www.infoglobe.sk » USA, Kalifornia: Známe štvrte Los Angeles

USA, Kalifornia: Známe štvrte Los Angeles

Publikované: 22.3.2021
Dnes budeme cestovať po slnečnej Kalifornii do mesta Los Angeles. Mesto anjelov nás síce privítalo pochmúrnym počasím, ale to nás nezastavilo v jeho dôkladnej prehliadke. Po známych miestach, napr. Hollywoode alebo chodníku slávy, sme sa presunuli preskúmať aj jeho okrajové časti.

Beverly Hills

Prvé, čo musíte vidieť, je život v Beverly Hills. Beverly Hills je oficiálne samostatným mestom, a teda nie je štvrťou Los Angeles, ako si asi väčšina z nás myslí. Pri príjazde vás upútajú vyrastené palmy, ktoré lemujú cesty. Nie je tajomstvom, že sú tu vystavané poväčšinou luxusné domy, kde bývajú bohatí, krásni a slávni. Beverly Hills spoločne s Bel Air a Holmby Hills tvoria trojicu najbohatších oblastí Kalifornie.

palmová aleja domy v Beverly Hills

Za videnie ďalej stojí napríklad Beverly Hills Hotel s úžasnou exotickou záhradou, radnica alebo Greystone Mansion, čo je najväčší dom v Beverly Hills s parkom o výmere 6 hektárov. Pre shopaholikov nesmieme zabudnúť na slávnu ulicu Rodeo Drive, kde nakupovala v slávnom filme Pretty Woman Julia Roberts. My sa len pokocháme výkladmi butikov slávnych návrhárov a značiek. V blízkosti je aj hotel, kde sa niekoľko scén natáčalo.

Rodeo Drive obchody na Rodeo Drive

A čo sa nachádza okolo LA? Vydajte sa napríklad do štvrti Santa Monica. Tá sa rozkladá na vysokom útese nad niekoľko kilometrov dlhou piesočnou plážou Santa Monica Bay. Je to miesto plné zábavy, luxusu a letných radovánok, kde hrejivé slnko strieda chladivý morský vánok. Táto štvrť vznikla z malej ospalej dedinky na pobreží. V 90. rokoch 19. storočia bola prepojená s Los Angeles a stala sa tak atrakciou celého losangeleského pobrežia. A niet divu, miestne široké pláže a móla aj dnes priťahujú návštevníkov, ale štvrť je stále viac známa predovšetkým vďaka svojim vynikajúcim reštauráciám. Vyhľadávanou atrakciou je najstaršie zábavné mólo na západnom pobreží USA s ruským kolesom. Ak sa vydáte niekoľko blokov smerom do vnútrozemia, narazíte na Third Street Promenade, ktorá je skvelým miestom na posedenie v kaviarni či reštaurácii. Kedysi chátrajúce ulice prešli dôkladnou rekonštrukciou a dnes už patrí k najživším miestam v metropole. Cez deň tu môžete zbadať surfistov, večer tu panuje skvelá atmosféra, kedy pouliční umelci bavia okoloidúcich.

Santa Monica

pohľad na mólo v Santa Monice pohľad na vežu v Santa Monice

Santa Monica sa vďaka rozľahlým parkom môže pochváliť tiež najčistejším ovzduším v LA. Úžasný prepych palácov s bazénmi, veľa slnečných dní v roku, no povedzte, kto by v týchto luxusných miestach nechcel žiť.

 

GPS: 34°01'07.7"N 118°26'51.1"W (letisko)

Text a foto: Veronika Kocmanová

Preklad: Oskár MažgútDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Kalifornia, Eureka – okúzľujúce prímorské mesto
Publikované: 31.1.2020
Eureka je najväčším pobrežným mestom 50miliónovej Kalifornie na sever od San Francisca. Viktoriánska architektúra, ktorú dopĺňajú rôzne umelecké inštalácie, je nezabudnuteľná.

USA, Kalifornia – okolie Los Angeles
Publikované: 29.3.2021
Pretože už sme si prešli chodník slávy a urobili si fotku s nápisom Hollywood, zamierime tentoraz z hollywoodskych kopcov k Tichému oceánu a pobrežiu LA. Ak radi plávate alebo ste prepadli surfovaniu, budú pre vás tieto miesta ideálnym lákadlom. Ale to nie je všetko, ponuka zábavy je tu omnoho širšia, takže poďme spolu navštíviť Malibu a Santa Barbaru.

USA, Kalifornia – zo San Diega na víkend do Palm Springs
Publikované: 18.1.2021
Keď sa povie Kalifornia, každý z nás si predstaví slnko, pláže, Hollywood alebo Disneyland. Dnes sa spolu pozrieme do dvoch kalifornských miest. Najskôr absolvujeme prehliadku veľkomesta San Diego a potom sa presunieme relaxovať do vnútrozemia po vzore hollywoodskych hviezd do mestečka Palm Spings.

USA, Kalifornia: Fresno – miestna kultúra
Publikované: 24.1.2020
Dnes Fresno navštívime ešte raz. Povieme vám, kam zájsť za kultúrou, pretože v Spojených štátoch snáď neexistuje mesto, ktoré by bolo kultúre viac naklonené. Konieckoncov tu žije viac ako sto národností, čo z neho robí hneď po najväčších metropolách ako New York etnicky azda najdiverzifikovanejšie mesto v USA.

USA, Kalifornia: Fresno – návšteva mesta
Publikované: 17.1.2020
Meno mesta znie zaujímavo, zvedavosť nám nedovolila, aby sme sa nedopátrali, čo znamená. Názov nemá pôvod ani v angličtine, ani v jazyku pôvodných indiánskych kmeňov, ako je naprieč celou Amerikou časté, ale v španielčine. Fresno znamená jaseň, pretože jaseň je najčastejší strom lemujúci miestu rieku San Joaquin, ktorá ústí v zálive Suisun.

USA, Kalifornia: Fresno – zaujímavosti v okolí
Publikované: 10.1.2020
Dnes vyrazíme do slnečnej Kalifornie a zamierime do San Joaquin Valley, ktoré sa nachádza v centrálnej oblasti tohoto štátu.

USA, Kalifornia: Modesto – nielen rodisko slovutného režiséra
Publikované: 1.5.2020
Dnes opäť zavítame do slnečnej Kalifornie a pozrieme sa na jedno z menej známych miest. Väčšine z vás sa isto vybavia metropole ako Los Angeles, San Francisco, San Diego alebo menšie mestá ako Santa Barbara, Fresno alebo Sacramento.

USA, Kalifornia: Redding – do mesta i do prírody
Publikované: 7.2.2020
V Kalifornii ešte zostaneme, len sa presunieme na severovýchod, kde bude naším cieľom mesto Redding. Nachádza sa pri neaktívnych sopkách Lassen Peak a Mount Shasta. Stredom Reddingu sa tiahne rieka Sacramento, vedľa ktorej vedie cesta Sacramento River Trail, vďačný námet pohľadníc.

USA, Kalifornia: Santa Rosa – u Snoopyho
Publikované: 14.2.2020
Necelých sto kilometrov severne od presláveného a populárneho San Francisca leží mesto, ktoré má zhruba 150 tisíc obyvateľov a ktoré je známe regiónom North Bay a vinárskymi oblasťami Napa a Sonoma.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Dotyk jari

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Exkluzívne miniatúry: remeselný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Liptov – turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

19.4.2021
Cestovanie je úzko prepojené s dopravou. A práve doprava je mnoho ráz najväčšou položkou v rozpočte na dovolenku, preto vám prinášame prehľad cien palív v jednotlivých štátoch sveta.
16.4.2021
Aj tento rok sa môžete zapojiť do ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Do 30. apríla 2021 (do 22.4. v ČR) môžu jednotlivci, mestá, školy či organizácie nominovať stromy a po výbere odbornou porotou bude spustené hlasovanie.
14.4.2021
Pred pár dňami oznámil Bratislavský dopravný podnik informáciu o zatraktívnení cestovania verejnou dopravou spôsobom plošného zvýšenia ceny cestovného, zrušením obľúbeného 15 minútového lístka a zlacnením ročného lístka o 25%.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO:

ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

TIPY NA VÝLETY - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

 

Alžírsko, Alžír: Kombinácia európskej a islamskej architektúry

Pobrežie slonoviny, Abidjan - Tropický Manhattan

Tunisko – severom po stopách histórie

Tunisko – krajina bohatá na zážitky aj raj filmárov

Tunisko, Sahara – do púšte

 

Všetko dôležité, čo by ste o Alžírsku mali vedieť, nájdete TU, o Pobreží Slonoviny TU a Tunisku TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 19. 4. 2021
sviatok:Jela
dnes:
pondelok 19.4.
10 °C
zajtra:
utorok 20.4.
14 °C