www.infoglobe.sk » SR: 5 úchvatných tipov na zimnú turistiku II. – VIDEO

SR: 5 úchvatných tipov na zimnú turistiku II. – VIDEO

Publikované: 31.12.2021
Keďže Slovensko je rozmanitá krajina plná prírodných krás, ponúka nám veľa možností zimného vyžitia. Aj dnes vám preto prinesieme 5 tipov na zimné turistické výlety, ktoré nás oslovili svojou nevídanou malebnosťou či veľkoleposťou.

Lyžiarske stredisko Bezovec

Naše zimné putovanie začíname v strednej časti pohoria Považský Inovec, kde sa rozprestiera jedno síce neveľké, no o to malebnejšie lyžiarske stredisko Bezovec. Od mesta Piešťany je stredisko vzdialené približne 20 kilometrov, čo z neho robí jedno z najdostupnejších stredísk na Slovensku. Milovníkom snehu ponúka šesť zjazdových tratí, ktoré sú vhodné ako pre začiatočníkov, tak i pre pokročilejších lyžiarov. Okrem skvelej lyžovačky je vhodné aj na turistiku v podobe výstupu na rovnomenný vrchol, z ktorého sa naskytá pohľad na oblasť Považia, hrebeň Bielych Karpát, Tribeč či Ponitrie.

Lyžiarske stredisko BezovecLyžiarske stredisko Bezovec

Haluzice

Keď nadíde čas zimného šatu a krajina sa ponorí do bieleho objatia, tak určite navštívte malú obec Haluzice, ktorá sa nachádza neďaleko okresného mesta Nové Mesto nad Váhom. Zimná príroda Bošáckej doliny, ktorej dominuje vrch Hájnica (341 m n. m.), je vskutku neskutočná. Na spomínanom vrchole stojí rozhľadňa, ktorá ponúka krásne pohľady na prírodu Považského Inovca. Pokiaľ podídete nižšie, objavíte nádheru v podobe Haluzickej tiesňavy s tajomnými zvyškami múrov Haluzického kostola.

Haluzice (rozhľadňa)

Haluzice (kostol)Haluzice (tiesňava)

Veľká Fatra

Ďalším tipom bude jedno z najuchvátenejších pohorí na Slovensku, ktoré je zároveň aj jedným najrozsiahlejších. Asi už tušíte, že reč bude o Veľkej Fatre. Toto pohorie ponúka priehrštie turistických chodníkov, prírodných krás a tajomných zákutí. Je domovom vzácnych živočíchov a dodnes patrí medzi málo narušené prírodné prostredia človekom. Vydajte sa na nočnú i dennú zimnú vychádzku, vychutnávajte si pohľady na východ slnka, panorámy okolitých hôr, ako aj svetielka miest učupených hlboko v dolinách.

Veľká Fatra

Veľká FatraVeľká Fatra

Západné Tatry

Po tom ako sme minulý týždeň navštívili Vysoké a Nízke Tatry, tak vás dnes pozveme do Západných Tatier. Konkrétne do Žiarskej doliny, ktorá je ideálnym východiskovým bodom aj počas zimného obdobia. V Žiarskej doline môžete podnikať krásne skialpinistické túry, alebo turistické výstupy na neďaleký Smrek (2 072 m n. m.) a Baranec (2 185 m n. m.), ako aj na vrch Plačlivé (2 125 m n. m.), ktorý leží na hlavnom hrebeni pohoria v oblasti Roháčov. V hornej časti Žiarskej doliny sa nachádza Žiarska chata, ktorá návštevníkom poskytuje oddych, občerstvenie, prípadne prenocovanie. Žiarska dolina je krásnou a jedinečnou lokalitou Západných Tatier, v zimnom období obzvlášť. Preto neváhajte a choďte si užiť zimnú turistiku, či absolvujte nezabudnuteľnú skialpinistickú túru v lone nádhernej vysokohorskej prírody.

 

Západné Tatry

Západné TatryZápadné Tatry

Kozie chrbty

Posledným naším tipom na výlet budú očarujúce zimné krásy vrchu Kozí kameň. Tento 1 255 metrov nad morom vysoký vrch je najvyšším bodom pohoria Kozie chrbty. Rozprestiera sa v podcelku Dúbrava a je súčasťou hlavného hrebeňa Kozích chrbtov v oblasti medzi Svitom a Vikartovcami. O vysokej turistickej atraktívnosti Kozieho kameňa svedčia predovšetkým nezabudnuteľné panoramatické výhľady naskytajúce sa z jeho vrcholu. Ako prvé vás istotne zaujmú Vysoké Tatry, ktoré pred vami ležia ako na dlani. V diaľke uvidíte viacero známych tatranských vrchov, ako sú napr. Kriváň, Veľké Solisko, Satan, Vysoká, Končistá, Gerlachovský štít, Slavkovský štít, alebo Lomnický štít. Výhľady do Podtatranskej kotliny, na Západné Tatry, ako i na vrchy Nízkych Tatier sú taktiež pôsobivé a okúzľujúce. Najmä pohľad na široký hôľny hrebeň Kráľovej hole vás pri pohľade smerom na juh dozaista zaujme ako prvý.

Kozí kameň (Kozie chrbty)

Tak čo, inšpirovali sme vás?

 

GPS: 48°39'55.9"N 17°57'55.3"E (Bezovec)

GPS: 48°49'17.7"N 17°52'13.4"E (Haluzice)

GPS: 48°56'01.4"N 19°07'00.3"E (Ploská)

GPS: 49°10'52.2"N 19°43'10.6"E (Žiarska chata)

GPS: 49°00'58.5"N 20°09'44.4"E (Kozí kameň)

 

Text: Oskár Mažgút, Radoslav Biskupič

Foto: Jozef Dovičin, Radoslav Biskupič, Karol Kobella

Video: Jozef Dovičin

Hudba: Why? by Savfk  

 


Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Bezovec: lyžiarske stredisko s ďalekým výhľadom – VIDEO
Publikované: 19.12.2017
Lyžiarska sezóna sa nám pomaly, ale iste rozbieha, a preto navštívime jedno síce neveľké, no o to malebnejšie lyžiarske stredisko nachádzajúce sa v strednej časti pohoria Považský Inovec.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy I.
Publikované: 28.5.2017
Začiatkom tohto roku sme navštívili mesto Piešťany, ktoré nás okúzlilo natoľko, že sme sa sem museli vrátiť. Avšak tentoraz nielen na jeden deň. Postupne sme objavovali prírodné zákutia, pamiatky a históriu tohto kúpeľného mestečka, ktoré vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Slovensko: Bezpečne na hory VI. – Malá a Veľká Fatra
Publikované: 20.2.2012
V doterajších častiach nášho seriálu sme sa venovali prevažne vysokohorským pohoriam. Dnes sa zameriame na pohoria takmer o 1000 m nižšie. Budeme sa venovať Malej a Veľkej Fatre. Tento výškový rozdiel sa prejavuje na klimatickom charaktere daných pohorí a tým aj na jemne odlišných rizikách pohybu v tomto území.

SR, Gaderská dolina – klenotnica prírody
Publikované: 1.4.2015
Na našich potulkách Slovenskom sme opäť zavítali do Turčianskej záhradky. Tentoraz sme si za cieľ zvolili krásnu a jednu z najznámejších dolín Slovenska – Gaderskú dolinu.

SR, Svit: Prírodná rezervácia Baba
Publikované: 27.8.2015
Nie tak dávno sme navštívili mestečko Svit, ktoré je známe napr. tzv. Baťovskými tehlovými domami. Už vtedy sme sa lúčili so slovami, že sa tu musíme znovu vrátiť. A toto leto sa aj tak stalo. No namiesto obdivovania mestskej zástavby sme sa vydali do prírody.

SR: Kozie chrbty – zimná túra na vrch Kozí kameň
Publikované: 25.2.2018
Kozie chrbty sú pre niektorých nadšencov trekingu možno menej známou oblasťou. Je to však pohorie, v ktorom môžeme objaviť turisticky veľmi zaujímavú a prekvapivo atraktívnu lokalitu ponúkajúcu azda najkrajšie výhľady na Tatry. V nasledujúcom článku vás prevedieme zimnou krajinou najvyššieho vrchu tohto pohoria – Kozieho kameňa.

SR, Západné Tatry – Žiarska chata
Publikované: 18.4.2013
Dnes vystriedame Vysoké Tatry za Západné a spoločne navštívime Žiarsku dolinu, kde stojí turistami obľúbená Žiarska chata (1324 m n. m.), ktorá je vynikajúcim východiskovým bodom pre turistiku do oblastí Baníkova a Baranca.

SR: Západné Tatry – hrebeňová túra na Ostrú a Sivý vrch
Publikované: 28.10.2018
Turistika v Západných Tatrách sa teší veľkej obľube a popularite. Toto pohorie vďačí za svoju atraktívnosť aj možnosti absolvovania krásnych hrebeňových trekov s možnosťou výstupov na jednotlivé vrchy. V tomto článku vás pozývame na neobyčajnú túru po jednom z vedľajších hrebeňov Západných Tatier, ktorý nás zavedie až na Sivý vrch – horu ležiacu na hlavnom hrebeni pohoria.

SR: Západné Tatry – túra do sedla Predúvratie
Publikované: 28.3.2018
Západné Tatry sú turisticky atraktívnym pohorím známym najmä náročnými, no krásnymi hrebeňovými túrami, prechodmi cez sedlá či zážitkovými výstupmi na exponovaný hrebeň Roháčov. Ak si však v tomto pohorí chcete dopriať skôr nenáročnú, no zároveň peknú hrebeňovú túru – jednou z možností je aj výstup do sedla Predúvratie ležiaceho na západnom okraji Západných Tatier.

SR: Západné Tatry – zimná túra na Holý vrch
Publikované: 24.2.2019
Západné Tatry sú čarokrásnym pohorím, ktoré nadšencom zimných outdoorových aktivít dokážu ponúknuť viacero možností vyžitia. Pešia turistika, či čoraz viac populárnejšie skialpinistické túry je možné absolvovať len v určitých oblastiach tohto pohoria. Zaujímavou lokalitou, ktorú je možné navštíviť aj počas zimného obdobia, je Holý vrch, ktorý sa rozprestiera na jednej z južných rázsoch Západných Tatier.

SR: Západné Tatry – zimný výstup na vrch Plačlivé
Publikované: 31.1.2018
Zimná turistika má bezpochyby svoje neobyčajné čaro. Drsná mrazivá krása zimnej prírody láka čoraz viac návštevníkov. Náročnejšie túry môžeme absolvovať aj v našich veľhorách – v Nízkych, Západných, ako i Vysokých Tatrách. Vrch Plačlivé v Západných Tatrách patrí k turisticky dostupným lokalitám aj počas sezónnej zimnej uzávery. Túru na jeho vrchol si bližšie predstavíme v tomto článku.

SR, Haluzice – kostol, tiesňava i rozhľadňa - VIDEO
Publikované: 17.3.2015
Slovensko je krásna krajina, o tom sme sa opäť mohli presvedčiť na našom jednodňovom výlete, ktorý sme začali v malej obci Haluzice, ktorá sa nachádza neďaleko okresného mesta Nové Mesto nad Váhom.


Súvisiaca fotogaléria

Československá zima vašimi očami II.
Po týždni sa opäť pozrieme na zasnežené krásy prírody, jedinečnú mrazivú atmosféru miest či zimné...

Československá zima vašimi očami I.
Pred rokom sme vyhlásili fotosúťaž, kde naši čitatelia mali zachytiť zasnežené krásy prírody, jed...

SR, Veľká Fatra – turistický výstup na Tlstú
Absolvujte spolu s nami turistický výstup na majestátny Veľkofatranský vrchol Tlstá. Naším východ...

SR: Veľká Fatra – veľkolepá hora Lysec
Prijmite pozvanie na dominantný veľkofatranský vrchol Lysec, ktorý rozpoznáte podľa typických lúč...

SR: Veľká Fatra – úchvatné pohorie
Jedno z najrozsiahlejších jadrových pohorí na Slovensku – Veľká Fatra ponúka priehrštie turistick...

SR: Západné Tatry – cez Žiarsku dolinu až na hrebeň Roháčov
Žiarska dolina v Západných Tatrách je veľmi populárnou a hojne navštevovanou oblasťou počas celéh...

SR: Západné Tatry – jesenný hrebeňový trek od Babiek až po Sivý vrch
Vedľajší južný hrebeň Západných Tatier, ktorý sa tiahne od vrchu Babky smerom na sever až po Sivý...

SR: Západné Tatry –  jesenný výstup na vrch Baranec
Vrch Baranec je turisticky obľúbenou lokalitou v Západných Tatrách, je tretím najvyšším vrchom po...

SR: Kozie chrbty –  očarujúce zimné krásy vrchu Kozí kameň
Kozí kameň – vrch vysoký 1 255 m je najvyšším bodom pohoria Kozie chrbty. Rozprestiera sa v podce...

SR: Lyžiarske stredisko Bezovec
V strednej časti pohoria Považský Inovec sa rozprestiera jedno síce neveľké, no o to malebnejšie ...

SR: Západné Tatry – výstup na Ostrý Roháč
Ostrý Roháč (2 088 m n. m.) je jedným z najatraktívnejších vrchov Západných Tatier. Turisti ho ra...

SR: Západné Tatry – hrebeňová túra na Tri kopy a Baníkov
Hrebeňové túry v oblasť Roháčov v Západných Tatrách patria medzi turistami k vyhľadávaným a vychý...

SR, Haluzice – tajomná zima
Do zimného šatu sa ponorila príroda Bošáckej doliny, ktorej dominuje vrch Hájnica (341 m n. m.). ...

SR, Svit: výlet cez Babu
Pokiaľ máte radi prírodu, tak určíte sa vydajte na prechádzku Prírodnou rezerváciou Baba, ktorá s...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Objavujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
1. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení

Aktuality:

11.5.2022
Pozývame vás na 57. stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska, ktoré sa uskutoční od 27. do 29. mája 2022 v nádhernom prostredí rekreačného strediska Malinô Brdo a bude venované storočnici časopisu.
10.5.2022
Oravská galéria v Dolnom Kubíne vám už 49. sezónu ponúka nezabudnuteľnú vyhliadkovú plavbu po Oravskej priehrade a prehliadku expozícií tradičného ľudového umenia na Slanickom ostrove umenia.
8.5.2022
Dovedna 52 vybraných unikátnych miest z troch významných dolín okúzli každého návštevníka. Prostredníctvom mapovej aplikácie (stránky) sa môžete vydať tatranskými chodníčkami.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Spojenom kráľovstve:

Spojené kráľovstvo

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Londýn – „pupok sveta” na Temži

Southampton – lode, lode, lode

Oxford – vzdelanosť na každom kroku

Seaford – výlet k Siedmim sestrám

Brighton and Hove – najlepšie miesto pre život

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 19. 5. 2022
sviatok:Gertrúda

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X