú natoľko cenné, že ich pod svoju ochranu vzala organizácia UNESCO. Sú to dve pamiatky zapísané do zoznamu kultúrneho a prírodného dedičstva: Lednicko-valtický areál, romantická kultúrna krajina s početnými drobnými stavbami medzi dvoma zámkami, a vila Tugendhat – funkcionalistická stavba z prvej polovice 20. storočia v Brne. Pod patronáciou UNESCO sa nachádzajú aj dve biosférické rezervácie: Dolná Morava – tvorená bielymi vápencovými skalami Pálavy (miesto nálezu najstaršej sošky ženy, Věstonickej venuše) a vzácnou lužnou krajinou na sútoku Moravy a Dyje. Druhá biosférická rezervácia – Biele Karpaty – je územím s najvyššou pestrosťou a početnosťou zastúpenia orchideí v strednej Európe. Jedinečnosťou sú položky na zozname nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO, ktorými sú mužský sólový tanec verbuňk z Moravského Slovácka a slovácká jazda kráľov.

Pernštejn

Moravský kras – Punkevní jaskyneKraj oplýva aj mimoriadnymi prírodnými krásami, ako je národný park Podyjí s početnými meandrami a skalnatými svahmi porastenými lesmi alebo Moravský kras s krasovými jaskyňami, priepasťou Macocha a podzemnou riekou Punkva.

Juhomoravská metropola Brno, druhé najväčšie mesto ČR, je ekonomickým, kultúrnym, obchodným a vzdelávacím centrom. Dominantami mesta sú katedrála sv. Petra a Pavla a hrad Špilberk. Historické centrum je domovom významných kultúrnych inštitúcií, ako sú divadlá a galérie, školy a univerzity. Brno je tiež veľtržným mestom s viac než osemdesiatročnou tradíciou a dopravnou tepnou s medzinárodným letiskom Brno-Tuřany. Turistickým lákadlom sú aj novo zrekonštruované vily – Tugendhat, Jurkovičova vila, vila Stiassni a Löw-Beerova vila. Interaktívne predstavenia vo Hvezdárni a planetáriu Brno alebo vo vedeckom centre VIDA sú nielen atraktívne, ale zároveň aj poučné!

Neďaleko Brna sa nachádza preslávené slavkovské bojisko (Austerlitz), miesto bitky troch cisárov: Napoleona, ruského cára Alexandra a rakúskeho cisára Františka I. – každoročne sa tu koncom roka uskutočňujú spomienkové akcie tejto mimoriadnej bitky s ukážkami.

Lednicko-valtický areál – Janův hrad

Južná Morava je najvýznamnejšou vinárskou oblasťou. Nachádza sa tu vyše 96 % všetkých viníc v ČR, ktoré dávajú hrozno pre znamenité vína. Tie najlepšie môžete ochutnať a nakúpiť v Salóne vín ČR vo valtickom zámku. Ale víno aj tak chutí najlepšie vo vínnej pivnici, ideálne spolu s tómni ľudovej piesne za doprovodu cimbalu.

Južnou Moravou na bicykli

Celý región je popretkávaný pešími a cyklistickými trasami a cestičkami, ktoré nevedú priamo, ale všelijak sa kľukatia krajinou, aby návštevníci spoznali jej pôvab a najzaujímavejšie miestne ciele, ale tiež vinárstvo a jeho tradície spolu s vínnymi pivnicami s možnosťou degustácie vína. Mierne zvlnený terén, malebné moravské dedinky a pohostinnosť miestnych ľudí priam lákajú k výletom na bicykli po niektorej z mnohých miestnych a medzinárodných cyklistických trás. Príjemným zážitkom je aj výlet loďkou otvorenou krajinou po Baťovom kanály. Kúpele v Lednici a Hodoníne zas obstarajú relax po aktívnom pohybe.

MotoGP Brno

Lákadlom pre davy fanúšikov z celej Európy je Masarykov okruh v Brne. Každoročne sa tu koná množstvo motocyklových a automobilových pretekov seriálu majstrovstiev sveta, vrátane prestížnej Veľkej ceny cestných motocyklov. V tomto malebnom kraji sa však koná aj mnoho ďalších kultúrnych, spoločenských, vinárskych a športových akcií, stačí si len vybrať!

A nakoniec – radi sa hráte?

loguj

logujPre deti aj dospelých, pre milovníkov cestovania, hier, šifier, krížoviek a rébusov je pripravená hra s QR kódmi – LOGUJ! Nevyhnutnou pomôckou je inteligentný mobilný telefón, ktorý dokáže prečítať QR kódy umiestnené na herných miestach. S osobnosťami kraja sa zoznámite formou textov a video- alebo audiozáznamov. Ide napríklad o dobrodruha baróna Trencka, herca Huga Haasa, maliara Alfonsa Muchu či vierozvestcov Cyrila a Metoda. Tak poďte do toho! Budete sa baviť a zároveň môžete vyhrať jednu zo zaujímavých cien – letenku do Mníchova či víkendový pobyt v kúpeloch Lednice.

Viac informácií na www.jizni-morava.cz

jižní Morava 

Zaujímavé tipy:

  • Ignis Brunensis – Mesto uprostred Európy 27. 5. – 19. 6. 2016
  • Concentus Moraviae – medzinárodný hudobný festival vážnej hudby 1.–28. 6. 2016
  • Medzinárodný folklórny festival Strážnice 23.–26. 6. 2016
  • Grand Prix Českej republiky 19.–21. 8. 2016
  • Pálavské vinobranie 9.–11. 9. 2016
  • Znojemské historické vinobranie 16.–17. 9. 2016
  • Medzinárodný festival Janáček Brno 7.–18. 10. 2016
  • Spomienkové akcie k 211. výročiu bitky pri Slavkove 2.–4. 12. 2016

Zdroj:  Juhomoravský kraj

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

ČR, Valtice – zámok: odkaz rodu Lichtenštajnovcov - VIDEO
Publikované: 11.3.2014
Valtice sa nedajú prejsť bez toho, aby ste sa nezastavili na miestnom zámku – hneď po víne je totiž valtický zámok hlavným turistickým lákadlom. Zámok Valtice je súčasťou Lednicko-valtického areálu, ktorý je od roku 1996 zapísaný do zoznamu pamiatok UNESCO.

ČR, Vranov nad Dyjí: Vstupná brána do NP Podyjí – VIDEO
Publikované: 2.12.2021
Na západnom konci NP Podyjí sa rozkladá mestečko Vranov nad Dyjí. Priamo nad ním sa týči rovnomenný zámok, vyššie po prúde rieky stojí hrádza vranovskej priehrady. V krátkom článku a videu sa teraz spoločne pozrieme k tamojším pamiatkam aj do unikátnej prírody.

ČR, NP Podyjí: Výlet za nádhernou prírodou aj vínom – VIDEO
Publikované: 3.12.2019
Neďaleko Znojma (priamo na česko-rakúskej hranici) nájdeme najmenší český národný park. V kaňone Dyje sa zachovala unikátna príroda, o kus vyššie sa nachádza stepné vresovisko. Poďme sa vypraviť do parku v čase, kedy príroda pomaly zaspáva a kedy sa v okolitých pivniciach otvárajú prvé mladé vína.

ČR, zámok Lysice – veľký poklad v malom mestečku
Publikované: 8.8.2019
Česká republika je plná nádherných hradov a zámkov, ktoré sú sprístupnené pre verejnosť. Či už v Čechách, alebo na Morave, z filmových záberov bude vždy známy Karlštejn, Pernštejn, Bouzov alebo trebárs Křivoklát. Často ale zabúdame na malé mestečká a dedinky, kde sú tiež úžasné hrady a zámky. Jedným z nich je aj zámok Lysice.

ČR, Malý Chlum – najväčší „posed“ Boskovicka
Publikované: 6.6.2019
Neviete, kam sa vypraviť v krásny slnečný deň? Čo by ste povedali trebárs na rozhľadňu spojenú s krásnou vychádzkou či s cyklistickým výletom? Presne takú rozhľadňu totiž poznám.

ČR, Brno: Špilberk – hrad, alebo pevnosť?
Publikované: 9.4.2020
Vyzerá to tak, že tento rok sa k moru nepozrieme, ale to vôbec nevadí, Česká republika totiž ponúka mnoho nádherných miest pre dovolenku. Dnes vás zavedieme do hlavného mesta Moravy a nahliadneme do histórie. Reč bude o hrade Špilberk.

ČR: Južná Morava inšpiruje k poznávaniu tradícií
Publikované: 15.6.2022
Nová turistická sezóna na južnej Morave ponúkne cestovanie spojené s poznávaním tradícií. Prinášame vám výletné tipy naviazané na nehmotné kultúrne dedičstvo, na svoje si prídu aj výletníci v obytných vozidlách a v neposlednom rade nezabudneme ani na milovníkov gastro zážitkov.

ČR: 7 noviniek roku 2022
Publikované: 8.2.2022
V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme tie najlepšie novinky, na ktoré sa môžete tešiť pri potulkách Českou republikou. Dozviete sa o otvorení najdlhšieho visutého mosta sveta, ako aj o dokončení rekonštrukcie unikátnej pamiatky UNESCO.

ČR, Mikulčice: Slovanské hradisko – dych histórie
Publikované: 12.8.2021
Na území juhomoravskej obce Mikulčice sa nachádza jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk v Českej republike, ktoré sa bezpochyby vzťahuje k rannej histórii nášho štátu. Hradisko patrilo k významnému opevneniu sídiel Veľkej Moravy a spadalo k dôležitým mocenským a duchovným strediskám. Neďaleko Slovanského hradiska sa nachádza aj cyklochodník pozdĺž rieky Moravy a je tam vystavaný nový most, ktorý vedie priamo na slovenskú stranu.

ČR, Po rozhľadniach Čiech a Moravy I.
Publikované: 1.7.2021
Situácia je momentálne taká, že môžete cestovať aj do zahraničia, veľa ľudí sa ale rozhodlo zostať v lete v Čechách, a podporiť tak miestnych podnikateľov. A nie je to vôbec zlý nápad. Prinášame vám pár tipov, kam vyraziť.

ČR, Milotice – Náklo ako bájny Valigrad a prírodná rezervácia Horky
Publikované: 22.4.2021
Oblasť Náklo (niekedy tiež Vrch lží) je vrch neďaleko obcí Milotice, Ratíškovice, Vacenovice a Dubňany. Vrch sa týči v nadmorskej výške približne 265 metrov. Náklo prevyšuje svoje okolie o necelých 60 metrov, a tak sú z tohoto miesta nádherné výhľady do širokého okolia. Dohliadnuť môžete až na oblasť Bielych Karpát či Chřibov v Zlínskom kraji.

ČR: Kobylí, Vrbice – netradičná rozhľadňa a malebné pivnice
Publikované: 10.12.2020
Pokiaľ radi navštevujete netradičné miesta a preferujete skôr kratšie prechádzky, bude pre vás toto miesto ako stvorené. Južná Morava je krásna v každom ročnom období, takže sem môžete kedykoľvek. Už ste počuli o rozhľadni v Kobylí na Břeclavsku?

ČR, Pálava: Veľký okruh na bicykli okolo Pálavy
Publikované: 3.6.2022
Opäť sa nachádzame na juhu Moravy, v kraji vína, ovocných stromov, tradícií a ľudí s vrelou povahou. Tento raz sa budeme pohybovať okolo chráneného krajinného územia Pálava, ktorý je najsuchším a zároveň najteplejším miestom celej Českej republiky. Pálava je nesmierne cennou krajinou, nachádzajú sa tu jedny z najúrodnejších viníc na celej Morave.

ČR, Južná Morava: Na bicykli až do Moravského Toskánska
Publikované: 17.9.2020
Pojem Moravské Toskánsko sa objavil až v posledných pár rokoch. Táto zvlnená časť južnej Moravy sa svojimi farebnými poliami a vinicami svojou podobou skutočne pripomína slávnu oblasť Talianska. Niet teda divu, že je veľmi obľúbená medzi fotografmi z celého sveta, ktorí sem jazdia vytvárať ich najlepšie snímky. A nielen medzi fotografmi.

ČR, Pernštejn – hrad, ktorý nikdy nebol dobytý
Publikované: 23.5.2019
Začala jar a turistická sezóna je v plnom prúde. Vydajte sa aj vy do prírody, za kultúrou či pamiatkami. V Čechách ich nájdete neúrekom a dnes sa spolu s nami môžete pozrieť na hrad Perštejn.

Rakúsko: Nádherné hrady v pohraničí
Publikované: 21.3.2019
Netrpezliví turisti už isto vyzerajú prvé slniečko a nemôžu sa dočkať konca marca, kedy konečne opäť začne hradozámocká sezóna. Už viete, kam tento rok vyrazíte? Prinášame tri tipy na výlety do blízkeho Rakúska, kde stoja pre našincov takmer neznáme a pritom tak úžasné hrady. Nechajte sa pozvať, bude to výlet snov!

ČR, Mikulov – zámok: barok s vôňou vína - VIDEO
Publikované: 13.5.2014
Nielen Mikulov, ale aj jeho zámok, ktorý tvorí najvýznamnejšiu dominantu mesta, je pevne zviazaný s tradíciou vinárstva na Pálave. Mikulovský zámok stojaci na pomerne vysokej skale zvanej Zámocký vrch sa týči nad mestom a je vidieť snáď zo všetkých jeho kútov, ale tiež ešte ďaleko za ním.

ČR, Mikulov – mesto s vôňou juhu - VIDEO
Publikované: 4.11.2014
O Mikulove stále niekto hovorí, každú chvíľu sa o ňom píše a aj na fotkách vypadá nádherne. Aj tak som ale dlho odolával prvej návšteve.

ČR: Rajhrad – mestečko s jedným z najkrajších kláštorov Moravy – VIDEO
Publikované: 29.4.2022
Len niekoľko kilometrov južne od Brna môžete navštíviť malebné vinárske mestečko Rajhrad, kde stojí unikátny benediktínsky kláštor s Pamätníkom písomníctva na Morave a barokovým kostolom svätého Petra a Pavla. Rajhrad je podľa nás ideálnym cieľom pre jednodňový výlet z Brna, a to nielen vlakom, autobusom či autom, ale aj na bicykli. V lete vám bude bohato stačiť aj jedno popoludnie.

ČR, Južná Morava – aktívna a adrenalínová I. diel
Publikované: 8.6.2017
Kto na Južnej Morave hľadá aktívnejší spôsob trávenia dovolenky a koho láka vôňa adrenalínu, ten si tu príležitosť, ako rozprúdiť krv v žilách, určite nájde. Ponúka sa tu množstvo aktivít na suchu, vo vode aj v povetrí – stačí si len vybrať. Predstaviť vám ale všetky naraz nie je možné – tu je teda prvá časť…

ČR, Južná Morava – aktívna a adrenalínová II. diel
Publikované: 15.6.2017
Kto na Južnej Morave hľadá aktívnejší spôsob trávenia dovolenky a koho láka vôňa adrenalínu, ten tu zaručene nájde mnohé príležitosti, ako si rozprúdiť krv v žilách. Ponúka sa tu celý rad aktivít na suchu, vo vode aj v povetrí – stačí si len vybrať. Minulý týždeň sme vám predstavili prvú časť z nich a teraz nasleduje tá druhá…

ČR, Luhačovice – krásne kúpele a zaujímavé okolie II.
Publikované: 16.8.2017
Po minulotýždňovom predstavení Luhačovíc a ich svetoznámych kúpeľov sa dnes vydáme za krásnymi prírodnými, kultúrnymi i historickými pamiatkami okolia. Pohybovať sa budeme po oblasti svojrázneho Valašska, pohostinného Slovácka a úrodnej Hanej.

ČR: Podzemné unikáty Južnej Moravy
Publikované: 22.6.2017
Kto hľadá v horúcom lete na Južnej Morave – v kraji s najvyšším počtom hodín slnečného svitu v Českej republike – trochu ochladenia, zaručene by mal zavítať do podzemia. Čaká ho tam nejeden svetový unikát a na svoje si prídu ako milovníci adrenalínu, tak aj seniori či rodiny s deťmi.

ČR, Holešov – história, osobnosti, pamiatky
Publikované: 29.1.2017
Na západnom okraji Hostýnskych vrchov v okrese Kroměříž sa rozprestiera mestečko Holešov, ktoré je známe hlavne vďaka ranobarokovému zámku s veľkolepým francúzskym parkom a pomerne bohatou židovskou históriou.

ČR, Teplice nad Bečvou – Hranická priepasť
Publikované: 14.12.2016
Po tom ako sme minulý týždeň začali prechádzku po ľavom brehu rieky Bečva, presnejšie po kúpeľnom areáli obce Teplice nad Bečvou, dnes sa presunieme na pravý breh, aby sme po krátkom turistickom výstupe mohli naplno obdivovať najhlbšiu priepasť na svete.

ČR, Teplice nad Bečvou – kúpele obdarené prírodným bohatstvom
Publikované: 7.12.2016
Prednedávnom sme objavovali krásu mesta Hranice. Po niekoľkohodinovej prechádzke sme v našich potulkách pokračovali ďalej. Ani sme sa nenazdali a už sme opäť parkovali nášho štvorkolesového tátoša na pomerne veľkom parkovisku pri obci Teplice nad Bečvou, ktorá je jednou z najvýznamnejších prírodných aj kúpeľných oblastí v Českej republike.

ČR: Znojmo – víno, uhorky a úctyhodná história – VIDEO
Publikované: 19.7.2016
Neďaleko hraníc s Rakúskom sa na juhu Moravy rozkladá krásne historické mesto Znojmo. Preslávilo sa hlavne vínom a uhorkami, málokto však vie, že v ňom nájdete napríklad aj relikviu svätého Bonifáca a mnoho stredovekých pamiatok alebo že sa v ňom koná jedna z veľmi obľúbených konferencií TEDx. Poďme sa teraz prostredníctvom videa a fotoreportáže spoločne pozrieť do Znojma.

ČR: Podivín – zabudnuté mestečko neďaleko Ledníc – VIDEO
Publikované: 12.7.2016
Náš krátky seriál o Lednicko-valtickom areáli zakončíme v Podivíne, malom meste po ceste k diaľnici D2, ktoré síce k areálu už nepatrí, bola by však veľká škoda nezastaviť sa aj v ňom. Okrem iného sa v ňom nachádza unikátna židovská obradná sieň s cintorínom a Janův hrad – jedna z lichtenštajnských stavieb, ktorá imituje historické slohy. Naviac sme si istí, že už len názov Podivín vo vás prebudí zvedavosť...

ČR: Valtice – vinárske hlavné mesto Moravy – VIDEO
Publikované: 5.7.2016
Za minulého režimu zabudnuté pohraničné mesto, kam nikto nejazdil, dnes prekvitajúce vinárske centrum plné veľmi schopných ľudí. Mesto Valtice patrí spolu s Lednicami do svetového dedičstva UNESCO a nájdete tu nielen krásny renesančno-barokový zámok a park, ale aj preslávený Salón vín, dva krásne kostoly, mnoho zaujímavých domov a niekoľko stavieb v Lednicko-valtickom areáli. V rámci návštevy južnej Moravy vám odporúčame aspoň na pár hodín sa tu zastaviť, ideálne je, ak si môžete na návštevu Valtíc vyhradiť celý deň.

ČR: Zámok Lednice – unikátny projekt rodu Lichtenštajnovcov – VIDEO
Publikované: 28.6.2016
Len málo miest sa môže svojou krásou vyrovnať Prahe. Lednicko-valtický areál – hlavne zámok Lednice a jeho záhrady – k nim určite patrí. Svoje miesto na zozname svetového dedičstva UNESCO si viac než zaslúži. Rod Lichtenštajnovcov tu v priebehu času realizoval skutočne unikátny projekt, ktorý vo svete takmer nemá obdoby. Poďte sa s nami pozrieť aspoň na malú časť toho, čo vás v Lednici čaká.

ČR, Brno – hlavné mesto Moravy I.
Publikované: 2.3.2016
Po dlhšom čase sa vydávame do druhého najväčšieho mesta Českej republiky, do Brna. Toto historické „hlavné mesto“ Moravy leží na sútoku riek Svratka a Svitava a v priebehu časov sa stalo významným centrom kultúry, justície a vzdelanosti.

ČR, Brno – hlavné mesto Moravy II.
Publikované: 9.3.2016
Metropola Moravy – Brno, nás privítala krásnym slnečným dňom. Zvykajúc si na miestne zvláštnosti a čulý dopravný ruch, sme sa vydali v ústrety spoznávaniu historických pamiatok mesta. Ako prvú sme navštívili Katedrálu svätého Petra a Pavla.


Súvisiaca fotogaléria

ČR, Južná Morava – fotografický raj
V okolí juhomoravskej obce Šardice (neďaleko Kyjova) sa nachádza raj pre všetkých fotografov. Ľah...

ČR, Brno – metropola Moravy
Hlavným kultúrnym, spoločenským a vzdelanostným centrom Moravy je druhé najväčšie mesto v Čechách...


Súvisiace video

ČR, Vranov nad Dyjí: Vstupná brána do NP Podyjí
Dominantou Vranova nad Dyjí je rovnomenný barokový zámok, ktorý leží hore na skale. Vo Vranove sa...

ČR, NP Podyjí: Výlet za nádhernou prírodou
Neďaleko Znojma sa nachádza najmenší český národný park a na rakúskej strane na neho nadväzuje NP...

ČR: Znojmo – víno, uhorky a úctyhodná história
Znojmo sa preslávilo hlavne uhorkami a svojim vínom, ale nájdete v ňom aj mnoho krásnych pamiatok...

ČR: Podivín – mestečko neďaleko zámku Lednice
Toto malé mestečko už síce k Lednicko-valtickému areálu nepatrí, ale aj tak by ste ho mali navští...

ČR: Zámok Lednice – letné sídlo Lichtenštajnovcov
Lednicko-valtický areál so zámkom Lednice strčí do vrecka kdejaké pamiatky. Nemôžeme sa teda divi...

ČR: Rajhrad – vinárske mestečko na juhu Moravy
Rajhrad je malebné vinárske mestečko neďaleko Brna, v ktorom nájdete krásny benediktínsky kláštor...

ČR: Brno – Najzábavnejšie mesto ČR, keď viete kam ísť... II
A ide sa na „Špilas“! Kto je v Brne a nenavštívi hrad Špilberk, ako by tu ani nebol. Sídli tu Múz...

ČR: Brno – Najzábavnejšie mesto ČR, keď viete kam ísť... I
Lonely Planet považuje Brno za najmenej zaujímavé mesto ČR, ale my s tým musíme nesúhlasiť. Neprú...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Veľká Vianočná súťaž

27. 11. – 15. 1. 2023
1. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
2. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
3. cena:
Vianočný balíček plný prekvapení
1. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Vianočný balíček plný prekvapení

Aktuality:

30.11.2022
Portál Infoglobe a spoločnosť Viago organizuje v poradí piaty ročník medzinárodného cestovateľského festivalu infofest, ktorý sa aj tento rok uskutoční len vo virtuálnej podobe. Súčasne sa po vyše 6. ročnej prestávke vracia festival umeleckej tvorby o horách Horalfest.
29.11.2022
Pomaly už zimné číslo časopisu Krásy Slovenska prináša zaujímavý rozhovor s odborníkom  z oblasti obnovy pamiatok a ochrany nehnuteľného kultúrneho dedičstva Ing. arch. Pavlom Ižvoltom, PhD., pozve vás do fascinujúceho sveta machu, predstaví filmový Žitný ostrov i nazriete na pozoruhodný jav v Občasnej vyvieračke.
26.11.2022
Slovenské horské strediská aj v tejto mimoriadnej situácii plánujú ponúknuť služby v čo najväčšom rozsahu. Zimné rezorty sú pripravené privítať zimných návštevníkov, pre ktorých nachystali viaceré novinky, aby si pobyt na horách čo najviac užili.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 30. 11. 2022
sviatok:Ondrej, Andrej
dnes:
streda 30.11.
3 °C
zajtra:
štvrtok 1.12.
2 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X