www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

 Chile má letecké spojenia so Severnou Amerikou, Európou a Austráliou. V prípade záujmu alebo nutnosti sa do/z krajiny dá dostať letecky aj z Argentíny, Bolívie alebo Peru. Väčšina leteckých spoločností pristáva v hlavnom meste Santiago, niekoľko liniek lieta na sever do Aricy.

 

Letecky

 V krajine existujú dve veľké letecké spoločnosti, zabezpečujúce vnútroštátne lety – LAN-Chile a Ladeco. V dôsledku rozsiahleho územia Chile je niekedy jednoduchšie absolvovať let namiesto jazdy autobusom (napr. z oblasti Patagónie do Tierra del Fuego). Obidve spoločnosti ponúkajú tzv. letecký pas. Jedná sa o zvláštny doklad, na ktorý môžete využívať letecké spojenia vybraných letísk v Chile s platnosťou 21 dní. Cena sa pohybuje okolo 300 USD.

Autobusom

 Cesta autobusom je zväčša pohodlná a autobusy sú udržiavané v dobrom stave. Väčšina veľkých miest má autobusové terminály, cestovné poriadky sa spravidla dodržujú.

 Pri cestách na dlhé vzdialenosti využite dvojposchodové autobusy, kde sú miesta aj na ležanie. Študenti a seniori môžu uplatniť zľavu, ak sa preukážu platnými identifikačnými kartami.

Vlakom

 Vlak predstavuje dôležitý spoj pri cestách zo Santiaga do Temuca (v priebehu celého roku) a ďalej do Puerto Montt (iba v lete). Vlaky ponúkajú 3 rôzne triedy – „spaciu“ (na dlhšie cesty a nočné presuny), ekonomickú a „salónnu“ triedu.

Autom

 Hoci má Chile hustú verejnú dopravnú sieť, na niektoré zaujímavé miesta sa bez problémov dá dostať iba autom. Ak si auto požičiate, náklady na nej budú nižšie, ako byste zaplatili v Európe. Cena benzínu sa pohybuje okolo US$ 0,45 za liter. Auto vám poskytne časovú nezávislosť a ak máte so sebou kempingové vybavenie, nemusíte riešiť ani problém s ubytovaním. Na vedenie vozidla potrebujete medzinárodný vodičský preukaz. Požičanie malého vozidla príde na asi US$ 20 na deň + US$ 0,20 za 1 km.

 

späť

Lokácia:

Chile
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

19.8.2019
Zažite netradičnú nočnú prehliadku hradu Strečno či jednej z najväčších vojenských pevností v strednej Európe.
18.8.2019
Metropola východu – Košice vás pozýva 24. augusta 2019 na workshop Svet na modro, prostredníctvom ktorého odhalíte tajomstvá modrotlače.
17.8.2019
Do konca septembra bude v pražských uliciach prebiehať kampaň zameraná na pravidlá, ktoré musia dodržiavať turisti v hlavnom meste. Sústredí sa na chovanie turistov v nočnej Prahe v problematických lokalitách.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 19. 8. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 19.8.
15 °C
zajtra:
utorok 20.8.
16 °C