www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

 Chile má letecké spojenia so Severnou Amerikou, Európou a Austráliou. V prípade záujmu alebo nutnosti sa do/z krajiny dá dostať letecky aj z Argentíny, Bolívie alebo Peru. Väčšina leteckých spoločností pristáva v hlavnom meste Santiago, niekoľko liniek lieta na sever do Aricy.

 

Letecky

 V krajine existujú dve veľké letecké spoločnosti, zabezpečujúce vnútroštátne lety – LAN-Chile a Ladeco. V dôsledku rozsiahleho územia Chile je niekedy jednoduchšie absolvovať let namiesto jazdy autobusom (napr. z oblasti Patagónie do Tierra del Fuego). Obidve spoločnosti ponúkajú tzv. letecký pas. Jedná sa o zvláštny doklad, na ktorý môžete využívať letecké spojenia vybraných letísk v Chile s platnosťou 21 dní. Cena sa pohybuje okolo 300 USD.

Autobusom

 Cesta autobusom je zväčša pohodlná a autobusy sú udržiavané v dobrom stave. Väčšina veľkých miest má autobusové terminály, cestovné poriadky sa spravidla dodržujú.

 Pri cestách na dlhé vzdialenosti využite dvojposchodové autobusy, kde sú miesta aj na ležanie. Študenti a seniori môžu uplatniť zľavu, ak sa preukážu platnými identifikačnými kartami.

Vlakom

 Vlak predstavuje dôležitý spoj pri cestách zo Santiaga do Temuca (v priebehu celého roku) a ďalej do Puerto Montt (iba v lete). Vlaky ponúkajú 3 rôzne triedy – „spaciu“ (na dlhšie cesty a nočné presuny), ekonomickú a „salónnu“ triedu.

Autom

 Hoci má Chile hustú verejnú dopravnú sieť, na niektoré zaujímavé miesta sa bez problémov dá dostať iba autom. Ak si auto požičiate, náklady na nej budú nižšie, ako byste zaplatili v Európe. Cena benzínu sa pohybuje okolo US$ 0,45 za liter. Auto vám poskytne časovú nezávislosť a ak máte so sebou kempingové vybavenie, nemusíte riešiť ani problém s ubytovaním. Na vedenie vozidla potrebujete medzinárodný vodičský preukaz. Požičanie malého vozidla príde na asi US$ 20 na deň + US$ 0,20 za 1 km.

 

späť

Lokácia:

Chile
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
16.10.2019
Počas víkendu 26. a 27. októbra 2019 sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel.
15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 17. 10. 2019
sviatok:
dnes:
štvrtok 17.10.
19 °C
zajtra:
piatok 18.10.
23 °C