www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Pri veľkých vzdialenostiach medzi niektorými čínskymi destináciami sú občas vnútroštátne lety nutnosťou. Existuje mnoho vnútroštátnych aerolínií, ktoré majú svoje kancelárie vo väčších mestách, alebo sa dá zakúpiť letenky prostredníctvom cestovnej kancelárie, hotelov a pod. Letenky si treba rezervovať včas, pretože lety bývajú veľmi „vyťažené“.

 

Vlakom

 Jazdu vlakom možno odporučiť, ak máte dostatok času a chcete vidieť čo najviac z rozľahlých území. Aj skrz niekoľkotisícové trate jazdia vlaky včas. V zásade existujú dve triedy– „ying“ alebo tvrdá (tj. nižšia trieda) a „ruan“ alebo mäkká (vyššia trieda). Podľa tried sú na stanici rozlíšené aj čakárne. Lístky sa dajú kúpiť na stanici alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie, čo je pre cudzincov jednoduchšie.

 

Autobusom

 Autobusová doprava je odkázaná na cestnú sieť, ktorá sa v súčasnej dobe intenzívne buduje. Narazíte na minibusy, štátne linkové spoje aj na lôžkové autobusy.

 

Autem

 Zatiaľ nie je možné (s výnimkou expedícií) prekročiť hranice ČĽR autom. Cudzinci s povolením k dlhodobému pobytu (po výmene vodičského preukazu za čínsky) môžu viesť prihlásené vozidlá.

 

Bicykel

 Je najdostupnejším dopravným prostriedkom, a to najmä vo veľkých mestách. Bicyklom sú prideľované registračné čísla a preukazy. Bicykel sa dá požičať ako aj v meste, tak aj na vidieku.

 

späť

Lokácia:

Čína
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 23.8.
27 °C
zajtra:
sobota 24.8.
28 °C