www.infoglobe.sk » Španielsko, Salou – PortAventura World II

Španielsko, Salou – PortAventura World II

Publikované: 8.7.2016
Minulý piatok sme si urobili menšiu ochutnávku jedného z najlepších zábavných parkov v Španielsku a dnes budeme v našej prehliadke pokračovať.

Najprv sa ale tradične pozrieme, koľko táto sranda vlastne stojí. Náklady na dopravu sa budú samozrejme líšiť. Ale povedzme, že sa rozhodnete letieť lietadlom. Pokiaľ poletíte napríklad z Prahy, musíte letieť do Barcelony. V tom prípade vás bude letenka stáť približne 4 až 5 tisíc českých korún. Z Barcelony sa ale budete musieť presunúť ešte do samotného parku (najlepšou variantou je vlak). Jazda trvá približne hodinu a pol. Vlaková stanica je pomerne neďaleko (asi 1 kilometer, ktorý sa dá prejsť bez problémov aj peši).

vstup do parku

Cena za vstupenku do parku pre jednotlivca je relatívne znesiteľná – 45 eur (cca 1 220 Kč). Zaujímavá je možnosť kúpiť si lacnejší lístok len na večerné hodiny. Park je zvyčajne otvorený od 10. do 19. alebo 20. hodiny, avšak na oficiálnych webových stránkach sa môžete dozvedieť, v ktoré dni sú rozšírené otváracie hodiny. Tie sú pomerne časté. Vtedy zvykne byť park otvorený spravidla do polnoci, niekedy dokonca aj dlhšie. Lístok na večerné hodiny (od 19.00) vás vyjde polovicu bežnej ceny.

Možno si ešte spomínate na dosť šialenú horskú dráhu Dragon Khan v čínskej časti parku. Tá je mimochodom veľmi pekne prevedená a nesie sa v duchu napodobenín historických čínskych budov. Je tu dokonca aj malé jazierko s loďkami na diaľkové ovládanie, nad ktorým stojí model chrámu, ktorý môžete vidieť v tibetskej Lhase.

Čína

V „portaventurskej“ Číne ale stojí minimálne ešte jedna atrakcia za pozornosť. A to 1,5 kilometra dlhá horská dráha Shambhala: Expedición al Himalaya. Je to jedna z najvyšších a najrýchlejších horských dráh v Európe. Jej najvyšší bod dosahuje 78 metrov a vozík sa po nej pohybuje rýchlosťou až 134 km/h. Niet divu, že sa tomuto typu horskej dráhy hovorí hypercoaster.

biela horská dráha Shambhala a červená Dragon Khan

Teraz však už čínsku časť parku opustíme a pozrieme sa do ďalšej zaujímavej oblasti, a to do Polynézie. Budete sa pohybovať medzi bungalovmi a palmami, uvidíte katamarány a v miestnom amfiteátri si môžete pozrieť predstavenie, kde herci ukazujú tradičné polynézske tance za sprievodu tradičnej hudby.

katamarán   Tutuki Splash

Iné predstavenie – Aves del Paraíso – je skôr vzdelávacieho charakteru. Dozviete sa mnoho o exotickom vtáctve a pritom sa veľa nasmejete. Asi najlákavejšou atrakciou tu je Tutuki Splash. Nasadnete na loďku a vaše zo začiatku pokojná a príjemná plavba sa onedlho premení na divokú jazdu, pretože sa budete plaviť okolo vulkánu. Máte sa na čo tešiť.

GPS: 41°05'17.8"N 1°09'42.4"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikimedia Commons, Wikipedia.org: Wikisid, thecrypt, Andy C, Alberto-g-rovi, Pablo Costa Tirado, Jarashi

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Nemecko: Günzburg - Legoland
Publikované: 19.1.2014
LEGOLAND Günzburg sa nachádza v Nemecku, a to medzi Mníchovom a Stuttgartom. Rozkladá sa na ploche 17,6 hektára. Cesta autom z Prahy je dlhá 470 km a trvá asi 4 až 5 hodín (celá po diaľnici). Dlhú cestu sme neoľutovali, pretože v Legolande sme sa dostali do úplne iného sveta a domov sme sa vracali plní zážitkov.

Holandsko, Kaatsheuvel – zábavný park Efteling
Publikované: 22.7.2016
Minulý týždeň sme nejaký čas strávili v Dánsku – v druhom najstaršom a zároveň v jednom z najpopulárnejších európskych zábavných parkov – v Tivoli. Dnes sa presunieme do Holandska, ktoré je domovom rovnako obľúbeného zábavného parku Efteling.

Dánsko, Kodaň – zábavný park Tivoli
Publikované: 15.7.2016
Keď sme vám v minulých dieloch predstavovali najlepšie európske zábavné parky, zmienili sme aj Tivoli Gardens, čo je jeden z úplne najstarších zábavných parkov na svete.

Dánsko, Klampenborg – Dyrehavsbakken
Publikované: 29.7.2016
Pred časom sme sa zmienili o Dyrehavsbakkenu, najstaršom zábavnom parku na svete. Jeho meno je trochu dlhé a horšie sa vyslovuje, preto niet divu, že mu ľudia začali hovoriť skrátka len Bakken. Je vzdialený asi desať minút jazdy autom (dvadsať vlakom) od Kodane.

USA, Florida – Raj lego kociek II
Publikované: 3.6.2016
Vraciame sa do floridského Legolandu, aby sme sa pozreli na niektoré z jeho najzaujímavejších atrakcií.

Španielsko, Salou – PortAventura World I
Publikované: 1.7.2016
V Európe sa nachádza nepreberné množstvo menších i väčších zábavných parkov. Posledné tri týždne sme sa zdržali v Europa-Parku na pomedzí Nemecka a Francúzska. Dnes sa posunieme o 1 200 kilometrov na juhozápad – na juh španielskeho Katalánska.

Nemecko, Europa-Park – zábava na európsky spôsob III
Publikované: 24.6.2016
Minule sme okúsili trochu gréckej mytológie na atrakcii Cassandra’s Curse, ktorá dokonale zmätie váš orientačný zmysel. Ale Europa-Park je plný podobne vtipných atrakcií.

Nemecko, Europa-Park – zábava na európsky spôsob I
Publikované: 10.6.2016
Dnes sa opäť pozrieme do zaujímavého zábavného parku. Tentokrát ale opustíme Spojené štáty, aby sme sa cez veľkú mláku presunuli späť na pôdu „starého kontinentu“.

Nemecko, Europa-Park – zábava na európsky spôsob II
Publikované: 17.6.2016
Minulý týždeň sme si stihli popísať jeden z najpopulárnejších európskych zábavných parkov iba okrajovo. Dnes sa ale konečne na horské dráhy, z ktorých sa vám budú vlasy ježiť, a ďalšie nemenej zábavné atrakcie pozrieme bližšie.

USA, Florida – Raj lego kociek
Publikované: 27.5.2016
Opustili sme Dobrodružné ostrovy (Islands of Adventure), aby sme sa vydali do ďalšieho z mnohých zábavných parkov, ktoré obklopujú floridské Orlando. Výber je vskutku veľký, ale my sa pozrieme do miesta, ktoré je nám svojim spôsobom bližšie.

USA, Kalifornia: Disneyland – ríša rozprávok I
Publikované: 1.4.2016
Minulý týždeň sme si predstavili najznámejší zábavný park na svete, ktorý nie len radikálne zmenil Anaheim a z ospalého kalifornského mestečka urobil jedno z najdôležitejších miest tohoto štátu, ale znamenal tiež malú revolúciu pre zábavný priemysel.

USA, Kalifornia: Disneyland – ríša rozprávok II
Publikované: 8.4.2016
Náš výlet pokračuje po asi najznámejšom zábavnom parku na svete a z Main Street, U.S.A. sa vydáme ďalej.

USA, Kalifornia: Disneyland – ríša rozprávok III
Publikované: 15.4.2016
Naposledy sa spoločne vydáme do najslávnejšieho zábavného parku na svete, aby sme videli, čo si tu návštevníci môžu ešte užiť.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

27.2.2020
Udržateľná architektúra – to je téma festivalu o staviteľstve, ktoré je ohľaduplné k životnému prostrediu. Na brnianskom výstavisku sa v pavilóne V do soboty 29. februára stretnete s projektami budúcnosti, ktoré sú zamerané na udržateľnú architektúru.
26.2.2020
Jeden zo svetovo najznámejších cestovateľských bedekrov zostavil rebríček desiatich krajín sveta, ktoré by ste rozhodne mali v roku 2020 navštíviť. Ich prehľad vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
25.2.2020
Každý, kto tieto najvyššie české hory miluje, isto uvíta obrazového knižného sprievodcu po známych, ale aj úplne zabudnutých kútoch Krkonôš.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 27. 2. 2020
sviatok:Alexander
dnes:
štvrtok 27.2.
5 °C
zajtra:
piatok 28.2.
4 °C