www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Pri veľkých vzdialenostiach medzi niektorými čínskymi destináciami sú občas vnútroštátne lety nutnosťou. Existuje mnoho vnútroštátnych aerolínií, ktoré majú svoje kancelárie vo väčších mestách, alebo sa dá zakúpiť letenky prostredníctvom cestovnej kancelárie, hotelov a pod. Letenky si treba rezervovať včas, pretože lety bývajú veľmi „vyťažené“.

 

Vlakom

 Jazdu vlakom možno odporučiť, ak máte dostatok času a chcete vidieť čo najviac z rozľahlých území. Aj skrz niekoľkotisícové trate jazdia vlaky včas. V zásade existujú dve triedy– „ying“ alebo tvrdá (tj. nižšia trieda) a „ruan“ alebo mäkká (vyššia trieda). Podľa tried sú na stanici rozlíšené aj čakárne. Lístky sa dajú kúpiť na stanici alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie, čo je pre cudzincov jednoduchšie.

 

Autobusom

 Autobusová doprava je odkázaná na cestnú sieť, ktorá sa v súčasnej dobe intenzívne buduje. Narazíte na minibusy, štátne linkové spoje aj na lôžkové autobusy.

 

Autem

 Zatiaľ nie je možné (s výnimkou expedícií) prekročiť hranice ČĽR autom. Cudzinci s povolením k dlhodobému pobytu (po výmene vodičského preukazu za čínsky) môžu viesť prihlásené vozidlá.

 

Bicykel

 Je najdostupnejším dopravným prostriedkom, a to najmä vo veľkých mestách. Bicyklom sú prideľované registračné čísla a preukazy. Bicykel sa dá požičať ako aj v meste, tak aj na vidieku.

 

späť

Lokácia:

Čína
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informačný portál v rámci 11. ročníka súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska zverejnil v týchto dňoch výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 15. 11. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 15.11.
4 °C
zajtra:
sobota 16.11.
7 °C