www.infoglobe.sk » Rakúsko, Tirolsko – turistika, ferraty aj história

Rakúsko, Tirolsko – turistika, ferraty aj história

Publikované: 28.9.2020
Dnes nás čaká jedenásťkilometrový výlet po hrebeňoch Allgauských Álp, ktorý si môžete spestriť tunajšou ferratou obťažnosti C/D. Tak poďme na to.

Lanovkou sa z mesta Tannheim nechávame vyviezť na prvý vrchol Neunerköpfle, ktorý leží v nadmorskej výške 1862 metrov. Priamo k vrcholu vedie kamenitý chodník, v ktorého cieli nájdete veľký drevený kríž a nádherný výhľad do okolitej horskej krajiny. Cesta potom pokračuje ďalej okolo hory Vogelhorn, ktorá sa nachádza vo výške 1881 metrov. Trasa nie je náročná, držíme sa stále prakticky na hrebeňoch. Po pár kilometroch míňame ďalšie vrcholy Stripdenscharte a Gappenfeldscharte a v blízkej horskej chate sa zastavujeme na desiatu a rakúske pivo. Všade okolo nás kvitnú lúky, pasú sa strakaté kravy a občas nám nad hlavami preletí dravý vták.

Lache a Traualpsee

Chodník pokračuje okolo nášho dnešného najvyššieho vrcholu Schochenspitze, ktorý leží vo výške 2068 metrov nad morom, a potom nás už čaká postupné klesanie k nádherným modrým jazerám Allgauských Álp. Scenériu vytvárajú úplne úžasnú. Prvé míňame najmenšie Lache, za ktorým sa opäť nachádza horská chata, kde tento raz aj varia. Tiež sa odtiaľto dá dostať na už spomínanú ferratu alebo z diaľky pozorovať horolezcov, ktorí po veľkej stene mieria na vrchol Lachenspitze.

cesta k Lache a vrchol Lachenspitze Lache

Od jazera Lache pokračujeme smerom dolu okolo pekných vodopádov k väčšiemu jazeru Traualpsee. Tu sa dá za pekného počasia aj vykúpať. Čo nás však prekvapí ďaleko viac, je malé stádo lám. Tie tu naozaj nečakáme, avšak lamy sú veľmi milé a rady sa vtipne nastavujú na fotky. Na poriadne kúpanie je však najlepšie posledné a najväčšie jazero – Vilsalpsee. Voda je nádherne čistá, vlažná, avšak osviežujúca. Na jednej strane jazera sa nachádza opäť aj ďalšia horská chata a veľká trávnatá pláž. Odtiaľto je to potom len štyri kilometre po cestičke späť do mesta Tannheim, však tu pravidelne jazdí autobus. Celú cestu je možné absolvovať aj so psom, no nezabudnite za neho zaplatiť lanovku a mať ho na vôdzke v blízkosti stád.

Traualpsee vodopád pod Marienbrücke

pózujúce lamy

Kúsok za hranicami potom leží zámok Neuschwanstein. Ten nechal vystavať Ľudovít II. Bavorský a mieša sa v ňom niekoľko architektonických slohov. Zámok bol dokončený v druhej polovici 19. storočia, ale verejnosť ho mala možnosť navštíviť až po druhej svetovej vojne. Dole pod zámkom sa nachádza plno platených parkovísk a nahor vedie ako peší, tak aj chodník pre cyklistov, tiež sem jazdia mikrobusy. Najlepšia vyhliadka na celý zámok je z Marienbrücke, môže sa však stať, že budete čakať naozaj dlhý rad, než vás na vyhliadkový most pustia. Počet ľudí je regulovaný kvôli pandémii koronavírusu. Od vyhliadky je to potom už len kúsok k samotnému zámku, navštíviť je možné aj interiér. Okružná cesta je dlhá necelých päť kilometrov.

Neuschwanstein v hmle Neuschwanstein

GPS: 47°27'06.6"N 10°30'49.9"E

Text a foto: Veronika Schubertová

Preklad: Oskár MažgútDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Rakúsko, Bad Ischl – alpská panoráma z ferraty Katrin
Publikované: 19.10.2015
Alpský vzduch, horská krajina, strieborné jazerá a vrcholy majestátnych hôr s pozadím ľadovca Dachstein. Takéto okamihy ponúka ferrata Katrin s nadmorskou výškou 1 542 m.

Rakúsko – zimná dovolenka v Salzbursku
Publikované: 24.12.2018
Zimnú dovolenku si obvykle spájame s lyžovaním, ale vhodne skombinovaný šport a poznávanie zaujímavých miest nám môže urobiť voľný čas ešte zaujímavejším. Ideálne podmienky pre takúto zážitkovú dovolenku ponúka Salzbursko – rozľahlé skiareály blízko úžasného historického mesta, to jednoducho chceš!

Rakúsko – jazerá Mondsee a Zeller See a hrad Hohenwerfen
Publikované: 8.7.2019
Rakúsko je pre nás stále obľúbenejšou destináciou, môžeme tam vyraziť na výlet k jazerám aj do hôr, a to všetko pokojne autom, pričom cesta nám nezaberie viac než pár hodín. Navyše sa jedná o našich susedov. Škoda, že sa ľudia často vyhýbajú výletom „za roh“ a dávajú prednosť väčšej exotike.

Rakúsko, Gmünd – prihraničné mesto obklopené krásnou prírodou
Publikované: 1.8.2019
Gmünd leží na sútoku Lužnice s riekou Branau a vďaka bezprostrednej blízkosti Českej republiky a ľahkej dostupnosti je toto mesto ideálnym miestom na výlet. Okrem historických zaujímavostí láka návštevníkov aj na termálne kúpele a krásnu okolitú prírodu.

Rakúsko, Korutánsko: Dovolenka u susedov
Publikované: 24.6.2020
Prinášame vám niekoľko dovolenkových tipov a nápadov na aktívnu dovolenku v Korutánsku nachádzajúcom sa na slnečnom juhu Rakúska.


Súvisiaca fotogaléria

Rakúsko, Ischgl – Tirolský lyžiarsky klenot
Tentoraz vás zavedieme do malebnej rakúskej obce Ischgl v spolkovej krajine Tirolsko, ktorá sa ro...

Rakúsko, Klosterneuburg – klenoty mestečka
Približne 15 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Rakúska - Viedne sa rozprestiera útulné m...

Rakúsko, Salzbursko – lokalita Skicircus
Lyžiarsku lokalitu Skicircus rozprestierajúcu sa v oblasti nad obcami Saalbach, Hinterglemm a Leo...

Rakúsko, Korutánsko – Nassfeld: skvelá lyžovačka
Všetko, čo si milovník zimných športov môže priať a ešte omnoho viac, nájdete v jednom z mnohých ...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
3. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčekový kancelársky balíček od portálu Infoglobe

Aktuality:

20.1.2021
Časopis Krásy Slovenska, ktorý je venovaný prírodným unikátom a kultúrnym zaujímavostiam Slovenska, turistike, cestovnému ruchu, horolezectvu, jaskyniarstvu, ochrane prírody a tradíciám sa v tomto roku dožíva jubilejných 100 rokov.
18.1.2021
Krehké vianočné ozdoby zostavené z maličkých trblietavých perličiek, ktoré poznajú celé generácie, sa vyrábajú v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné striebro v podobe hviezdičiek, zvončekov či postavičiek, ktoré sú svetovým unikátom a technológiu výroby pozná len hŕstka ľudí, sa dočkalo zápisu do UNESCO.
15.1.2021
Na území Slovenska je v súčasnosti vybudovaných viac ako 600 náučných trás a chodníkov, pričom sa ich počet stále mení (rastie). Keďže náučné chodníky nebudujú iba štátne a samosprávne inštitúcie, ale aj rôzne občianske združenia, absentuje centrálna databáza náučných chodníkov s relevantnými informáciami dostupnými širokej verejnosti.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 20. 1. 2021
sviatok:Dalibor
dnes:
streda 20.1.
3 °C
zajtra:
štvrtok 21.1.
6 °C