www.infoglobe.sk » Taliansko, Caorle – ideálne pre rodinnú dovolenku

Taliansko, Caorle – ideálne pre rodinnú dovolenku

Publikované: 15.7.2019
Leto je v plnom prúde, a tak prichádzame s tipom na miesto, ktoré je vhodné pre rodiny s deťmi. Pokojné miesto, piesočná pláž, pozvoľný vstup do mora…

Reč je o talianskom meste Caorle, ktoré leží v provincii Venezia v oblasti Benátsko. Z Českej republiky je to zhruba 750 km. Jedná sa teda o vzdialenosť, ktorú sa dá zvládnuť pomerne dobre aj autom. Samozrejme sem však môžete aj letieť.

Caorle

Mesto vzniklo už pred viac než 2 000 rokmi. Pôvodne bolo rybárskou a pastierskou dedinkou. Zaujímavosťou je, že sa najskôr rozkladalo na ostrove v ústí rieky (rovnako ako napr. Benátky) a názov znamenal Ostrov kôz.

Tunajšia pláž je piesočná a vstup do mora je veľmi pozvoľný. Čo je jeden z dôvodov, prečo je dovolenka vhodná práve pre rodiny s deťmi – isto nikto (predovšetkým) s malými deťmi nechce byť pri vode, kde sú samé kamene a strmý zráz do vody. Pláž je dlhá takmer 18 kilometrov a v priemere široká viac než 50 metrov. Priamo na pláži sú k dispozícii WC a sprchy. Pozdĺž je krásna promenáda a všade okolo bary, reštaurácie, ale aj športové zázemie ako napr. ihrisko na loptové hry, detské ihrisko a tiež možnosť požičať si lodičku či vodné šliapadlo.

nočné Caorle   nočné more

Pokiaľ by vás pláž omrzela, môžete navštíviť  Aquafollie. Tento aquapark sa nachádza len 5 minút od centra Caorle. Nájdete tu napríklad 150 metrov dlhý tobogan, divokú rieku, bazénik pre najmenších a samozrejme aj možnosti občerstvenia.

Mesto má aj svoje zaujímavé pamiatky. Dominantou je katedrála svätého Štefana, ktorá pochádza z roku 1038 a jedná sa o byzantský štýl. Z vonku má jednoduchú fasádu, ktorú zdobia reliéfy svätého Agatóna a svätého Viliama. Vo vnútri sa ukrýva niekoľko zaujímavých skvostov, napríklad zlatý oltár a obraz „Poslednej večere“ od Georgia Lazzariniho. Veža je vysoká 48 metrov, a preto toto miesto hravo nájdete a neprehliadnete.

kostol sv. Panny Márie + katedrála sv. Štefana   kostol sv. Panny Márie

Hneď vedľa leží kostol svätej Panny Márie. Jeho súčasný vzhľad pochádza z 18. storočia. Legenda vraví, že keď rybári kedysi dávno plávali po mori, uvideli svetlo, ktoré mierilo na sochu panny Márie aj s dieťatkom, a tak k nej priplávali a odviezli ju na breh. Ale pretože socha bola taká ťažká, že ju nedokázali nikam odniesť, tak ju museli nechať hneď pri mori a kostol potom vybudovali práve na tomto mieste.

kostol sv. panny Márie   Šikmá veža v Caorle

Caorle leží len 70 km severne od Benátok. Takže pokiaľ ste už takto blízko, určite sem zájdite. Pokiaľ sa chcete úplne vyhnúť jazde autom a náročnému parkovaniu v Benátkách, odporúčam výlet loďou. Vo všedné dni loď odchádza z prístavu v Caorle (pri námestí Piazza Papa Giovanni XXIII) a cesta trvá zhruba dve hodiny. Vidieť Benátky z lode má svoje kúzlo. Pokiaľ nechcete tráviť dve hodiny na ceste, môžete sa do prístavu Punta Sabbioni odviezť autom, a odtiaľ už plavba trvá zhruba pol hodinky. A práve týmto krásnym výletom môžete zakončiť celú dovolenku v Caorle.

GPS: 45°36'00.6"N 12°53'32.3"E

 

Text a foto: Jitka Kratochvílová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Taliansko, Bibione – pokojná dovolenka pri mori
Publikované: 23.6.2019
Dnes navštívime jedno z našich najobľúbenejších letovísk v Talianku – Bibione, ktoré je z pohľadu vzdialenosti doslova za rohom. Skvelé ceny, úžasné ubytovanie, bohaté kultúrne i športové zázemie, čisté more a priestranné piesočné pláže – kto by odolal?

Taliansko, Bibione – ideálna destinácia na dovolenku
Publikované: 17.7.2016
Asi už každý z nás počul o severotalianskom prímorskom stredisku Bibione, ktoré už roky patrí medzi najlacnejšie a zároveň najobľúbenejšie dovolenkové letoviská. Samozrejme ak pridáme pomerne malú vzdialenosť od našich vlastí, tak rozhodnutie či ísť alebo neisť padne rýchlo.

Taliansko: Benátky - keď vás Jadran omrzí I.
Publikované: 28.10.2013
Svojho času som sprevádzala našich turistov po Benátkach a patrilo sa, pokiaľ možno aj názorne, zoznámiť ich s význačnými umelcami a ich dielami, ktorí v tomto meste alebo jeho okolí žili a tvorili. Bazilika dei Frari - veľkolepý chrám nachádzajúci sa neďaleko mosta Rialto, ponúkal hneď niekoľko tipov.

Taliansko: Benátky - keď vás Jadran omrzí II.
Publikované: 4.11.2013
Väčšina Canovových známych sôch existuje v kreslenej podobe, ako modely zo sadry, ale aj v mramorovom vyhotovení v niekoľkých variantoch. To svedčí o obrovskej snahe majstra doviesť svoju víziu konečného diela k dokonalosti.

Taliansko: Benátky – mesto medzi vodnými kanálmi I
Publikované: 17.6.2017
Ak ste ešte neboli v severotalianskych Benátkách, tak teraz je ideálny čas tam vyraziť. Centrum nepozná hluk áut ani chaos na cestách a hlavným dopravným prostriedkom tu je loď akejkoľvek veľkosti, rýchlosti a pohonu. Vďaka svojej svojráznosti lákajú Benátky mnoho turistov v ktoromkoľvek ročnom období. Mimo sezóny tu je podstatne menej turistov, ale aj v lete sa sem isto vojdete. Dnes vám poskytneme zopár praktických rád.

Taliansko: Benátky – svetoznámy karneval
Publikované: 4.2.2013
Carnevale di Venezia, alebo tiež Benátsky karneval, ktorý je najslávnejší svojho druhu v Európe, každoročne do Benátok pritiahne obrovské množstvo návštevníkov z celého sveta.


Súvisiaca fotogaléria

Taliansko: Benátky – mesto na vode
Hlavné mesto severotalianskeho regiónu Benátsko ponúka turistom počas celého roka nezabudnuteľné ...

Taliansko: Benátky – Pestrofarebný karneval
Carnevale di Venezia alebo Benátsky karneval každoročne do Benátok priláka množstvo turistov z ce...

Taliansko, Benátky: Jeden večer v Benátkach
Letný večer v Benátkach... Foto: Jan Chaloupka, júl 2012

Taliansko: Benátky – rozhľad zo zvonice
Campanilla (zvonica) oproti chrámu svätého Marka patrí k stavbám, ktoré vytvárajú typickú benátsk...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

7.4.2020
Stavba nového kostola blahoslavenej Márie Restituty je dokončená a čaká na otvorenie. Slávnostná omša bola plánovaná na 1. mája tohto roku.
6.4.2020
V týchto dňoch bola odovzdaná spoločná nominácia tradície spojenej s chovom koní plemena lipican (Lipizzan) do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO, ktorá by mala byť aj ochranou tohto jedného z najstarších kultúrnych plemien koní chovaných v Európe.
5.4.2020
Pred pár dňami sme vám priniesli informácie o virtuálnych prechádzkach po múzeách či galériách. Dnes budeme v tomto trende pokračovať a tentoraz vám predstavíme vizuálne aj posluchovo úžasnú virtuálnu turistiku po amerických národných parkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 7. 4. 2020
sviatok:Zoltán
dnes:
utorok 7.4.
17 °C
zajtra:
streda 8.4.
18 °C