www.infoglobe.sk » SR: Vyhliadky, ktoré by ste mali navštíviť

SR: Vyhliadky, ktoré by ste mali navštíviť

Publikované: 17.6.2020
Slovensko poskytuje široké možnosti v oblasti výletov a dovoleniek. Ak máte radi turistiku, navštíviť môžete jeden z tunajších majestátnych vrchov. Naopak, ak preferujete oddych, vybrať by ste si mali jedny z mnohých kúpeľov. V prípade, že by ste sa radi pozreli na našu krajinu zvrchu, navštívte jednu z vyhliadok. Slovensko ich má množstvo a verte, že všetky stoja za návštevu.

Pripravte sa na dlhšiu túru
Spojte príjemné s užitočným a návštevu vyhliadky si naplánujte s dlhšou túrou. Zvoľte si cestu tak, aby ste videli nejaké zaujímavé miesta. Poprípade sa len prejdite v prírode a nadýchajte sa čerstvého vzduchu. 

veža Krahuľský vrch, (c) Dajama

Či už bude vaša túra dlhšia alebo kratšia, mali by ste sa na ňu dobre pripraviť. Základom je kvalitná obuv a športové oblečenie. Obidve veci môžete kúpiť v obchode Lidl pri nákupe potravín. Vo vybrané týždne tu totiž nájdete ponuku kvalitného oblečenia a obuvi za nízke ceny. Na dlhšie túry je dôležité vziať si so sebou niečo na posilnenie. Vhodné sú napríklad proteínové tyčinky alebo ovocie. Pred túrou vám teda stačí navštíviť obchod Lidl a môžete nakúpiť všetko potrebné na jednom mieste.

 

Vyhliadková veža Tokaj

Chcete počas najbližších dní navštíviť peknú a najmä zaujímavú vyhliadku? Stavte na vežu Tokaj nachádzajúcu sa pri Malej Tŕni. Okrem toho, že vám poskytne krásny výhľad, sa môžete tešiť aj na moderný dizajn stavby. 

Vyhliadková veža Tokaj

Vyhliadka patrí medzi tie novšie. Otvorená bola 30. mája 2015, jej výška je 12 metrov a umiestnená je medzi tokajskými vinohradmi.

Zaujímavosť
Vyhliadková veža Tokaj si získala pozornosť nielen mnohých turistov, ale aj odborníkov. V roku 2016 si vyslúžila dve ocenenia: Cenu verejnosti a Cenu vydavateľstva EUROSTAV. Stala sa stavbou roka 2016.

 

Terchovské srdce

Ďalšia rozhľadňa otvorená v roku 2015 má názov Terchovské srdce. Ide o krásnu, 30 metrov vysokú rozhľadňu nachádzajúcu sa na vrchu Oblaz v Kysuckej vrchovine. Dizajn rozhľadne je veľmi zaujímavý. Jej autorom je známy umelec a architekt z Terchovej Alojz Mucha. 

Terchovské srdce, (c) terchova.eu (wikipedia.org)

Dostať sa k nej viete po náučnom chodníku. K výstupu na rozhľadňu si tak môžete vychutnať príjemnú prechádzku v prírode. 

Vysoká rozhľadňa poskytuje perfektný výhľad. Má tri poschodia a na to najvyššie sa dostanete po zdolaní 85 schodov. 

 

Rozhľadňa Čerešenka 

Hľadáte trochu inú vyhliadku? Čerešenka je tým pravým! Ide o masívnu a veľkú kamennú stavbu so strechou. Jej výška nie je taká, ako pri Terchovskom srdci, no aj napriek tomu poteší. Vo výške 11,65 metra si pozriete celé okolie. Okrem prírody uvidíte na obce ako napríklad Chrastné, Čižatice a Rozhanovce. 

Rozhľadňa Čerešenka, (c) cizatice.sk

Miesto, kde Čerešenka stojí, sa označuje ako tzv. “rozhanovské pole”. Ide o miesto, kde sa v roku 1312 odohrala krvavá rytierska bitka. Rozhľadňa postavená na jej 700. výročie ju má pripomínať. 

 

Chodník korunami stromov Bachledka

Čo by to bol za zoznam, ak by sme v ňom nespomenuli jednu z najobľúbenejších vyhliadok? Bachledka sa už niekoľko rokov teší veľkému záujmu turistov. Poskytuje krásny výhľad a prechádzku v korunách stromov. 

Chodník korunami stromov Bachledka

Na okolie sa môžete pozrieť z výšky neuveriteľných 24 metrov. Celý chodník je ukončený vežou dosahujúcou výšku 32 metrov.

Tip
Chodník korunami stromov je najpopulárnejšou a najnavštevovanejšou vyhliadkou. Ak sa chcete vyhnúť davom, vyberte si iné miesto. Podobne vysoká je napríklad rozhľadňa Veľká homoľa. 

 

Veľká homoľa

Veľká homoľa patrí k najvyšším vyhliadkam na Slovensku. Postavená bola v roku 2018 a nahradila tak predošlú rozhľadňu. Tá stála na rovnakom mieste. 

Veľká homoľa

Nová rozhľadňa dosahuje výšku 20,4 metrov. Na vyhliadku sa dá dostať kratšou alebo dlhšou trasou. Ak teda patríte k milovníkom turistiky, rozhodne si prídete na svoje.

 

Zhrnutie 

Slovensko poskytuje desiatky krásnych miest, ktoré vás nadchnú a zaujmú. Ak by ste nejaké chceli navštíviť, vyberte si aspoň jednu vyhliadku. Cestu k nej môžete poňať ako túru a výhľad, ktorý uvidíte, je na nezaplatenie. 

 

GPS: 49°15'41.5"N 19°01'41.1"E (Terchová)

Zdroj: PR

Foto: redakcia, Wikipedia.org - terchova.eu, cizatice.sk, DajamaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Malé Karpaty - rozhľadňa Veľká homoľa
Publikované: 11.7.2013
Už od nepamäti lákali ľudí vyvýšené miesta, aby sa mohli porozhliadnuť po šírom okolí. Ako huby po daždi vyrastali rozhľadne v strednej Európe najmä v druhej polovici 19. a začiatkom 20. storočia. Na našom území ich je tiež neúrekom a dá sa povedať, že každým rokom pribudne nejaká ďalšia.

Terchová: cestou hore do hôr - VIDEO
Publikované: 3.5.2011
Malá Fatra - asi najdostupnejší hornatý cieľ všetkých Čechov mieriacich na Slovensko. Centrom Malej Fatry je obec Terchová, ktorá leží asi 25 kilometrov východe od Žiliny.

SR, Malá Tŕňa – jedinečná vyhliadková veža
Publikované: 25.4.2018
V nasledujúcich riadkoch zavítame na východné Slovensko, kde navštívime svetoznámu vinohradnícku oblasť Tokaj. Našim cieľom však nebudú vínne pivnice, ale nevšedná rozhľadňa, unikátna svojim tvarom i výhľadom.

SR: Spišská Magura – zážitková návšteva Bachledovej doliny
Publikované: 28.2.2018
Z pohľadu atraktívnosti cestovného ruchu sa oblasť Spiša môže právom pýšiť nielen početnými historickými pamiatkami, ale aj pozoruhodnými prírodnými krásami. Zaujímavou a v poslednom období čoraz viac navštevovanou lokalitou v Spišskom regióne je aj Bachledova dolina – športovo-rekreačné stredisko rozprestierajúce sa v južnej časti pohoria Spišská Magura.

ČR a SR, Biele Karpaty – Veľký Lopeník a rozhľadňa na vrchole - VIDEO
Publikované: 16.12.2014
Turistický výlet, na ktorý sa dnes spoločne vydáme, nás zavedie na tretí najvyšší vrch Bielych Karpát.

SR, Haluzice – kostol, tiesňava i rozhľadňa - VIDEO
Publikované: 17.3.2015
Slovensko je krásna krajina, o tom sme sa opäť mohli presvedčiť na našom jednodňovom výlete, ktorý sme začali v malej obci Haluzice, ktorá sa nachádza neďaleko okresného mesta Nové Mesto nad Váhom.

SR, Bardejov – rozhľadňa Kamenná hora
Publikované: 4.3.2018
V turisticky obľúbenom regióne Šariša pribudla nová atrakcia v podobe obnovenej rozhľadne na Kamennej hore, ktorú dnes navštívime. Vychutnáme si nádherný výhľad predovšetkým na mesto Bardejov, povieme si čo-to o jej vzniku a inšpirujeme vás ďalšími tipmi na výlety v jej okolí.

SR, Nízke Tatry – turistická rozhľadňa na Ostredku
Publikované: 23.1.2014
V Nízkych Tatrách sa človek nikdy nenudí. Od jari do jesene sem prichádzajú predovšetkým turisti, ktorí si vychutnávajú kratšie či dlhšie túry v lone krásnej tatranskej prírody, v zime zas húfy lyžiarov a snowboardistov, ktorí nedajú na nízkotatranské zjazdovky dopustiť. My vás dnes však zavedieme na miesto, ktoré stojí za to navštíviť v každom ročnom období.

SR, Poďte spoznávať Slovensko z výšky
Publikované: 1.7.2018
Máte radi krásne výhľady na krajinu pod Tatrami? Pokiaľ áno, môžete sa tešiť na knižnú novinku z vydavateľstva Dajama, ktorá láka na krásne pohľady z rozhľadní.


Súvisiaca fotogaléria

ČR, Krkonoše – Cesta korunami stromov
Bezbariérový prístup od parkoviska až na vrchol a bez jedného dňa celoročná prevádzka robia z toh...

SR: Terchová – Štefanová  a Jánošíkove diery
Malebná osada Štefanová, ktorá je súčasťou obce Terchová, je situovaná v nádhernej prírode pod ma...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

13.7.2020
Jeden z najatraktívnejších objektov vojnovej histórie na Dukle - Vyhliadková veža, je v súčasnosti otvorená iba v expozičnej časti na prízemí. Na poschodí, vo vyhliadkovej časti veže, prebiehajú rekonštrukčné práce a verejnosti by mala byť ako celok sprístupnená od 1.augusta 2020.
12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prešiel zásadnou premenou. Obnovy sa dočkali nefunkčné staré objekty, hájovňa aj obľúbený zookútik. Tam majú teraz nové útočisko napríklad kozy kamerunské.
10.7.2020
Nové návštevnícke centrum sprostredkuje pohľad na výsledky archeologických prieskumov a nálezov v oblasti zaniknutej obce Mušov, ktorá ustúpila vodnej nádrži Nové Mlýny v Juhomoravskom kraji.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAURÍCIUS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 14. 7. 2020
sviatok:Kamil
dnes:
utorok 14.7.
25 °C
zajtra:
streda 15.7.
25 °C