www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

 Chile má letecké spojenia so Severnou Amerikou, Európou a Austráliou. V prípade záujmu alebo nutnosti sa do/z krajiny dá dostať letecky aj z Argentíny, Bolívie alebo Peru. Väčšina leteckých spoločností pristáva v hlavnom meste Santiago, niekoľko liniek lieta na sever do Aricy.

 

Letecky

 V krajine existujú dve veľké letecké spoločnosti, zabezpečujúce vnútroštátne lety – LAN-Chile a Ladeco. V dôsledku rozsiahleho územia Chile je niekedy jednoduchšie absolvovať let namiesto jazdy autobusom (napr. z oblasti Patagónie do Tierra del Fuego). Obidve spoločnosti ponúkajú tzv. letecký pas. Jedná sa o zvláštny doklad, na ktorý môžete využívať letecké spojenia vybraných letísk v Chile s platnosťou 21 dní. Cena sa pohybuje okolo 300 USD.

Autobusom

 Cesta autobusom je zväčša pohodlná a autobusy sú udržiavané v dobrom stave. Väčšina veľkých miest má autobusové terminály, cestovné poriadky sa spravidla dodržujú.

 Pri cestách na dlhé vzdialenosti využite dvojposchodové autobusy, kde sú miesta aj na ležanie. Študenti a seniori môžu uplatniť zľavu, ak sa preukážu platnými identifikačnými kartami.

Vlakom

 Vlak predstavuje dôležitý spoj pri cestách zo Santiaga do Temuca (v priebehu celého roku) a ďalej do Puerto Montt (iba v lete). Vlaky ponúkajú 3 rôzne triedy – „spaciu“ (na dlhšie cesty a nočné presuny), ekonomickú a „salónnu“ triedu.

Autom

 Hoci má Chile hustú verejnú dopravnú sieť, na niektoré zaujímavé miesta sa bez problémov dá dostať iba autom. Ak si auto požičiate, náklady na nej budú nižšie, ako byste zaplatili v Európe. Cena benzínu sa pohybuje okolo US$ 0,45 za liter. Auto vám poskytne časovú nezávislosť a ak máte so sebou kempingové vybavenie, nemusíte riešiť ani problém s ubytovaním. Na vedenie vozidla potrebujete medzinárodný vodičský preukaz. Požičanie malého vozidla príde na asi US$ 20 na deň + US$ 0,20 za 1 km.

 

späť

Lokácia:

Chile
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
31.3.2020
Národné múzeum je rovnako ako ostatné múzeá v súčasnej dobe pre návštevníkov zatvorené. Vybrané výstavy ale môžete vidieť online a ďalšie sa pripravujú.
30.3.2020
Na základe novej štúdie magazínu Ceoworld bol aj tento rok zostavený rebríček najdrahších krajín pre život. Výsledné poradie bolo zostavené na základe údajov o životných nákladov, nájomnom, cenách potravín, stravovania a o celkovej kúpnej sile obyvateľstva.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 1. 4. 2020
sviatok:
dnes:
streda 1.4.
28 °C
zajtra:
štvrtok 2.4.
31 °C