www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

 Cudzinci nemajú povolené navštevovať tzv. uzatvorené oblasti. Paradoxne zoznam uzatvorených oblastí nie je verejnosti prístupný. K dispozícii je však zoznam tzv. otvorených oblastí (podrobnosti na www.mfa.cz/beijing), kam môžu cudzinci s platným vízom alebo povolením k pobytu bez osobitého povolenia cestovať. Zoznam otvorených oblastí sa môže časom meniť, a preto odporúčame kontaktovať pred cestou miestne orgány alebo Veľvyslanectvo ČĽR v Bratislave. Ak je oblasť sama o sebe „otvorenou", nemusí byť vždy pre cudzincov otvorená cesta k nej. V prípade ciest do oblastí uzatvorených pre cudzincov treba požiadať o osobité povolenie na miestnom úrade polície Public Security Bureau (Gong An Ju). Cudzinci, ktorí cestujú do uzavretých oblastí bez tohto povolenia, môžu byť zdržaní miestnymi orgánmi a vyhostení zo zeme alebo inak potrestaní.

 Ak sa chystáte do Tibetskej autonómnej oblasti odporúčame pre získanie aktuálnych informácií a podmienok kontaktovať Veľvyslanectvo ČĽR v Bratislave.

 ČĽR je z pohľadu zahraničného návštevníka či turistu všeobecne relatívne bezpečnou zemou, aj keď sa situácia v poslednej dobe zreteľne zhoršuje. Najčastejšou formou trestnej činnosti voči cudzincom sú krádeže peňazí, dokladov a cenných predmetov. Nárast závažnejšej kriminality je v poslednej dobe zreteľný obzvlášť v juhočínskych provinciách, kde boli zaznamenané mnohé násilné lúpežné prepady cudzincov a to aj za bieleho dňa.

Lokácia:

Čína
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

20.6.2019
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore sa bude opäť niesť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 22. 6. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
19.6.2019
Už tento víkend sa verejnosti predstaví viac ako 20 ústavov a vedeckých centier Slovenskej akadémie vied so zaujímavými výsledkami svojej práce v stánkoch na Primaciálnom námestí.
18.6.2019
Múzeum východných Čiech prešlo od minulého mája dôkladnou opravou. K obnove sa pridali aj dve sedemmetrové sochy z priečelia Eliškinho nábrežia a fontána. Pre verejnosť múzeum opäť otvoria už na jeseň.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 20. 6. 2019
sviatok: