www.infoglobe.sk » Venezuela, Caracas – metropola na brehu Karibiku I.

Venezuela, Caracas – metropola na brehu Karibiku I.

Publikované: 26.12.2014
Opäť zostaneme na americkom kontinente. Avšak teraz sa presunieme južnejšie, vydáme sa do Venezuely. Mnohí z vás budú pravdepodobne poznať Venezuelu prevažne v spojení s už zosnulým diktátorom Hugom Chávezom, alebo pre fakt, že krajina je jedným z najväčších svetových producentov ropy.

Caracas

Nás však zaujíma, čo nám môže táto krajina ponúknuť z turistického hľadiska a nezačneme nikde inde než v hlavnom meste Caracasu.

Mesto Caracas nájdeme na úplnom severe krajiny pri mori, od ktorého ho však oddeľuje vysoké pohorie Cerro El Avila. Toto pohorie je zahrnuté do rovnomenného národného parku, ktorý sa pýši vysokou diverzitou svojej fauny aj flóry. Môžete tu zazrieť vyše sto druhov motýľov, 120 druhov cicavcov alebo 500 druhov vtákov. Ale vráťme sa späť do mesta.

Legislativo Centro

Pokiaľ pripočítame aj obyvateľov žijúcich v aglomerácii Caracasu, tak v meste žije vyše 5 miliónov ľudí. Zlú vizitku mesta predstavuje predovšetkým miera zločinnosti. Caracas sa totiž na rebríčku najnebezpečnejších miest umiestňuje hneď v prvej desiatke. Opäť ako v prípade Mexico City odporúčame, aby ste si pred odjazdom detailne naštudovali pokyny Ministerstva zahraničných vecí.

Caracas

Caracas sa pýši pomerne živou umeleckou scénou. V jej popredí isto stojí divadlo Teresa Carreño, ktoré patrí medzi popredné v rámci celej Latinskej Ameriky a je najväčším vo Venezuele. Divadlo sa nachádza v srdci mesta a susedí s veľkým parkom Los Caobos. Celková plocha divadla dosahuje až 80 tisíc metrov štvorcových. Začiatok stavebných prác nastal v roku 1973 a otvorené bolo o desať rokov neskôr. Do jeho hlavnej sály, Sala Ríos Reyna, ktorá má 45 metrov na dĺžku a 40 metrov na šírku, sa vojde až 2500 divákov. V divadle sídli chór El Coro de Ópera Teresa Carreño a Ballet Terasa Carreño. 

Teatro Municipal

Významným divadlom je aj Teatro Municipal de Caracas, ktoré až do otvorenia Teresa Carreño držalo prvenstvo ako najväčšie divadlo v Caracase. Teatro Municipal bolo pre verejnosť otvorené v roku 1881. Úplne prvým predstavením, ktoré sa tu konalo, bola opera Guiseppe Verdiho Il Trovatore. Až do roku 1967 sa tu hrali takmer výhradne opery, ale to sa zmenilo, a dnes sem môžete zájsť na celú škálu kultúrnych vystúpení.Teresa Careno

Pokiaľ sa budete chcieť dostať do historického centra Caracasu, jednou z možností je vystúpiť na stanici metra Capitolio. Akonáhle sa dostanete von z metra, ako prvé uvidíte budovu Palacio Federal Legislativo, ktorá sa nazýva aj Capitolio. Na jeho stavbu boli povolaní najschopnejší architekti svojej doby. Budova, ktorú ľahko rozpoznáte najmä podľa jej výraznej zlatej kupole, bola otvorená v roku 1877. Na jej fasáde môžete vidieť basreliéfy zobrazujúce najdôležitejšie historické osobnosti Venezuely, a to Simona Bolívara a Antonia Guzmána Blanca. Budova je pre návštevníkov otvorená počas víkendov medzi 10. a 14. hodinou.

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org

Danielbisogno, Jfreyre, Tata2005, Luiscaraqueño, PAULINOMORAN

 

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Viete, že? Najvyšší vodopád sveta
Publikované: 1.5.2011
Vodopády sú často fascinujúcim divom prírody aj napriek tomu, že sa jedná o celkom prirodzený jav obyčajnej padajúcej vody. Je v tom niečo elektrizujúce, keď sa masy vody s každou sekundou za zlovestného hukotu presúvajú o desiatky ba stovky metrov do kaňonov, strží a priepastí. A my sa dnes vydáme za tým úplne NAJvyšším! Viete, že najvyšší vodopád sveta bol objavený až v roku 1935?

Venezuela, Caracas – metropola na brehu Karibiku II.
Publikované: 2.1.2015
V druhej časti nášho seriálu o Caracase začneme tam, kde sme minule skončili, a to pri stanici metra Capitolio, ktorá nás dostane k na pohľad najkrajším historickým budovám v meste.

SVET: Je na čase vybrať si dovolenku!
Publikované: 3.2.2019
Cesta lietadlom sa týka len biznismenov a tých, ktorí sa niekam ďaleko sťahujú. Tak to už dávno neplatí. Lietadlo je stále častejším prostriedkom, ktorý nás prepraví za oddychom. A je jedno, či je cieľom našej cesty pomerne blízke Chorvátsko, alebo napríklad Singapur. A čo cesta za klokanmi?

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské múzeum vás pozýva na výstavu s názvom Bionika – príroda na to prišla prvá, ktorá je zameraná na prírodu ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácie a poznatkov pre techniku, architektúru aj dizajn.
1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám prinášame druhú časť tých (podľa nás) najzaujímavejších medzinárodných či svetových dní podľa kalendára (mesiace júl až december), bez ktorého sa ani v súčasnej dobe nezaobídeme.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - TANZÁNIA (ZANZIBAR):

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 4. 6. 2020
sviatok:Lenka
dnes:
štvrtok 4.6.
25 °C
zajtra:
piatok 5.6.
15 °C