www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

 Cudzinci nemajú povolené navštevovať tzv. uzatvorené oblasti. Paradoxne zoznam uzatvorených oblastí nie je verejnosti prístupný. K dispozícii je však zoznam tzv. otvorených oblastí (podrobnosti na www.mfa.cz/beijing), kam môžu cudzinci s platným vízom alebo povolením k pobytu bez osobitého povolenia cestovať. Zoznam otvorených oblastí sa môže časom meniť, a preto odporúčame kontaktovať pred cestou miestne orgány alebo Veľvyslanectvo ČĽR v Bratislave. Ak je oblasť sama o sebe „otvorenou", nemusí byť vždy pre cudzincov otvorená cesta k nej. V prípade ciest do oblastí uzatvorených pre cudzincov treba požiadať o osobité povolenie na miestnom úrade polície Public Security Bureau (Gong An Ju). Cudzinci, ktorí cestujú do uzavretých oblastí bez tohto povolenia, môžu byť zdržaní miestnymi orgánmi a vyhostení zo zeme alebo inak potrestaní.

 Ak sa chystáte do Tibetskej autonómnej oblasti odporúčame pre získanie aktuálnych informácií a podmienok kontaktovať Veľvyslanectvo ČĽR v Bratislave.

 ČĽR je z pohľadu zahraničného návštevníka či turistu všeobecne relatívne bezpečnou zemou, aj keď sa situácia v poslednej dobe zreteľne zhoršuje. Najčastejšou formou trestnej činnosti voči cudzincom sú krádeže peňazí, dokladov a cenných predmetov. Nárast závažnejšej kriminality je v poslednej dobe zreteľný obzvlášť v juhočínskych provinciách, kde boli zaznamenané mnohé násilné lúpežné prepady cudzincov a to aj za bieleho dňa.

Lokácia:

Čína
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondelok 18. novembra 2019 si môžete prísť vypočuť, čo zažil Martin Krasňanský pri svojej výprave za polárny kruh, po ktorej bude nasledovať filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letisko Václava Havla Praha získalo už šiestu Zlatú medailu v súťaži Český med za svoj tohtoročný kvetový med. Súťaž každoročne vyhlasuje Výskumný ústav včelárstva v Dole. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 360 vzoriek. Opäť sa potvrdilo, že med produkovaný včelstvami chovanými v areáli Letiska Praha spĺňa najvyššiu kvalitu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 18. 11. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 18.11.
-2 °C
zajtra:
utorok 19.11.
-1 °C