www.infoglobe.sk » Nová Kaledónia, Ile des Pins – miesto, kde ste najbližšie k raju

Nová Kaledónia, Ile des Pins – miesto, kde ste najbližšie k raju

Publikované: 21.1.2019
V tomto dieli opustíme hlavný ostrov súostrovia Nová Kaledónia a z letiska Magenta, ktoré sa nachádza v centre Nouméi, si zaletíme na trojdenný výlet na ostrov Ile des Pins. A že to bude stáť za to, napovedá už titulok tohoto článku. Tunajší obyvatelia, ktorí sa nazývajú Kunié, o svojom domove s hrdosťou prehlasujú, že je to ostrov najbližšie k raju. A hneď po prílete je mi jasné, že pre toto tvrdenie majú veľmi pádne dôkazy.

Ile des Pins alebo Borovicový ostrov je najkrajší ostrov Novej Kaledónie. Trvalo tu žije okolo 2000 obyvateľov, ktorí si svoje územie prísne chránia – miestne pozemky nie sú na predaj a ani sa neprenajímajú. Kunié stále žijú v kmeňovom systéme. Dohromady je tu osem kmeňov a každý z nich má svojho „malého šéfa“. Nad nimi ešte stojí „hlavný šéf“, ktorý má na starosti celý ostrov.

v zálive Oro je pri odlive hladina vody veľmi nízka

Napriek tomu, že ostrov je súčasťou Kaledónie, domorodci medzi sebou hovoria miestnym nepísaným jazykom. Všetci ale hovoria aj francúzsky, a pretože ostrov hojne navštevujú turisti, na väčšine miest sa dohovoríte aj anglicky. Nájdete tu jeden päťhviezdičkový hotel, Méridien, štvorhviezdičkový Oure Terra, ale aj niekoľko kempov či ubytovní pre menej náročných návštevníkov.

Na ostrove je niekoľko prekrásnych pláží ako vystrihnutých z katalógov cestovných kancelárií. Oro, Upi, Kuto a Kanumera – každá niečím výnimočná, ale všetky rovnako krásne. Nemusíte sa báť, že si budete musieť vybrať len jednu, na ktorej strávite svoju dovolenku. Ostrov je totiž tak malý, že ich bez problémov navštívite všetky v jeden deň. Ale bola by to škoda, vyčleniť si na ne tak málo času.

pláž Kuto rozhodne nesmiete vynechať

Upi je zrejme turistami najmenej navštevovaná – nie je totiž pri nej žiadny hotel. Práve z nej vyráža plachetnica na výlety do zálivu sv. Jozefa. Pokiaľ si chcete zaplávať s korytnačkami, zamierte práve sem. Pri pláži Upi máte najväčšiu šancu v mori stretnúť korytnačky.

drevené sochy sú ukážkou umenia miestnych domorodcov  hotel Méridien je prístupný len cez tento most  pokojné prostredie rezortu Oure Terra

Kanumera je hlavnou plážou pre rezort Oure Terra, ktorý si pre svoj pobyt vyberám aj ja. Je to veľmi pokojná pláž a len pár metrov od brehu sa nachádza morská prírodná rezervácia – okolo skaly, ktorá týči z mora, sú chránené koraly. Miesto si môžete prejsť aj na kajaku, ktorý si tu môžete požičať.

rezort Oure Terra ponúka relax pri bazéne s exotickým drinkom   pláž Kanumera na juhu ostrova

Pláž Kuto je od Kanumery oddelená malým výbežkom pevniny. Obe sú teda od seba v dochádzkovej vzdialenosti. Kuto má údajne najjemnejší piesok zo všetkých pláží na ostrove a mne na dotyk pripomína hladkú múku. V tunajšej reštaurácii si vychutnávam obed a užívam si fantastický výhľad na biely piesok, ktorý kontrastuje s azúrovým morom.

reštaurácia na pláži Kuto ponúka občerstvenie s nezabudnuteľným výhľadom na azúrové more

Oro je pláž hotela Méridien. Toto miesto je skvelé pre rodiny s deťmi, pretože pri odlive hladina mora dosahuje maximálne po kolená, a to aj niekoľko desiatok metrov od brehu. More tu je veľmi pokojné, čo využívajú milovníci paddleboardingu.

pláž Oro pri hoteli Meridien

Pokiaľ si chcete užiť nezabudnuteľnú dovolenku a opaľovať sa na typických tropických plážach, je pre vás Ile des Pins ako stvorené.

GPS: 22°39'35.7"S 167°26'45.6"E

 

Text a foto: Michal Hejl

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Nová Kaledónia – tropický raj na druhom konci sveta
Publikované: 31.12.2018
Máte radi exotiku? Láka vás predstava dovolenky v tropickom raji s palmami, bielym pieskom na plážach a prekrásnymi koralmi? Chcete navštíviť vzdialené miesto, kam mnoho Čechov nezavíta? Tak je pre vás Nová Kaledónia správna voľba.

Nová Kaledónia, Ile des Pins – toto musíte vyskúšať
Publikované: 28.1.2019
V minulom dieli sme sa prešli po plážach tohoto kúzelného ostrova a povedali si niečo o jeho obyvateľoch. Ile des Pins však toho ponúka omnoho viac, a tak by bola škoda poznať len pláže. Prezradím vám niekoľko miest, kam sa určite musíte vydať.

SVET: Je na čase vybrať si dovolenku!
Publikované: 3.2.2019
Cesta lietadlom sa týka len biznismenov a tých, ktorí sa niekam ďaleko sťahujú. Tak to už dávno neplatí. Lietadlo je stále častejším prostriedkom, ktorý nás prepraví za oddychom. A je jedno, či je cieľom našej cesty pomerne blízke Chorvátsko, alebo napríklad Singapur. A čo cesta za klokanmi?

Nová Kaledónia, Amédée – pláže, potápanie a tahitský tanec
Publikované: 14.1.2019
Pretože Nová Kaledónia je súostrovím, rozhodne stojí za to navštíviť viacero z tunajších ostrovov. V tomto článku vás zavediem na ostrov Amédée, ktorý leží len 24 kilometrov od Nouméi. A že to nie je len tak nejaký ostrov, o tom svedčí fakt, že bol v roku 2009 zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Nová Kaledónia, Nouméa – mesto, kde by ste chceli žiť
Publikované: 7.1.2019
Hlavné mesto súostrovia Nová Kaledónia, Nouméa (čítaj Numea), leží na hlavnom ostrove Grande Terre. Je to pobrežné mesto, kde život plynie v pokojnom plážovom duchu. O bývanie v hlavnom meste je veľký záujem, preto sa Nouméa neustále rozťahuje a zväčšuje.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

24.8.2019
Nielen pre potreby Pražanov, ale aj pre návštevníkov Prahy, vzniklo ďalšie miesto pre oddych a vychádzky prírodou. Na území Prahy v Horných Počerniciach zrevitalizovali nehostinné územie V Ladech (vrátane vodných plôch), a tak vznikol nový lesopark.
23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 24. 8. 2019
sviatok:Bartolomej
dnes:
sobota 24.8.
29 °C
zajtra:
nedeľa 25.8.
28 °C