www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

 Chile má letecké spojenia so Severnou Amerikou, Európou a Austráliou. V prípade záujmu alebo nutnosti sa do/z krajiny dá dostať letecky aj z Argentíny, Bolívie alebo Peru. Väčšina leteckých spoločností pristáva v hlavnom meste Santiago, niekoľko liniek lieta na sever do Aricy.

 

Letecky

 V krajine existujú dve veľké letecké spoločnosti, zabezpečujúce vnútroštátne lety – LAN-Chile a Ladeco. V dôsledku rozsiahleho územia Chile je niekedy jednoduchšie absolvovať let namiesto jazdy autobusom (napr. z oblasti Patagónie do Tierra del Fuego). Obidve spoločnosti ponúkajú tzv. letecký pas. Jedná sa o zvláštny doklad, na ktorý môžete využívať letecké spojenia vybraných letísk v Chile s platnosťou 21 dní. Cena sa pohybuje okolo 300 USD.

Autobusom

 Cesta autobusom je zväčša pohodlná a autobusy sú udržiavané v dobrom stave. Väčšina veľkých miest má autobusové terminály, cestovné poriadky sa spravidla dodržujú.

 Pri cestách na dlhé vzdialenosti využite dvojposchodové autobusy, kde sú miesta aj na ležanie. Študenti a seniori môžu uplatniť zľavu, ak sa preukážu platnými identifikačnými kartami.

Vlakom

 Vlak predstavuje dôležitý spoj pri cestách zo Santiaga do Temuca (v priebehu celého roku) a ďalej do Puerto Montt (iba v lete). Vlaky ponúkajú 3 rôzne triedy – „spaciu“ (na dlhšie cesty a nočné presuny), ekonomickú a „salónnu“ triedu.

Autom

 Hoci má Chile hustú verejnú dopravnú sieť, na niektoré zaujímavé miesta sa bez problémov dá dostať iba autom. Ak si auto požičiate, náklady na nej budú nižšie, ako byste zaplatili v Európe. Cena benzínu sa pohybuje okolo US$ 0,45 za liter. Auto vám poskytne časovú nezávislosť a ak máte so sebou kempingové vybavenie, nemusíte riešiť ani problém s ubytovaním. Na vedenie vozidla potrebujete medzinárodný vodičský preukaz. Požičanie malého vozidla príde na asi US$ 20 na deň + US$ 0,20 za 1 km.

 

späť

Lokácia:

Chile
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

16.6.2019
Spoznajte krásy a zaujímavosti Malých Karpát. Využiť môžete turistický autobus Malokarpatský expres, ktorý premáva každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava – Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.
15.6.2019
Tohtoročnú sezónu sa môžu turisti vydať do 16 miest chránenej prírody s novo vydaným návštevníckym pasom. Každý, kto navštívi najmenej 5 z návštevníckych stredísk národných parkov či Domov prírody chránených krajinných oblastí, získa odmenu.
14.6.2019
Slovensko bude od 20. do 23. júna 2019 hostiť ďalšie významné svetové podujatie. Vôbec prvýkrát v histórii hlavného mesta Slovenska – Bratislavy , v ňom budú prebiehať Majstrovstvá sveta v Karate.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 16. 6. 2019
sviatok: