www.infoglobe.sk » Viete, že? Rakúsko: Jazero Achensee – perla tirolských Álp

Viete, že? Rakúsko: Jazero Achensee – perla tirolských Álp

Publikované: 5.8.2012
Tirolské jazero Achensee je pokojný kút prírody len kúsok od hlavného dovolenkového koridoru smerom do Talianska. Ideálne romantické miesto na prenocovanie počas dlhej cesty k moru.

V najbližších týždňoch sa budete na našom webe stretávať s niekoľkými článkami mapujúcimi ideálnu dovolenkovú cestu po Rakúsku a Taliansku, pričom jedna zo zastávok bude práve tirolské jazero Achensee.

Zdĺhavú cestu do Talianska cez Brennerský priesmyk asi pozná každý cestovateľ a len málo kto sa na túto púť za slnečnými plážami či jazerom Lago di Garda nejako obzvlášť teší. Preto je dobré nájsť akýsi medzník zhruba za polovicou cesty do predhoria Álp a tým je práve Achensee. Asi 80 kilometrov pred Innsbruckom sa na medzinárodnej diaľnici A12 nachádza pri mestečku Wiesing zjazd, pričom je to ten istý zjazd, ako keď mierite za lyžovaním do oblasti Zillertalského údolia. Avšak my pôjdeme na opačnú stranu, smerom na sever, kde cesta serpentínami stúpa až k horskému sedlu, odkiaľ je už vidieť úzky pruh jazera, zovretého medzi strmými horskými velikánmi Rofan a Karwendel. Privíta vás neopakovateľný výhľad na tyrkysové odtiene priezračných vôd tohto alpského pokladu. Aj napriek svoje relatívnej blízkosti - necelých 10 kilometrov od hlavnému prázdninového koridoru, zostáva však tento kút Rakúska tak trochu mimo hlavného záujmu turistických más. Svojou polohou a profilom Achensee snáď najviac pripomína severské fjordy, akurát tu je kúpanie predsa len o čosi príjemnejšie. Taktiež treba myslieť na fakt, že tunajšia voda údajne dosahuje kvalitu pitnej vody.

Achensee si vyberie ten, kto netúži po nijak obzvlášť akčnej dovolené, aj keď je tu tiež niekoľko lyžiarskych stredísk, vymenujme napríklad Pertisau, Maurach, Achenkirch, Steinberg alebo Wiesing, ktoré spolu vytvárajú malú, avšak komplexnú lyžiarsku oblasť pre menej náročných zjazdárov, ktorí tu majú k dispozícii okoli 60 km upravených svahov.

Na svoje si však prídu predovšetkým vyznávači relaxačnej dovolenky, kúpania, horskej turistiky a v zime zas predovšetkým milovníci bežkovania, ktorí môžu využívať cez 200 km bielej stopy. Turistické značky, ukazovatele a nákresy trás sú všade značené s takou precíznosťou, že sa tu prakticky nedá zablúdiť a ak predsa len, tak na svojej ceste isto objavíte ďalší nezabudnuteľný výhľad na jazero a jeho okolie.

Populárnou kratochvíľou je aj výlet parníkom St. Josef, ktorého história siaha až k cisárom Františkovi Jozefovi I. či Maximiliánovi I., ktorí si Achensee obľúbili ako miesto svojich rekreácií. Z obce Jenbach zas k jazeru vyráža sedemkilometrová unikátna zubačka, prekonávajúca prevýšenie 440 metrov!  

Pokiaľ iba prechádzate, alebo ste sa tu zastavili na ceste do južných zemí, možno vám bude ako ubytovanie stačiť jeden z niekoľkých miestnych kempov. Odporúčame kemp Achensee Schwarzenau, pri východnom brehu zhruba v polovici jazera, z ktorého okolia pochádza aj väčšina ilustračných fotografií tohto článku. Ceny sú podobné ako vo zvyšku Álp, teda cca 25 - 29 Eur za dve osoby, stan a automobil.   

Ďalšie informácie o Achensee sa dozviete z nášho cestopisného putovania, ktoré nájdete na našich stránkach v priebehu augusta 2012.           

 

Text: Jan Chaloupka

Foto: Jan Chaloupka a Tereza Překlasová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Rakúsko, Stubaital – zimné potešenie pre celú rodinu
Publikované: 1.1.2020
Dnes zavítame do vysokohorského údolia Stubaital, ktoré sa rozprestiera v rakúskej spolkovej krajine Tirolsko, presnejšie neďaleko mesta Innsbruck. Vyše 35 kilometrové údolie ponúka viaceré špičkové lyžiarske strediská, pestré zimné dobrodružstvá a zaujímavé podujatia.

Rakúsko: Snehové kráľovstvo na ľadovci Stubai
Publikované: 29.4.2017
Lyžiarska sezóna už skončila a všetci nedočkavo vyčkávajú na leto. Pre tých, ktorí však majú pocit, že si tento rok poriadne nezalyžovali, máme jeden tip. V rakúskych Alpách sa totiž nachádza aj zopár ľadovcových stredísk, ktoré majú predĺženú sezónu či celoročnú prevádzku.

Taliansko: Alpentrip II. - Brennerom do Južného Tirolska
Publikované: 19.8.2012
Druhá časť cesty nás zavedie cez Brennerský priesmyk do Južného Tirolska, za červeným vínom, pálenkou a spomienkou na K. H. Borovského.

Rakúsko: Alpentrip I. – Plánovanie a odjazd
Publikované: 12.8.2012
Prvý diel nového cestopisného rozprávania bude venovaný hlavným bodom plánovanej trasy, počas ktorej za týždeň navštívime tri alpské krajiny, horské jazerá aj množstvo zaujímavých pamiatok a miest, ktoré určite stoja za to vidieť.

Hochzillertal: najlepšia lyžiarska oblasť na svete
Publikované: 4.4.2011
V hodnotení nemeckého internetového portálu skiresort.de obsadil v tejto sezóne prvé miesto lyžiarsky rezort SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach v Tirolsku.

Rakúsko: Hintertux - l'adovcové lyžovanie
Publikované: 10.3.2008
Pani zima v ostatných dňoch síce vystrčila pazúriky, no aj tak sa jej tohoročné predstavenie dá považovať za veľmi chabé. Milovníci zimných radovánok sa už druhý rok po sebe poriadne nezviezli a už je tu jar. Za snehom sa teda budeme musieť tentoraz vydať na juh, do 550 km vzdialeného strediska Hintertux na hranici Rakúska a Talianska.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Slnečná dovolenka

1. 7. – 31. 8. 2021
1. cena:
Letné čítanie s vydavateľstvom CBS v podobe obrazovej publikácie
2. cena:
Letné čítanie s Dajamou v podobe turistického sprievodcu
1. cena redakcie:
Letný balíček prekvapení od portálu Infoglobe
2. cena redakcie:
Unikátna čokoláda s Vincentkou
3. cena redakcie:
Výber legendárnych turistických máp VKÚ

Aktuality:

21.7.2021
Všetci milovníci slovenskej prírody a kvalitného prázdninového čítania by mali siahnuť po novom čísle Krás Slovenska, ktoré prináša mnoho zaujímavých článkov, ako aj rozhovorov či informácií.
20.7.2021
Medvedie dni, najobľúbenejší rodinný festival vo Vysokých Tatrách, potešia po ročnej prestávke opäť všetkých malých i veľkých návštevníkov. Na Hrebienku čakajú v dňoch 31. 7. a 1. 8. 2021 na účastníkov zábavno-vzdelávacie hry, súťaže a zaujímaví hostia.
17.7.2021
Až do 31. augusta 2021 sa môžete pozrieť na východočeské mesto Litomyšl a okolie z veže zámku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Poľsku:

TOP 5 MIEST v Poľsku

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Poznaň – prechádzky aj kultúra

Osvienčim – spomienka na holokaust

Krakov – mesto kráľov a jedného draka

Varšava – zabudnuté mesto

Vroclav – bývalé sídlo kniežaťa Vratislava I.

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 24. 7. 2021
sviatok:Vladimír
dnes:
sobota 24.7.
29 °C
zajtra:
nedeľa 25.7.
28 °C