www.infoglobe.sk » USA, Ohio: Cleveland – veda a lode

USA, Ohio: Cleveland – veda a lode

Publikované: 28.6.2019
Minulý týždeň sme už Cleveland navštívili, dnes sa však od Múzea umenia presunieme o niekoľko stoviek metrov ďalej, konkrétne do Múzea prírodných vied (Cleveland Museum of Natural History), ktoré od svojho založenia v roku 1920 zhromaždilo pozoruhodné množstvo vzácnych exponátov, medzi ktorými sú jednoznačným klenotom odliatky pozostatkov kostry hominida Lucy, staré približne 3,2 milióna rokov.

Lucy bola vysoká približne 110 centimetrov a mohla vážiť okolo 29 kg. „Divácky vďačnejšími“ budú ale skôr kostry dinosaurov, ktoré sa nad prechádzajúcimi návštevníkmi týčia do výšky. Nechýbajú ani exponáty z oblasti geológie alebo botaniky.

Lucy

Pri vede a poznávaní ešte zostaneme, pretože budeme pokračovať do Great Lakes Science Center. Populárno náučná inštitúcia sa pokúsi prebudiť vašu zvedavosť a inšpirovať vás k tomu, aby ste sa zaujímali trebárs o možnosti cestovania vo vesmíre alebo o moreplavectvo. Tunajším hlavným ťahákom je totiž parník.

Great Lakes Science Center

Loď William G. Mather dlhá 188 metrov vyplávala na vodu v roku 1925, ale nedávno prešla rozsiahlymi opravami. Pokiaľ si chcete loď podrobne prehliadnuť, môžete si jednoducho na palube kúpiť lístky a vydať sa na komentovanú prehliadku, ktorá vás prevedie cez obrovské nákladné priestory, mostík, ktorého hlavnými prvkami sú mosadz a dub, elegantné kajuty pre hostí alebo štvorposchodovú strojovňu.

loď William G. Mather

Pokiaľ sú vášmu srdcu blízke lode, tak vám odporúčame venovať trochu času aj pamätníku USS Cod Submarine Memorial, pod ktorým si môžete predstaviť ponorku z druhej svetovej vojny. Jedná sa o prvý stroj svojho druhu, ktorý bol použitý pre záchranu inej ponorky.

Nedá nám to vás nevziať aspoň do centra miestnej divadelnej scény, ktorá leží v Divadelnej štvrti (Theater District). Tvorí ju deväť divadiel, v ktorých sa hrajú napríklad predstavenia z newyorskej Brodway, ale taktiež sem môžete zájsť na koncert alebo rodinné predstavenie. Divadlá boli postavené prevažne na začiatku 20. rokov 20. storočia. V 70. rokoch divadlá vďaka angažovanosti miestnych obyvateľov len tak tak unikli demolácii a naopak v priebehu 80. a 90. rokov sa dočkali rekonštrukcií a tak mohli prežiť renesanciu.

Natural History Museum

Srdce tejto štvrte tvorí Playhouse Square, ktoré ročne navštívi približne milión ľudí. Keby ste z nejakého dôvodu nemali čas zájsť na nejaké predstavenie, odporúčame využiť aspoň možnosť bezplatnej prehliadky. Raz mesačne od júna do decembra je v daný deň medzi 10.00 až 11.30 každých 15 minút zahájená jedna 90minutová prehliadka.

Playhouse Square

GPS: 41°30'05.8"N 81°40'48.8"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: AJHalliwell, Andrew, Michael Barera, JuanPDP, Eli Pousson

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Ohio – Cleveland: moderný aj ľudový
Publikované: 21.6.2019
Nedávno sme spolu podnikli krátku prechádzku po Cincinnati a dnes sa pozrieme na ďalšie miesta, ktoré by ste v tomto štáte nemali minúť. Najprv sa pozrieme do Clevelandu, druhého najväčšieho ohijského mesta, v aglomerácii ktorého žije okolo 2 miliónov ľudí.

USA, Ohio – najlepšie zážitky pod otvoreným nebom
Publikované: 5.7.2019
Dnes sa v Ohiu vydáme do prírody. Môžete vyraziť na krátke a nenáročné prechádzky po asfaltových chodníkoch, ale aj na výpravy do divočiny.

USA, Ohio: Columbus – mesto umenia
Publikované: 12.7.2019
V ohijskom meste Columbus môžete robiť kdečo. Možno budete mať dokonca chvíľu problém rozhodnúť sa, kde vôbec začať. Navštíviť všetky múzeá, rôzne festivaly a ďalšie turisticky zaujímavé miesta vám dá dosť zabrať. My vám ale skúsime vaše cestovanie trochu uľahčiť tým, že sme sami zopár tipov vybrali.

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická záhrada
Publikované: 19.7.2019
V minulom dieli o ohijskom hlavnom meste Columbus sme vás zaviedli do parku ruží, prešli sa po nábreží Scioto Mile a navštívili srdce miestnej umeleckej scény.

USA, Ohio: Cincinnati – za umením a históriou
Publikované: 14.6.2019
Ohio je siedmy najľudnatejší štát USA. Býva tu okolo 11 miliónov ľudí, pričom 2 milióny žijú v aglomerácii Cincinnati. Vďaka svojej polohe sa mesto v aglomerácii rozkladá na území troch štátov (okrem Ohia ešte v Kentucky a Indiane).

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:Kristián
dnes:
sobota 19.10.
18 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
19 °C