www.infoglobe.sk » Novinka: Výletné ciele Českej a Slovenskej republiky

Novinka: Výletné ciele Českej a Slovenskej republiky

Publikované: 2.10.2014
Už v týchto dňoch si na našom turistickom informačnom portáli Infoglobe.sk môžete zadarmo stiahnuť zaujímavý turistický bedeker s názvom Výletné ciele Českej a Slovenskej republiky.

Výletné ciele Českej a Slovenskej republiky je v poradí už ôsmy bedeker zameraný na outdoorové aktivity, ktorý vydáva naša redakcia. Tentoraz  v ňom okrem notoricky známych pamiatok, ktoré isto všetci dobre poznáte, predstavíme aj menej známe, no dozaista veľmi zaujímavé výletné lokality, o ktorých sa doposiaľ pomerne málo popísalo, no sľubujeme vám, že aj tie stoja za návštevu.

Maják v EkolandeKremnické Bane - stred Európy

V najnovšom bedekri môžete okrem pútavého textu doplneného o farebné fotografie objaviť aj  prelinky na ďalšie zaujímavé články o danej lokalite spolu s tlačidlom, ktoré vás presmeruje na online mapu s vyznačenou oblasťou, resp. záujmovým bodom. Samozrejmosťou sú pre nás už aj QR kódy, pod ktorými naskenovaním smartfónom alebo tabletom nájdete množstvo ďalších zaujímavých článkov o krásach a zaujímavostiach vybraného regiónu.

Brhlovce - skalné obydlia

Vedeli ste napríklad, že najvyšším bodom Nitrianskeho kraja je Panská javorina (942,6 m  n. m.), na ktorej bola v roku 2010 vybudovaná 16 metrov vysoká drevená rozhľadňa? A čo informácia, že v Olomouckom kraji leží najhlbšia priepasť v Českej republikeHranická priepasť, ktorej hĺbka dokonca ani nebola doposiaľ presne zmeraná? Tak nielen takéto, ale aj mnohé iné zaujímavosti vám prinášame v najnovšom katalógu.

Střekovská vyhliadkaŽelezná studnička 

Ten sme opäť pre jednoduchosť orientácie rozdelili prehľadne podľa jednotlivých krajov. Okrem zaujímavostí, ktoré nájdete v rubrike Viete, že?, sa môžete tešiť napríklad na zaujímavé  tipy na výlet. Niekoho láka výlet do prírody, iný ocení nevšednú prechádzku napríklad po bratislavskej „Ulici svetla“ , pričom v skutočnosti ulica s takýmto názvom v Bratislave ani neexistuje. O čo teda ide? Aj to sa dočítate v našom najnovšom bedekri. Ďalšou chuťovkou môže byť napríklad lesný evanjelický cintorín, ktorý bol vyhlásený za najmenší v Čechách, či napínavá výprava do Vratíkovského krasu v Drahanskej vrchovine neďaleko Boskovic. Prevažná väčšina výletov vás pritom zavedie na miesta, kde do vás nebudú narážať davy turistov, a tak si pobyt na čerstvom vzduchu budete môcť do sýtosti vychutnať. No aj cyklisti si isto prídu na svoje. Výletné ciele Českej a Slovenskej republiky obsahujú mnohé cyklotrasy rôznej náročnosti, z ktorých si isto vyberú nielen zdatní cyklisti, ale tiež rodiny s malými deťmi. Cyklotrasy vás zas prevedú po tých najkrajších kútoch našich vlastí, odkryjú vám krásy prírody, či predstavia históriou dýchajúce pamiatky.

Vratíkovský kras

Alebo patríte skôr k tým, ktorí sa radi zabávajú a nemajú problém vycestovať pokojne aj do vzdialenejšieho regiónu, len aby sa zúčastnili nejakého výnimočného podujatia? Ani na vás sme pri zostavovaní tohto katalógu nezabudli. Prinášame vám zaujímavé tipy na skvelé podujatia, ktoré každoročne prilákajú nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov, pričom mnohé z nich sa za niekoľko rokov existencie vypracovali na úplnú špičku nielen v rámci štátu, ale dokonca aj Európy! Veď spomeňme napríklad  Salamandrové dni, ktoré sa už tradične konajú v prvej polovici septembra v Banskej Štiavnici a každoročne pripomínajú zašlú slávu najkrajšieho baníckeho mesta na Slovensku alebo medzinárodný filmový festival Art film fest, ktorý sa radí k najvýznamnejším podujatiam svojho druhu na Slovensku.

Banská Štiavnica   

No a aby toho nebolo málo, opäť sme pre vás pripravili aj Veľkú česko-slovenskú cestovateľskú súťaž, v ktorej máte možnosť vyhrať naozaj hodnotné ceny. Aby sme vás trošku navnadili, spomeňme napríklad vstupenky do divadla, fotokurz či kvalitné knižné publikácie, ale samozrejme aj mnoho ďalšieho.  A kto bude náš katalóg listovať naozaj pozorne, objaví aj ďalšie súťaže! No viac vám dnes už neprezradíme. 

Štiavnické vrchy - Počúvadlo - Bajkom k tajchom  

Veríme však, že aj takýto naozaj mimoriadne stručný popis najnovšieho 212 stranového bedekra s názvom Výletné ciele Českej a Slovenskej republiky vás navnadil natoľko, že si ho ešte dnes stiahnete do svojho počítača alebo mobilu. Už čoskoro sa môžete tešiť aj na jeho anglickú online verziu.

To ale nie je jediný spôsob, ako sa môžete dostať k najnovšiemu katalógu. Tak ako aj po minulé roky, opäť ho vydávame aj na CD nosiči, ktorý taktiež zadarmo získate nielen na rôznych festivaloch či iných spoločensko-kultúrnych podujatiach, akými sú napr. obľúbený Horalfest, atraktívny Tatranský fotomaratón, Vidmo, Hruštínska prevodovka, a mnoho mnoho ďalších, ale tiež vo viacerých turistických informačných centrách. Náš najnovší katalóg vám dokonca môže robiť spoločnosť počas dlhých presunov, nájdete ho totiž aj na vybraných autobusových staniciach, takže stačí mať so sebou notebook a nudiť sa cestou isto nebudete.

Najnovší bedeker s názvom Výletné ciele Českej a Slovenskej republiky si môžete zadarmo stiahnuť TU.

 

Text a foto: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Katalóg Turistické ciele Českej a Slovenskej republiky 2013 už v predaji!
Publikované: 10.7.2013
Už v týchto dňoch si môžu milovníci cestovania, prírody, histórie a turistiky zakúpiť najnovšie číslo najstaršieho kontinuálne vychádzajúceho časopisu na Slovensku - Krásy Slovenska, ktorého súčasťou je aj katalóg Turistické ciele Českej a Slovenskej republiky 2013. Túto zaujímavú prílohu pre všetkých čitateľov spoločne pripravili slovenská a česká redakcia Infoglobe.

SR: Aktívna dovolenka – zimné turistické ciele
Publikované: 29.1.2014
Ako už názov tohto článku predpovedá, dnes si povieme čo-to o novom interaktívnom katalógu, ktorý pripravila pre svojich čitateľov redakcia cestovateľského informačného portálu Infoglobe.

Lyžiarska sezóna so zimným katalógom
Publikované: 17.1.2013
Zimná sezóna je v plnom prúde a my sa tešíme, že sa nám pre vás podarilo pripraviť v poradí už piaty zaujímavý katalóg, ktorý vás hádam inšpiruje a pomôže vám pri výbere toho najideálnejšieho miesta na trávenie vašej zimnej dovolenky.


Súvisiaca fotogaléria

ČR: Jesenná Šumava l.
Súčasťou Kvildy je bývalá osada Bučina, dnes miesto spájané so "železnou oponou", kde býval hrani...

SR, Kolárovo - Plávajúci vodný mlyn
Plávajúci vodný mlyn v Kolárove pôvodne stával na úplne inom mieste. Ide o rekonštrukciu pôvodnéh...

ČR: Zimná Šumava I.
Zasnežená lesná príroda, mrazivý vzduch, odtlačená stopa, padajúce vločky a všade okolo ticho…&nb...

SR, Bratislava: Bratislavský hrad
Dnešnej kolosálnej stavbe predchádzalo mnoho podôb – od pôvodného keltského oppida cez hradisko, ...

SR: Symbolický stred Európy
Symbolický stred Európy nájdete nielen na Slovensku, ale aj v mnohých okolitých štátoch. Záleží l...

ČR: Praha - pražské zákutia I.
Snímky z Malej Strany, kde sa dá aj navzdory veľkému množstvu prázdninových turistov stále nájsť ...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Slnečná dovolenka

1. 7. – 31. 8. 2021
1. cena:
Letné čítanie s vydavateľstvom CBS v podobe obrazovej publikácie
2. cena:
Letné čítanie s Dajamou v podobe turistického sprievodcu
1. cena redakcie:
Letný balíček prekvapení od portálu Infoglobe
2. cena redakcie:
Unikátna čokoláda s Vincentkou
3. cena redakcie:
Výber legendárnych turistických máp VKÚ

Aktuality:

4.8.2021
Radostná správa došla od Výboru svetového dedičstva organizácie OSN pre výchovu, vedu a kultúru, ktorá len pred pár dňami zaradila do zoznamu UNESCO rovno dve české pamiatky.
3.8.2021
Odvezte sa historickými tatranskými električkami typu Kométa z roku 1912 či Trojča z roku 1969, a to  každú sobotu (Trojča) i nedeľu (Kométa) počas celej letnej sezóny 2021.
31.7.2021
Milé deti, vezmite svojich rodičov aj prarodičov na prehliadku!
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Maďarsku:

Maďarsko

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Mestečko Mosonmagyaróvár

Kráľovské mesto Székesfehérvár

Ostrihom nie je len známa bazilika

Kúpeľne mestečko Hévíz

Budapešť – pulzujúca metropola na Dunaji

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 5. 8. 2021
sviatok:Hortenzia
dnes:
štvrtok 5.8.
20 °C
zajtra:
piatok 6.8.
22 °C