www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

 Cudzinci nemajú povolené navštevovať tzv. uzatvorené oblasti. Paradoxne zoznam uzatvorených oblastí nie je verejnosti prístupný. K dispozícii je však zoznam tzv. otvorených oblastí (podrobnosti na www.mfa.cz/beijing), kam môžu cudzinci s platným vízom alebo povolením k pobytu bez osobitého povolenia cestovať. Zoznam otvorených oblastí sa môže časom meniť, a preto odporúčame kontaktovať pred cestou miestne orgány alebo Veľvyslanectvo ČĽR v Bratislave. Ak je oblasť sama o sebe „otvorenou", nemusí byť vždy pre cudzincov otvorená cesta k nej. V prípade ciest do oblastí uzatvorených pre cudzincov treba požiadať o osobité povolenie na miestnom úrade polície Public Security Bureau (Gong An Ju). Cudzinci, ktorí cestujú do uzavretých oblastí bez tohto povolenia, môžu byť zdržaní miestnymi orgánmi a vyhostení zo zeme alebo inak potrestaní.

 Ak sa chystáte do Tibetskej autonómnej oblasti odporúčame pre získanie aktuálnych informácií a podmienok kontaktovať Veľvyslanectvo ČĽR v Bratislave.

 ČĽR je z pohľadu zahraničného návštevníka či turistu všeobecne relatívne bezpečnou zemou, aj keď sa situácia v poslednej dobe zreteľne zhoršuje. Najčastejšou formou trestnej činnosti voči cudzincom sú krádeže peňazí, dokladov a cenných predmetov. Nárast závažnejšej kriminality je v poslednej dobe zreteľný obzvlášť v juhočínskych provinciách, kde boli zaznamenané mnohé násilné lúpežné prepady cudzincov a to aj za bieleho dňa.

Lokácia:

Čína
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

29.3.2020
Napriek šíriacemu sa koronavírusu vás chceme informovať o novej turisticko-kultúrnej ceste vedúcej naprieč Španielskom, ktorá vás zavedie po stopách Rodriga Díaza de Vivar - stredovekého rytiera známeho ako Cid Campeador.
28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
27.3.2020
Organizácia spojených národov si každoročne necháva spracovávať trošku netradičný rebríček o najšťastnejších národoch sveta (World Happiness Report) resp. najlepších miestach pre život. Ako dopadli tohtoročné merania sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 29. 3. 2020
sviatok:
dnes:
nedeľa 29.3.
14 °C
zajtra:
pondelok 30.3.
16 °C