www.infoglobe.sk » Maurícius, La Vanille a Rochester Falls – krokodília farma a vodopády

Maurícius, La Vanille a Rochester Falls – krokodília farma a vodopády

Publikované: 18.5.2020
V južnej časti Maurícia sa neďaleko od seba nachádza krokodília farma a prekrásny vodopád Rochester. Naším prvým cieľom bude krokodília farma, oficiálne nazývaná La Vanille Nature & Tortoise Park. Nachádza sa v oblasti bývalej vanilkovej farmy pri mestečku Rivières des Anguilles.

La Vanille Park

Krokodília farma je unikátna hneď z niekoľkých dôvodov. Prvým z nich je, že tu môžete krokodílie mäso ochutnať, a to v niekoľkých rôznych prevedeniach. Či už sa jedná o steak, hamburger alebo niekoľko iných druhov príprav mäsa. Okrem miestnej reštaurácie môžete v parku navštíviť aj predajňu suvenírov a obchod s výrobkami z krokodílej kože. Druhým dôvodom je, že tu môžete pozorovať viac než tisíc krokodílov nílskych na jednom mieste. Tie sú rozdelené do kójí podľa veku. Park bol založený v roku 1985 austrálskym zoológom a jeho maurícijskou manželkou. Prvé krokodíly tu boli privezené z ostrova Madagaskar. Okrem krokodílov tu žije množstvo ďalších živočíšnych druhov – netopiere, opice, zajace, jelene, 20 000 druhov hmyzu a na 2 hektároch sa tu pohybuje 500 obrovských korytnačiek.

krokodília farma krokodíl nílsky

Naša cesta smeruje ďalej na západ k vodopádu Rochester Falls. Celý ostrov je doslova pretkaný vodopádmi najrôznejších dĺžok a tvarov. Po 20 minútach jazdy autom sa dostávame na prašnú a hrboľatú cestu, ktorá vedie plantážou banánovníkov a cukrovej trstiny takmer k samotnému vodopádu. Od auta už je to asi len 10 minút peši smerom dolu. Pred nami sa otvára malý lesík, v ktorom nie je nikto, a tak si môžeme vychutnávať vodopád v celej jeho kráse bez ďalších turistov. Voda sa valí z výšky približne 10 metrov a miestni odvážlivci z vodopádu skáču priamo do rieky Savanne, ako sme videli v jednom z propagačných videí. Tento vodopád patrí medzi jednu z najobľúbenejších turistických atrakcií na celom Mauríciu, najmä pre jeho dostupnosť a hlavne pre jeho obdĺžnikové bočné skaly, ktoré tvoria jeho jedinečný vzhľad. Zároveň je to tiež najširší vodopád na ostrove. Pokiaľ sa budete pohybovať v južnej časti ostrova, určite môžem odporučiť navštíviť tieto kúzelné miesta.

Rochester Falls

GPS: 20°30'08.6"S 57°31'01.9"E

Text a foto: Veronika Kocmanová

Preklad: Oskár MažgútDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Maurícius: Celodenný trek k vodopádom
Publikované: 11.5.2020
V centrálnej časti ostrova Maurícius sa nachádza sústava 7 kaskád. V období dažďov ich môžete vidieť dokonca až jedenásť. Na všetkých, ktorí sa ich rozhodnú navštíviť, čaká po náročnej trase úžasný pohľad na túto prírodnú krásu.

Maurícius, Le Morne Brabant – výstup na horu otrokov
Publikované: 25.5.2020
Pokiaľ vás už na Mauríciu nebaví slniť sa na pláži, popíjať drinky a relaxovať, bude pre vás dozaista zaujímavou príležitosťou pozrieť sa na tento ostrov v Indickom oceáne z výšky. Pre tých, ktorí majú radi pešiu turistiku, je jednou z možností vyšliapnuť si na horu Le Morne Brabant, ktorá je od roku 2008 zapísaná v UNESCO pre svoj prírodný, kultúrny a historický význam.

Maurícius, Port Louis – z pláže do mesta
Publikované: 30.5.2020
Malý ostrovček v Indickom oceáne v posledných rokoch získava čím ďalej tým väčšiu popularitu. Biele pláže, skvelé počasie a krásna príroda musí lákať každého, Maurícius sa tak stáva dokonalým zimným útočišťom.

Maurícius – čaj, vanilka a rum
Publikované: 6.6.2020
Čaj, rum a vanilka – tri základné a typické produkty ostrova Maurícius. Sú teda najčastejšou náplňou všetkých výletov.

Maurícius, Curepipe – nákupná horúčka
Publikované: 13.6.2020
Ďalším významným maurícijským mestom po Port Louis je mesto Curepipe, ktorému sa niekedy hovorí „La Ville-Lumièr“, v preklade „Mesto svetla“, pretože bolo ako prvé na ostrove plne elektrifikované.

Maurícius – Grand Bassin, Chamarel, Gris Gris
Publikované: 20.6.2020
Na Mauríciu sa rozprestiera krásny národný park Black River, ktorého východným okrajom sa tiahne cesta B88 – Grand Bassin Road, vedúca k rovnomennému jazeru. To sa počas sviatku Maha Shivaratri stáva cieľom pútnikov. Samotný vstup k jazeru strážia dve obrovské sochy, presnejšie hinduistický boh Šiva a nedostavaná socha Durga Maa. Spomenutá socha Šivy je zároveň s výškou 33 metrov najvyššou sochou nachádzajúcou sa na Mauríciu. V okolí sôch je veľký počet opíc, ktoré je vhodné nekŕmiť, keďže dokážu človeka aj nebezpečne „obsypať“.

Maskarény, Rodriguez: divoká krása Indického oceánu
Publikované: 25.10.2015
Pokiaľ máte radi kitesurfing, surfovanie, chobotnice, rybárčenie a objavovanie masovou turistikou nepoznamenaných miest, kam sa na klasickú dovolenku nejazdí, budete to tu milovať.


Súvisiaca fotogaléria

Maurícius – tropický ostrov v Indickom oceáne
Ostrovný štát s rozľahlým pobrežím koralových útesov je vyhľadávanou turistickou destináciou. Je ...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

13.7.2020
Jeden z najatraktívnejších objektov vojnovej histórie na Dukle - Vyhliadková veža, je v súčasnosti otvorená iba v expozičnej časti na prízemí. Na poschodí, vo vyhliadkovej časti veže, prebiehajú rekonštrukčné práce a verejnosti by mala byť ako celok sprístupnená od 1.augusta 2020.
12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prešiel zásadnou premenou. Obnovy sa dočkali nefunkčné staré objekty, hájovňa aj obľúbený zookútik. Tam majú teraz nové útočisko napríklad kozy kamerunské.
10.7.2020
Nové návštevnícke centrum sprostredkuje pohľad na výsledky archeologických prieskumov a nálezov v oblasti zaniknutej obce Mušov, ktorá ustúpila vodnej nádrži Nové Mlýny v Juhomoravskom kraji.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAURÍCIUS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 14. 7. 2020
sviatok:Kamil
dnes:
utorok 14.7.
25 °C
zajtra:
streda 15.7.
25 °C