www.infoglobe.sk » Nemecko, Bad Füssing – termálne kúpele kúsok od Českých Budějovíc I.

Nemecko, Bad Füssing – termálne kúpele kúsok od Českých Budějovíc I.

Publikované: 30.11.2015
Poslednú dobu viac cestujem a spoznávam veľmi zaujímavé miesta. Návšteva termálnych kúpeľov a wellness pobytov je teraz veľmi populárna. Keď som teda dostala ponuku do jedných kúpeľov vyraziť, tak som vôbec neváhala.

Je sobota veľmi skoro ráno a my vyrážame na juh Čiech a potom ďalej až do Passau. Počasie bohužiaľ nie je veľmi priaznivé, intenzívny dážď nás sprevádza celou cestou. Neustáva ani keď dorazíme do najkrajšieho mesta na Dunaji, Passau. Bavorské mesto na troch riekach (Dunaji, Innu a Ilzu) má svoje kúzlo a nezameniteľnú atmosféru.

Prvým lákadlom, ku ktorému mierime priamo z parkoviska, je dóm sv. Štefana. To, čo nás priťahuje ako magnet, nie je len nádherná stavba. Vo vnútri sa skrývajú najväčšie kostolné klávesy sveta, majú 17 388 píšťal a 231 registrov. Hneď pred dómom môžeme obdivovať sochu bavorského kráľa Maximiliána Jozefa I. z roku 1824. Pozdĺž dómu sv. Štefana pokračujeme na námestie Residenzplatz, kde je nová biskupská rezidencia. V roku 1809 tu bol ubytovaný Napoleon Bonaparte, ktorý si mesto veľmi obľúbil. Prehlásil, že krajšieho mesta v Nemecku niet.

dóm sv. Štefana

Pokračujeme dolu na nábrežie Innkai k miestu nazývanému Dreiflüsseeck, presne tu sa zlievajú rieky Dunaj, Inn a Ilz. Každá z riek má svoju špecifickú farbu, ktorá je zrejmá na prvý pohľad, a to dokonca i keď stojíte blízko nich. Dunaj je žltozelený, Inn je sivý a rieka Ilz je hnedá. Ústie Ilzu sa nachádza priamo pod Dolným hradom (Veste Niederhaus) na ľavom brehu Dunaja. jedná sa o vodný hrad, ktorý je v súčasnej dobe v súkromnom vlastníctve.

Rozsiahly Horný hrad (Veste Oberhaus) bol založený nad riekou a vládne tejto časti mesta. Bol niekoľkokrát prestavaný a jeho súčasná podoba pochádza z 16. storočia. Navštíviť tu môžete Požiarnické múzeum, Šumavské múzeum aj obrazáreň.

Dážď konečne ustáva a my si môžeme užiť prechádzku po nábreží. Míňame visutý reťazový most Hängebrücke a zastavujeme na námestí Rathausplatz. Miestu dominuje budova radnice s 68 m vysokou vežou. Mesto bohužiaľ veľmi často postihujú záplavy, a tak na budove radnice nájdete vyznačené rysky, kam siahala voda v tom či onom roku. Najvyššie voda vystúpila v rokoch 1501, 1595 a 1954.

Horný hrad

Naša krátka prehliadka mesta je týmto zavŕšená a my sa vydávame do malebného kúpeľného mestečka Bad Füssing. Máme pred sebou cca 30 km. Bad Füssing je všeobecne považované za najväčšie, nielen bavorské, ale aj európske kúpeľné mesto. Termálnej vodnej plochy tu nájdete takmer 10 000 m2, a dokonca 80 termálnych bazénov. Mnohí z nás by chceli relaxovať v kúpeľoch počas celého roku. Myslím, že veľa ľudí vie o kúpeľoch v Maďarsku, ale o príjemnom mieste neďaleko českých hraníc - Bad Füssingu – vie málokto.

Bad Füssing

História týchto kúpeľov sa začala písať v roku 1938, kedy sa vo vrte objavil prameň – siričitá termálna voda s teplotou 56 °C. Prameň upravený na teplotu 27–42 °C sa využíva v mnohých bazénoch. Táto celkom ojedinelá kombinácia účinných látok sa využíva na ošetrenie chorôb pohybového aparátu. V kúpeľnom mestečku Bad Füssing môžete odpočívať a liečiť sa hneď v troch rôznych areáloch.

minigolfšachové ihrisko

Therme 1 – množstvo bazénov s rôzne teplou vodou. Napr. okrúhly bazén s fontánou, ktorého súčasťou sú pramenné bazéniky, labutie krky a obľúbená masážna cesta, ktorá skrýva podvodné tlakové pramene.

Dávate prednosť pare? Soľný parný kúpeľ „Silentium“ je to pravé pre vás. Je výborný pre uvoľnenie dýchacích ciest. Klasický parný kúpeľ „Mysterium“ ponúka miesta na sedenie alebo ležanie, je ladený do tmavých odtieňov, zaujímavo nasvietený a celkový dojem je až sklenené kvetymystický.

Máte skutočne zdravotné problémy a prišli ste sa liečiť? Centrum zdravia vykonáva fyzikálnu liečbu – klasické masážne terapie, podvodné masáže, elektrokúpele, rehabilitačnú gymnastiku a elektroterapiu. Na vodnej posteli vám pripravia prírodné fango (bahenné) zábaly.

Súčasťou Therme 1 je bohatá ponuka rôznych druhov sáun. V týchto priestoroch je preferovaný nudizmus, ale nie každému to vyhovuje. Uprostred saunového areálu je krásny vonkajší bazén s ležadlami a relaxačnou zónou. Vodnú plochu obklopuje rad nízkych domčekov, v ktorých nájdete nepreberné množstvo rôznych druhov sáun. V jednotlivých „izbách“ sa počas dňa konajú lákavé seansy. Priestorom sa tiahne vôňa levandule, citrónovej trávy, eukalyptu alebo santalového dreva. Stačí si len zvoliť, čo vám najlepšie vyhovuje, od všetkého vypnúť a len všetkými pórmi vnímať ten príliv energie. Otvorené majú až do 22. hodiny.

Sme ešte len na začiatku môjho rozprávania, nabudúce sa môžete tešiť na ďalšie kúpeľné priestory v Bad Füssingu a zaujímavé miesta v okolí.

GPS: (Bad Füssing) 48°21'15.3"N 13°18'40.5"E

 

Text: Magdaléna Radostová

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Magdaléna Radostová, Wikimedia Commons: Aconcagua, UliDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

ČR: České Budějovice – mesto neprávom opomínané - VIDEO
Publikované: 11.11.2014
Takmer stotisícové mesto na juhu Čiech by si možno zaslúžilo výrazne viac pozornosti, než iba „turistické predmestie“ Českého Krumlova, ako je tomu dnes. Kráľovské mesto na sútoku Malše a Vltavy nadchne hlavne svojim rozsiahlym historickým centrom, ktorému dominuje námestie Přemysla Otakara II. s barokovou Samsonovou fontánou a radnicou.

Nemecko, Limburg an der Lahn – významný dopravný uzol
Publikované: 16.1.2019
Nemecko má mnoho zaujímavých a známych miest, pre ktoré je typická ich architektúra. Výnimkou nie je ani menej známe mestečko v spolkovej krajine Hesensko, ktoré leží na diaľnici vedúcej medzi Pasovom a Holandskom. Pokiaľ touto cestou prechádzate, urobte si odbočku do mestečka s názvom Limburg an der Lahn a oddýchnite si v romantických uličkách mesta.

Nemecko, Trier – dejinami skúšané mesto
Publikované: 2.6.2021
Naše potulky Európou nás dnes zavedú do západonemeckého mesta Trier v spolkovej krajine Porýnie – Falcko. Jedno z najstarších mestských sídiel v Nemecku si pre nás pripravilo bohatú históriu, množstvo architektonických skvostov a niekoľko zaujímavostí, ktoré si postupne odhalíme v nasledujúcich riadkoch.

Nemecko, Trier – mesto rímskych pamiatok a palácov
Publikované: 9.6.2021
Po týždni sa opäť vraciame do mesta Trier. Po zoznámení sa s jeho históriou sa vydávame na potulky za pamätihodnosťami. Našou prvou zastávkou je najzachovalejšia rímska mestská brána severne od Álp nesúca názov Porta Nigra.

Bratislavskí Kelti vo Frankfurte nad Mohanom
Publikované: 5.6.2019
V nemeckom Frankfurte nad Mohanom aktuálne prebieha výstava BIATEC.NONNOS – Kelti na strednom Dunaji, ktorú môžu návštevníci frankfurtského Archeologického múzea vidieť do 1. decembra 2019.

Nemecko, Tübingen – šarmantné univerzitné mesto
Publikované: 13.11.2019
Dnes navštívime tretiu najväčšiu spolkovú krajinu na juhozápade Nemecka, a to Bádensko-Württembersko, ktorej hlavným mestom je síce Stuttgart, no naším cieľom bude univerzitné mesto Tübingen, rozprestierajúce sa v okolí rieky Neckar.

Nemecko: Königssee, kostol St. Bartholomeja a vodopád Röthbach
Publikované: 7.7.2021
V spoznávaní Bavorska budeme pokračovať aj dnes. Našu púť začneme na brehu prírodného jazera Königssee, kde nastúpime na loďku a budeme si vychutnávať plavbu po zrkadliacej sa hladine, ktorú obklopuje národný park Berchtesgaden.

Nemecko: Ramsau, Berchtesgaden a soľná baňa
Publikované: 30.6.2021
Tentokrát budeme spoznávať juhovýchod Nemecka, presnejšie Bavorsko. Navštívime pozoruhodné mestečká, prírodné pamiatky aj turistické atrakcie. Tak sa pohodlne posaďte a začítajte sa do nasledujúcich riadkov.

Nemecko, Bad Füssing – termálne kúpele kúsok od Českých Budějovíc II.
Publikované: 7.12.2015
Tak teda pokračujeme v rozprávaní o výlete do termálnych kúpeľov Bad Füssing. Prvú ponuku kúpeľov máme za sebou, tak čo skúsiť tie ďalšie? Nemali by ste si nechať ujsť prechádzku po kúpeľnom parku, ktorý je nádherný a pomerne rozľahlý. Nájdete tu naozaj nepreberné množstvo kvetinových záhonov, ktoré sú veľmi dobre zladené. Z farieb a tvarov rastlín vám prechádza zrak. Nechýbajú lavičky, fontánky, oddychové zóny – no jednoducho skvelé miesto pre relax.

Nemecko, Bad Füssing – termálne kúpele kúsok od Českých Budějovíc III.
Publikované: 14.12.2015
Vyrážame skoro ráno, pretože pred sebou máme pomerne dlhý prejazd. Tešíme sa na plavbu po jazere, ktorá je tu prevádzkovaná už od roku 1873, kedy prvý raz vyplával kolesový parník Cisár František Jozef I. Vo svojej dobe sa jednalo o technickú lahôdku. Parník je 33 m dlhý a vďaka romantickému vzhľadu si „zahral“ v niekoľkých filmoch. Pokiaľ budete mať šťastie, môžete sa prejsť aj týmto krásavcom, ktorý je stále súčasťou flotily.

Nemecko, Mainau – kvetinový ostrov na Bodamskom jazere
Publikované: 6.8.2021
Vôňa tulipánov, narcisov, orchideí, ruží, georgín, rododendronov a hortenzií sa mieša s vôňou Bodamského jazera. Vzduch s jemnou arómou prestupuje ľahkým vánkom. Motýlie krídla sa vznášajú nad orosenými listami kríkov a mohutné kmene stromov s voňavou kôrou zdobia ostrovnú záhradu.

Nemecko: Mníchov – Októberfest, oslava (nielen) pre milovníkov piva
Publikované: 23.4.2017
Pivo. Nápoj, ktorý sa pije po celom svete, no nie je všade rovnaký. Tiež si radi vychutnáte poriadne vychladené pivo vo vašom obľúbenom podniku? Čo keby ste tentokrát išli za pivom trochu ďalej, než len za roh, či do centra mesta? Áno, reč je o najväčšom pivnom festivale – Oktoberfeste.

Rakúsko: Hornatá krajina plná zelene – VIDEO
Publikované: 8.8.2017
Rakúsko je veľmi obľúbeným cieľom našej letnej dovolenky, a to predovšetkým vďaka vysokým pohoriam, ktoré u nás bohužiaľ v takej miere nenájdeme. V dnešnom článku vám dáme zopár tipov, kam vyraziť.

Nemecko: Rostock I. – historické hanzové mesto
Publikované: 8.8.2018
Príjemná prechádzka po pobrežnej promenáde a nádych histórie, to nemusíte hľadať len v oblasti Stredomoria. Ak vám vyhovuje viac chladnejšie podnebie, vyberte sa na sever k Baltskému moru. Jednou z možností je mesto Rostock, po ktorého historickej časti sa v nasledujúcich riadkoch poprechádzame.

Nemecko: Rostock II. – námornícka atmosféra starého prístavu
Publikované: 15.8.2018
V tomto kúte sveta, na pobreží Baltského mora je stále cítiť námornícku atmosféru. Srdce Rostocku patrí práve námorníctvu a táto romantika sa ešte umocňuje večer počas prechádzky mestským prístavom pri západe slnka so siluetou starobylých meštianskych domov z pálených tehál.

Nemecko: Warnemünde I. – zrelaxujte pri Baltskom mori
Publikované: 22.8.2018
Máte radi prechádzky po pláži a nevadí vám ani chladnejšia teplota mora či vietor vo vlasoch? Tak zamierte s nami na nemecké pobrežie Baltského mora do známeho turistického strediska Warnemünde a vychutnajte si liečivé účinky mora.

Nemecko: Warnemünde II. – za námorníckou atmosférou  
Publikované: 29.8.2018
Letovisko Warnemünde vám neponúka len prechádzky po pláži, vodné športy a leňošenie na bielom piesku na brehu Baltského mora. Vyrazte po promenáde do jeho centra a užite si romantiku a čulý ruch starej rybárskej dediny či prístavu.


Súvisiaca fotogaléria

Nemecko, Tübingen – večerná prechádzka mestom
Vydajte sa spolu s nami na prechádzku uličkami šarmantného nemeckého univerzitného mesta Tübingen...

Nemecko, Trier – najstarší skvost krajiny
V údolí rieky Mosely sa rozprestiera najstaršie mesto v Nemecku – Trier. Dajú sa tu vidieť úchvat...

Nemecko: Bavorsko – krajina jazier, majestátnych hôr a pamiatok
Na juhu resp. juhovýchode Nemecka sa rozprestiera územne najväčší štát spolkovej krajiny – Bavors...

Nemecko, Sasko – zámok Pillnitz a jeho obrie kamélie
Návšteva Drážďan býva často spájaná s návštevou bývalej rezidencie saského kráľovského rodu, a to...


Súvisiace video

ČR: České Budějovice – neprávom opomínané
Kráľovské mesto na sútoku Vltavy a Malše je známe skôr ako turistické predmestie Českého Krumlova...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Objavujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
1. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení

Aktuality:

24.5.2022
Po dvojročnej a miestami až trojročnej pauze znovu ožívajú kultúrne podujatia na severovýchode Slovenska. Región okresov Bardejov a Svidník je známy predovšetkým osobitosťami rusínskej kultúry, či až do stredoveku siahajúcej tradície Bardejovského jarmoku.
21.5.2022
Aktuálne číslo časopisu Krásy Slovenska vychádzajúceho od roku 1921 prináša zaujímavý rozhovor so slovenským reprezentantom v dráhovej i cestnej paracyklistike Jozefom Metelkom, pozve vás na potulky prírodou, dozviete sa o našich susedoch – Ukrajine v kocke a budete pozvaní na celoslovenské stretnutie čitateľov časopisu.
11.5.2022
Pozývame vás na 57. stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska, ktoré sa uskutoční od 27. do 29. mája 2022 v nádhernom prostredí rekreačného strediska Malinô Brdo a bude venované storočnici časopisu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Spojenom kráľovstve:

Spojené kráľovstvo

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Londýn – „pupok sveta” na Temži

Southampton – lode, lode, lode

Oxford – vzdelanosť na každom kroku

Seaford – výlet k Siedmim sestrám

Brighton and Hove – najlepšie miesto pre život

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 24. 5. 2022
sviatok:Ela

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X