www.infoglobe.sk » Zanzibar: Ostrov korenia a bielych pláží

Zanzibar: Ostrov korenia a bielych pláží

Publikované: 7.4.2012
Vedľa klasických exotických destinácii ako sú Thajsko, Kuba alebo Dominikánska republika sa čoraz viac ľudí vydáva za krásami čierneho kontinentu. Presne takou lokalitou je božský ostrov Zanzibar, ktorý vonia po klinčeku a ktorého biele pláže obmýva teplý Indický oceán. Pochádza odtiaľto Freddie Mercury a na tunajších poloprázdnych plážach tu môžete stretnúť Billa Gatesa alebo Naomi Campbell.

Skákajúce delfíny, húfy rýb a prázdne pláže

Napriek tomu, že si ostrov obľúbili slávne osobnosti, turistov tu stále stretnete relatívne málo. Navyše si tu môžete vyberať z nepreberného množstva krásnych pláží, rozosiatych okolo celého ostrova. Okrem kúpania v podmorskom svete, plnom farebných rýb a korálových stavieb, alebo pozorovania skákajúcich delfínov, ostrov láka aj k mnohým výletom do jeho vnútrozemia. Môžete sa tiež vydať cez more na safari do Tanzánie, ktorej súčasťou je aj Zanzibar.

Bílá pláž a azurové moře – to je pohled, kterým vás Zanzibar bude provokovat pořád. FOTO: ESO travel

Najväčšiu slávu dosahuje staré kamenné mesto Stone Town, ktoré je takmer celé postavené z korálového kameňa. V úzkych uličkách tu na seba nechajte pôsobiť zanzibarský kolorit alebo navštívte pozoruhodný sultánsky palác Beit-al-Ajaib či Dom zázrakov. Vychutnať si atmosféru mestečka s visutými záhradami, malými obchodíkmi a malebnými námestíčkami je povinnosťou každého návštevníka Zanzibaru.

Ve stínu vysokých palem se nechte hýčkat voňavým vzduchem hřebíčkového ostrova Zanzibar. FOTO: ESO t

Mesto z korálového kameňa vo vôni korenia

Ostrov Zanzibar ponúka vskutku prekvapivé pamätihodnosti – tak napríklad tu nájdete najstaršiu anglikánsku katedrálu vo východnej Afrike. Jej mohutné oblúky sú na mieste starého otrockého trhu, kde na vás ešte aj dnes dýchne desivý závan histórie z dôb kolonizácie. Úplne iné pocity vo vás potom vyvolá tradičná zanzibarská hudba, zložená prevažne z bubnov a huslí.

Dovolená na Zanzibaru se skvěle kombinuje se safari v Tanzanii. FOTO: ESO travel

Ak premýšľate, čo si zo Zanzibaru odviezť domov na pamiatku, tak sa vydajte na tzv. Spice tour – ide o výlet po plantážach s korením, počas ktorého navštívite miesta, kde sa korenie pestuje, spracováva aj predáva. Ochutnať môžete nie len nám dobre známy klinček, ale aj exotickú vanilku alebo šafran. Tropický ostrovček Zanzibar je pokrytý bujnými pralesmi, na jeho plážach môžete stretnúť storočnú korytnačku, koná sa tu významný filmový festival a môžete si tu zatancovať s tradičným kmeňom Masajov.

Pokud vás omrzí pláže, vydejte se na pevninu – Tanzanie vás ohromí neuvěřitelným množstvím divokých

Zaujal vás tento ostrov Tanzanie – Zanzibar? Tak neváhajte dovolenka na Zanzibare vonia vanilkou a je plná slnka a božských pláží! 

Autor: Viola Kratochvílová a ESO travel

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Viete, že? Somálske Mogadišo dnes a zajtra I.
Publikované: 1.7.2012
Čierny jastrab zostrelený – pamätné hlásenie z dnes už kultového rovnomenného vojnového filmu, ktorého akčný dej sa odohráva práve v uliciach tejto východoafrickej metropole, známej predovšetkým svojou chudobou, krutosťou a kriminalitou.

Tanzánia, Zanzibar: Kizimkazi, Jozani Forest – plavba s delfínmi a prales Jozani
Publikované: 14.12.2019
Kizimkazi je malá dedinka na Zanzibare, kde sa v zátoke vyskytujú delfíny. Leží v južnej časti ostrova, zhruba 50 km od hlavného mesta. Pozorovanie delfínov a možnosť zaplávať si s nimi je veľkým turistickým lákadlom, čoho sú si dobre vedomí aj miestni obyvatelia. Nechávame sa teda zlákať aj my.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

13.7.2020
Jeden z najatraktívnejších objektov vojnovej histórie na Dukle - Vyhliadková veža, je v súčasnosti otvorená iba v expozičnej časti na prízemí. Na poschodí, vo vyhliadkovej časti veže, prebiehajú rekonštrukčné práce a verejnosti by mala byť ako celok sprístupnená od 1.augusta 2020.
12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prešiel zásadnou premenou. Obnovy sa dočkali nefunkčné staré objekty, hájovňa aj obľúbený zookútik. Tam majú teraz nové útočisko napríklad kozy kamerunské.
10.7.2020
Nové návštevnícke centrum sprostredkuje pohľad na výsledky archeologických prieskumov a nálezov v oblasti zaniknutej obce Mušov, ktorá ustúpila vodnej nádrži Nové Mlýny v Juhomoravskom kraji.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAURÍCIUS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 14. 7. 2020
sviatok:Kamil
dnes:
utorok 14.7.
25 °C
zajtra:
streda 15.7.
25 °C