www.infoglobe.sk » Nová Kaledónia, Ile des Pins – toto musíte vyskúšať

Nová Kaledónia, Ile des Pins – toto musíte vyskúšať

Publikované: 28.1.2019
V minulom dieli sme sa prešli po plážach tohoto kúzelného ostrova a povedali si niečo o jeho obyvateľoch. Ile des Pins však toho ponúka omnoho viac, a tak by bola škoda poznať len pláže. Prezradím vám niekoľko miest, kam sa určite musíte vydať.

Prírodné akvárium (Piscine Naturelle)

Prírodné akvárium, ktoré je od mora oddelené len veľkými kameňmi, nájdete na severe ostrova, pri pláži Oro. Vstupné je 200 pacifických frankov, čo je asi 40 českých korún, čiže menej ako 2 eurá. Pripravte sa však na to, že tento prírodný skvost je od vstupnej brány vzdialený ešte asi desať minút chôdze. A to nielen po súši, ale aj vo vode.

Na území zhruba jedného hektára sa ponúka priestor pre šnorchlovanie, vhodný pre všetky vekové kategórie. More tu vyzerá skôr ako malé jazierko, deti a neplavci ocenia koraly a rybky aj v naozaj malej hĺbke, ostatní si môžu zaplávať aj ďalej. Všetko tu je ako na dlani.

 podmorský svet

Plavba po zálive sv. Jozefa a Upi

Toto je výlet, ktorý rozhodne stojí za to. Hneď vám bude jasné, prečo sa Tichomorie považuje za top destináciu. Plachetnice sú menšie drevené lode, ktoré si miestni sami stavajú a vozenie turistov je pre nich dobrý zdroj obživy. A pokiaľ sa práve neplavia s turistami, využívajú svoje loďky pri rybárčení. Dnes sú zaujímavou kombináciou tradičných dizajnov a materiálov s modernými rybárskymi sieťami a prívesnými motormi. V zálive svätého Jozefa sa nachádza aj lodenica pre tieto z dreva vyrezávané loďky.

Naším „kapitánom“ je Henry, domorodý Kunié, asi okolo päťdesiatky. Nevie anglicky, ale po francúzsky nám porozprával nielen o tom, čo vidíme okolo seba, ale aj rôzne zážitky z plavieb v zálivoch.

plachetnice na Ile des Pins

Keď vplávame do zálivu Upi, vynárajú sa pred nami z vody veľké skaly, ktoré sa zdajú ako bóje plávajúce po vode. Toto miesto je ukážkovým príkladom toho, čo si predstavíte pod pojmom tropický ráj. More tu mení farbu od tyrkysovej až po tmavo modrú. Na brehu je vidieť palmy, ale aj borovice. Pláže sa pýšia bielym pieskom a more je plné pestrofarebných rybiek a koralov. Henry nám vraví, že v miestnych vodách žije niekoľko žralokov, ale že teraz ich chrbtové plutvy nevidíme, pretože je príliv a hladina vody je vysoko. Napriek tomu za chvíľu vidím vo vode veľký tmavý fľak a Henry pokojným hlasom hovorí, že to je žralok leopardí a smeje sa môjmu zdeseniu. On sám vidí aj korytnačky, ale já nemám skúsené oko a korytnačie panciere mi splývajú s koralmi.

kapitán našej plachetnice

cestou do prírodného kúpaliska hladina mora je niekedy tak nízka, že zreteľne vidíme koraly skaly v zálive Oro vstup do šnorchlovacieho raja

Potápanie

Toto miesto je stvorené pre potápačov. Na ostrove sa nachádza Kunié Scuba Centre, čo je potápačské centrum, ktoré zabezpečuje výlety za potápaním. Ako som už spomínal – v tunajších vodách žijú žraloky, takže je lepšie zveriť sa do rúk odborníkov.

Ile des Pins je ostrov, ktorý vo vás zanechá nezabudnuteľné zážitky. Svojou vybavenosťou pre turistov a pritom prísne chránenou pôvodnou kultúrou je to ideálne miesto pre originálnu dovolenku.

Tichomorie

GPS: 22°35'01.0"S 167°31'39.7"E

Text a foto: Michal Hejl

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Nová Kaledónia – tropický raj na druhom konci sveta
Publikované: 31.12.2018
Máte radi exotiku? Láka vás predstava dovolenky v tropickom raji s palmami, bielym pieskom na plážach a prekrásnymi koralmi? Chcete navštíviť vzdialené miesto, kam mnoho Čechov nezavíta? Tak je pre vás Nová Kaledónia správna voľba.

Nová Kaledónia, Amédée – pláže, potápanie a tahitský tanec
Publikované: 14.1.2019
Pretože Nová Kaledónia je súostrovím, rozhodne stojí za to navštíviť viacero z tunajších ostrovov. V tomto článku vás zavediem na ostrov Amédée, ktorý leží len 24 kilometrov od Nouméi. A že to nie je len tak nejaký ostrov, o tom svedčí fakt, že bol v roku 2009 zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Nová Kaledónia, Ile des Pins – miesto, kde ste najbližšie k raju
Publikované: 21.1.2019
V tomto dieli opustíme hlavný ostrov súostrovia Nová Kaledónia a z letiska Magenta, ktoré sa nachádza v centre Nouméi, si zaletíme na trojdenný výlet na ostrov Ile des Pins. A že to bude stáť za to, napovedá už titulok tohoto článku. Tunajší obyvatelia, ktorí sa nazývajú Kunié, o svojom domove s hrdosťou prehlasujú, že je to ostrov najbližšie k raju. A hneď po prílete je mi jasné, že pre toto tvrdenie majú veľmi pádne dôkazy.

Nová Kaledónia, Nouméa – mesto, kde by ste chceli žiť
Publikované: 7.1.2019
Hlavné mesto súostrovia Nová Kaledónia, Nouméa (čítaj Numea), leží na hlavnom ostrove Grande Terre. Je to pobrežné mesto, kde život plynie v pokojnom plážovom duchu. O bývanie v hlavnom meste je veľký záujem, preto sa Nouméa neustále rozťahuje a zväčšuje.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.2.2020
Oravský hrad láka svojou tajomnosťou filmárov už od začiatku 20. storočia. Do svetovej kinematografie sa skvost Oravy zapísal už v roku 1922, kedy padol do oka tvorcom prvej čiernobielej verzie filmovej klasiky Dracula – Upír Nosferatu.
18.2.2020
Českobudějovické výstavisko hostí od 20. do 22. februára desiatky českých a moravských pivovarov aj minipivovarov. V poradí už 30. ročník pivného festivalu ale ponúkne aj fľaškové pivá, napríklad zo Švajčiarska.
17.2.2020
Počas 22. a 23. februára sa na zámku Schloss Hof môžete tešiť na veselý fašiangový program plný zábavy, hier i napätia. Najmenších návštevníkov nepochybne očarí maľovanie na tvár, kreatívne dielničky či workshop pečenia.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 19. 2. 2020
sviatok:Vlasta
dnes:
streda 19.2.
6 °C
zajtra:
štvrtok 20.2.
3 °C