www.infoglobe.sk » USA, Kalifornia – okolie Los Angeles

USA, Kalifornia – okolie Los Angeles

Publikované: 29.3.2021
Pretože už sme si prešli chodník slávy a urobili si fotku s nápisom Hollywood, zamierime tentoraz z hollywoodskych kopcov k Tichému oceánu a pobrežiu LA. Ak radi plávate alebo ste prepadli surfovaniu, budú pre vás tieto miesta ideálnym lákadlom. Ale to nie je všetko, ponuka zábavy je tu omnoho širšia, takže poďme spolu navštíviť Malibu a Santa Barbaru.

pohľad na pobrežie

Malibu je prímorským mestom v okrese LA, rozkladá sa na prekrásnom úseku tichomorského pobrežia pozdĺž cesty Pacific Coast Highway, ktorá mesto pretína. Malibu je domovom mnohých hollywoodskych hviezd. Svoju nehnuteľnosť tu vlastní Mel Gibson, Richard Gere, Whoopi Goldberg, Leonardo di Caprio, Brad Pitt a množstvo ďalších slávnych mien.

domy v Malibu

observatórium v LA

V okolí sa nachádza niekoľko prírodne zaujímavých lokalít. Či už je to lagúna Malibu Lagoon State Beach, ktorá patrí k najkrajším surferským lokalitám v južnej Kalifornii, alebo Malibu Creek State Park rozkladajúci sa na ploche 4000 hektárov. Ide o rozmanitú krajinu lesov, lúk a skalných výšin, ktorá vytvára dojem rozsiahlej divočiny, na hony vzdialenej od modernej civilizácie. Cez 800 hektárov tejto krajiny v minulosti vlastnila spoločnosť 20th Century Fox, ktorá ju využívala na natáčanie filmov. Natočený tu bol napríklad slávny seriál M.A.S.H., Butch Cassidy a Sundance Kid alebo Planéta opíc. Skrz park vedie ešte ďalších asi dvadsať chodníkov pre peších, cyklistov a jazdcov na koňoch.

Malibu Creek State Park

Na sever od Los Angeles, asi niečo málo cez hodinu jazdy autom, sa nachádza ďalšie vyhľadávané mesto. Je ním Santa Barbara. Nájdeme tu krásne pláže, reštaurácie, bary, človek si tu pripadá ako na riviére počas letných prázdnin.

El Presidio de Santa Barbara

Úžasná je tiež Ružová záhrada. Záhony s ukážkami amerických odrôd ruží tu v polovici 50. rokov minulého storočia mali cez 500 rastlín, dnes ich je takmer o 1000 viac. Ďalším úžasným miestom sú Channel Islands, čo je päť neobývaných ostrovov taktiež nazývaných „americké Galapágy“, ležia v Tichom oceáne naproti pobrežiu Santa Barbary. Možno na nich podniknúť trek v sprievode skúsených rangerov, rybársku výpravu, pozorovanie vtákov či prieskum jaskýň alebo okružné plavby. Vďaka ich izolovanosti na nich žije takmer 150 jedinečných živočíchov.

Santa Barbara architektúra Santa Barbary

Tak čo, zájdete si nachytať bronz na pláž, kde zachraňoval topiacich Mitch Buchannon, až to zase pôjde? Alebo vás viac zlákala malebná Santa Barbara? Musí sa tu krásne žiť! Napadne nás, keď LA a jeho okolie opúšťame.

 

GPS: 34°26'24.5"N 119°42'47.7"W

Text: Veronika Kocmanová

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Veronika Kocmanová, Wikimedia Commons: GeographerDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Kalifornia – národný park Údolie smrti
Publikované: 18.3.2016
Vo východnej časti amerického štátu Kalifornia sa nachádza miesto, ktoré je nositeľom jedného významného naj – bola tu nameraná najvyššia teplota vzduchu na zemi, a to konkrétne v lete roku 1913, kedy ortuť teplomera vyletela na 56,3 stupňov Celzia. Len si spomeňte, aké úmorné boli horúčavy v teplotách nad 35 stupňov, ktoré boli u nás minulé leto bežné. Mimochodom tu bola nameraná aj najvyššia teplota v noci – 43 °C.

USA, Kalifornia – zo San Diega na víkend do Palm Springs
Publikované: 18.1.2021
Keď sa povie Kalifornia, každý z nás si predstaví slnko, pláže, Hollywood alebo Disneyland. Dnes sa spolu pozrieme do dvoch kalifornských miest. Najskôr absolvujeme prehliadku veľkomesta San Diego a potom sa presunieme relaxovať do vnútrozemia po vzore hollywoodskych hviezd do mestečka Palm Spings.

USA, Kalifornia: Fresno – návšteva mesta
Publikované: 17.1.2020
Meno mesta znie zaujímavo, zvedavosť nám nedovolila, aby sme sa nedopátrali, čo znamená. Názov nemá pôvod ani v angličtine, ani v jazyku pôvodných indiánskych kmeňov, ako je naprieč celou Amerikou časté, ale v španielčine. Fresno znamená jaseň, pretože jaseň je najčastejší strom lemujúci miestu rieku San Joaquin, ktorá ústí v zálive Suisun.

USA, Kalifornia: Fresno – zaujímavosti v okolí
Publikované: 10.1.2020
Dnes vyrazíme do slnečnej Kalifornie a zamierime do San Joaquin Valley, ktoré sa nachádza v centrálnej oblasti tohoto štátu.

USA, Kalifornia: Santa Rosa – u Snoopyho
Publikované: 14.2.2020
Necelých sto kilometrov severne od presláveného a populárneho San Francisca leží mesto, ktoré má zhruba 150 tisíc obyvateľov a ktoré je známe regiónom North Bay a vinárskymi oblasťami Napa a Sonoma.

USA, Kalifornia: Redding – do mesta i do prírody
Publikované: 7.2.2020
V Kalifornii ešte zostaneme, len sa presunieme na severovýchod, kde bude naším cieľom mesto Redding. Nachádza sa pri neaktívnych sopkách Lassen Peak a Mount Shasta. Stredom Reddingu sa tiahne rieka Sacramento, vedľa ktorej vedie cesta Sacramento River Trail, vďačný námet pohľadníc.

USA, Kalifornia: národný park Sequoia – domov masívnych stromov
Publikované: 23.1.2017
Kalifornia je štát na juhozápadnom pobreží USA. Je cieľom mnohých zámorských turistov, ale aj ľudí pochádzajúcich z ostatných štátov USA. Ponúka divoké pobrežie Tichého oceánu, zaujímavé mestá i dediny a neskutočné skvosty, ktoré tu vytvorila príroda. Najvyššou horou je Mt. Whitney (4421 m n. m.). Je najvyššou horou pohoria Sierra Nevada, ktoré strážia Kaliforniu z jej južnej časti, ale taktiež najvyššou horou celých kontinentálnych Spojených štátov amerických. Niektoré územia sú chránené národnými parkami a prírodnými rezerváciami.

USA, Kalifornia: Údolie smrti – púštna krajina I
Publikované: 9.1.2017
Národný park Údolie smrti (Death Valley) nesie názov po rovnomennom údolí, ktoré sa rozprestiera v parku. Svoje meno dostalo až počas zlatej horúčky (Golden rush) v polovici 19. storočia, pretože práve cez toto údolie viedla cesta, ktorou sa chodilo za zlatom. Zlatokopi trpeli hladom a smädom, museli zabiť svoje voly a opiecť ich na zapálených povozoch, aby vôbec prežili. Na základe ich desivých skúseností začali údolie nazývať Údolie smrti.

USA, Kalifornia: Údolie smrti – púštna krajina II
Publikované: 16.1.2017
Veľké sucho, púštna krajina a vysoké teploty – nachádzame sa v národnom parku Údolie smrti. Najlepšie je vždy začať v turistickom centre, aby ste získali potrebné informácie o parku, mapy, dobré rady a tiež si tu kúpili neodmysliteľnú vodu. V parku je viac turistických centier.

USA, Kalifornia: Známe štvrte Los Angeles
Publikované: 22.3.2021
Dnes budeme cestovať po slnečnej Kalifornii do mesta Los Angeles. Mesto anjelov nás síce privítalo pochmúrnym počasím, ale to nás nezastavilo v jeho dôkladnej prehliadke. Po známych miestach, napr. Hollywoode alebo chodníku slávy, sme sa presunuli preskúmať aj jeho okrajové časti.

USA, Los Angeles: Getty múzeum a jeho moderná architektúra
Publikované: 15.3.2021
Pokiaľ sa ocitnete v Los Angeles a ste milovníkmi umenia a architektúry, nenechajte si ujsť návštevu Gettyho múzea. Getty Center tu vzniklo síce už v roku 1997, takže sa vám už asi veľmi moderný zdať nebude, ale aj napriek tomu by som prehliadku nevynechala. Tento komplex najrozsiahlejšej súkromnej zbierky umeleckých predmetov na svete sa rozkladá na kopci nad LA.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Dotyk jari

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Exkluzívne miniatúry: remeselný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Liptov – turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

19.4.2021
Cestovanie je úzko prepojené s dopravou. A práve doprava je mnoho ráz najväčšou položkou v rozpočte na dovolenku, preto vám prinášame prehľad cien palív v jednotlivých štátoch sveta.
16.4.2021
Aj tento rok sa môžete zapojiť do ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Do 30. apríla 2021 (do 22.4. v ČR) môžu jednotlivci, mestá, školy či organizácie nominovať stromy a po výbere odbornou porotou bude spustené hlasovanie.
14.4.2021
Pred pár dňami oznámil Bratislavský dopravný podnik informáciu o zatraktívnení cestovania verejnou dopravou spôsobom plošného zvýšenia ceny cestovného, zrušením obľúbeného 15 minútového lístka a zlacnením ročného lístka o 25%.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO:

ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

TIPY NA VÝLETY - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

 

Alžírsko, Alžír: Kombinácia európskej a islamskej architektúry

Pobrežie slonoviny, Abidjan - Tropický Manhattan

Tunisko – severom po stopách histórie

Tunisko – krajina bohatá na zážitky aj raj filmárov

Tunisko, Sahara – do púšte

 

Všetko dôležité, čo by ste o Alžírsku mali vedieť, nájdete TU, o Pobreží Slonoviny TU a Tunisku TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 19. 4. 2021
sviatok:Jela
dnes:
pondelok 19.4.
10 °C
zajtra:
utorok 20.4.
14 °C