www.infoglobe.sk » Tchaj-wan – národný park Yangmingshan

Tchaj-wan – národný park Yangmingshan

Publikované: 11.2.2019
V tesnej blízkosti hlavného mesta Tchaj-wanu, Tchaj-pej, sa rozprestiera národný park Yangmingshan. Táto oblasť je vulkanického pôvodu a pod zemou sa nachádzajú magmatické ložiská, vďaka ktorým tu nájdete veľké množstvo horúcich prameňov. Najvyššou horou je Qixingshan (1 120 m n. m.), a pokiaľ máte dobrú fyzičku, môžete sa na ňu vydať.

Z hlavného mesta Tchaj-pej sa dostanete do NP shuttle busom S15 zo stanice Jiantan. Cesta trvá zhruba hodinu a bude vás stáť 15 TWD. V Yangmingshane vystupujeme pri návštevníckom centre Lengshuikeng, ktoré sa nachádza priamo pod horou Qixingshan.

najvyššia hora Qixingshan   zásahy človeka do prírody sú veľmi citlivé

Obdivujeme mnoho druhov nádherných motýľov, ktoré sa nás vôbec neboja a pózujú nám pred fotoaparátom. V parku sú udržiavané cesty, ktorých sa treba držať, pretože okrem krásnych motýľov sa tu môžete stretnúť aj s jedovatými pavúkmi a hadmi. A to teda tých pavúkov po ceste stretávame naozaj veľa! Radšej si ani nechceme domýšľať, či niektorý z nich nie je ten jedovatý.

návštevnícke centrum Lengshuikeng   takto vyzerá návštevnícke centrum vo vnútri

V informačnom centre si môžete vziať mapu, kde sú prehľadne vyznačené všetky možné trasy. Po ceste sa nemáte kde stratiť, pretože všetky cesty sú skvelo značené a väčšinou sa ide po kamenitých cestách.

všetky cesty sú upravené

Je tu nedotknutá príroda, občas si pripadáme, ako by sme boli v pralese a nie len pár kilometrov od hlavného mesta. Míňame vodopády, potoky, zaujímavé stromy, kvetiny, nad hlavou nám spievajú vtáky. Taktiež tu je veľmi príjemné podnebie, oproti rozpálenému hlavnému mestu tu je chládok a čistý svieži vzduch.

zvieratá tu sú zrejme zvyknuté na ľudí   v Yangmingshane žije niekoľko druhov motýľov

Hustý porast stromov a kríkov dodáva tomuto miestu takmer pravekú atmosféru. Je až neuveriteľné, že len pár kilometrov od Tchaj-peja sa prenesiete do úplne iného sveta divokej prírody.

pri vodopáde Juansi

Mnoho obyvateľov hlavného mesta si sem jazdí odpočinúť, pričom využíva pohodlné autobusové spojenie do Yangmingshanu. Rozhodne sa sem vydajte aj vy. Tento výlet je tiež skvelou voľbou, pokiaľ na Tchaj-wane len prestupujete na iný let a máte aspoň deň voľna.

GPS: 25°11'39.1"N 121°33'42.6"E

 

Text a foto: Jana Hejlová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Tchaj-wan: Tak trochu iná Čína
Publikované: 4.2.2019
Tchaj-wan je pomerne malý ostrov pri juhovýchodnom pobreží Číny. Pre svoje nepokojné dejiny, kedy o ostrov bojovalo Japonsko a Čína, nie je dodnes status Tchaj-wanu úplne jasný. Čínska ľudová republika (ČLR) ho považuje za svoju odpadnutú provinciu. Samotný Tchaj-wan sa nazýva Čínskou republikou a udržuje si odstup od komunistickej ČLR, ktorá ho ale prehlasuje za svoju súčasť,napriek tomu, že územie tohoto ostrova nikdy nezískala.

Tchaj-wan – fascinujúca mramorová tiesňava
Publikované: 18.2.2019
Národný park Taroko patrí k najvyhľadávanejším miestam na Tchaj-wane. Leží na východnej strane ostrova, kde sa od pláží Filipínskeho mora zdvíhajú hory národného parku až do výšky presahujúcej 3 000 metrov.

Tchaj-wan – krásy na severe krajiny
Publikované: 25.2.2019
Severné pobrežie Tchaj-wanu je pestré na prírodné úkazy. Keď sa z hlavného mesta Tchaj-pej vydáte vlakom do mesta Ruifang, čaká vás už iba prestup na shuttle bus, ktorý jazdí po severovýchodnom pobreží. Priamo u šoféra si za 50 tchaj-wanských dolárov (cca 1,5€) kúpite jednodenný lístok a môžete vystupovať a nastupovať na ktorejkoľvek zo zastávok. Na vlakovej stanici si v infocentre nezabudnite vyzdvihnúť mapku s informáciami a časmi odchodov autobusov.


Súvisiaca fotogaléria

Tchaj-wan – horské vrcholy, farebné chrámy aj ruch veľkomesta
Na Tchaj-wane (správne tiež na Taiwane) sa turizmus ešte len prebúdza, aj keď čínskych návštevník...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské múzeum vás pozýva na výstavu s názvom Bionika – príroda na to prišla prvá, ktorá je zameraná na prírodu ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácie a poznatkov pre techniku, architektúru aj dizajn.
1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám prinášame druhú časť tých (podľa nás) najzaujímavejších medzinárodných či svetových dní podľa kalendára (mesiace júl až december), bez ktorého sa ani v súčasnej dobe nezaobídeme.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - TANZÁNIA (ZANZIBAR):

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 4. 6. 2020
sviatok:Lenka
dnes:
štvrtok 4.6.
25 °C
zajtra:
piatok 5.6.
17 °C