www.infoglobe.sk » Maurícius: Celodenný trek k vodopádom

Maurícius: Celodenný trek k vodopádom

Publikované: 11.5.2020
V centrálnej časti ostrova Maurícius sa nachádza sústava 7 kaskád. V období dažďov ich môžete vidieť dokonca až jedenásť. Na všetkých, ktorí sa ich rozhodnú navštíviť, čaká po náročnej trase úžasný pohľad na túto prírodnú krásu.

pohľad na krajinu

A tak si aj my najímame miestneho sprievodcu, ktorý nás k nim dovedie. Objavili sme ho náhodne na Trip Advisore, kde mal veľmi pozitívne recenzie. Rozhodne sa neodporúča absolvovať túto trasu bez skúseného sprievodu. Trasa nie je značená a ročne sa tu stratí niekoľko turistov. Cena za sprievodcu je zhruba 500 až 1000 MUR na osobu (čiže 300–600 Kč alebo 12 až 24 €). Čiastka okrem skúseného sprievodcu zahŕňa aj celodennú stravu, ktorú nesie sprievodca celý deň na chrbte. Cesta k vodopádom začína po malebnej cestičke, kde nám sprievodca ukazuje miestnu faunu a flóru. Našu malú skupinku tvorí 6 osôb plus sprievodca Prakash Isram. Cesta nie je zo začiatku vôbec náročná, onedlho však prichádzame k prvému zrázu a vydávame sa priamo dole. Všetky fľašky s vodou či fotoaparáty odkladáme do ruksakov, pretože sa tu treba pridržiavať aspoň vetiev stromov. Počasie nám nepraje a prší celý deň. Ale ani to nám nepokazí dojem hneď z prvého vodopádu, ktorý steká po skale z výšky asi 80 metrov. Vodopády tvoria tri odlišné toky riek Saint Denis, Cascade Chamarel a La Crete.

prvý z vodopádov

Stále pokračujeme ďalej smerom dolu, terén nie je vôbec jednoduchý a kvôli dažďu je cesta blatistá a klzká. Naskytajú sa nám úžasné výhľady na okolitú krajinu, ale aj na ďalšie vodopády a kaskády alebo horniny, ktorých vek je 8 až 10 miliónov rokov. Miestami sa musíme brodiť v riečkach, preskakovať potoky vody a zliezať zo skál pozdĺž vodopádov. No náš sprievodca je naozaj profesionál a dokonale pozná terén. Výhodou je aj to, že okrem dotieravých komárov tu nežijú žiadne jedovaté hady, pavúky a ani iné jedovaté zvieratá. Po menšom odpočinku a obede, ktorý pripravila sprievodcova manželka, postupujeme ďalej v našej ceste. Kto má záujem, môže sa osviežiť v jednom z jazierok pri vodopáde. Poslednú časť cesty zliezame priamo jeden z vodopádov, Prakash nám ukazuje, kam presne máme dať ruky a nohy a my sa cítime ako skúsení lezci. Máme za sebou 11 km. Bol to úžasný deň spätý s prírodou.

nádherné vodopády   nádherné vodopády

Po tomto nezabudnuteľnom zážitku nás sprievodca berie k sebe domov, kde si môžeme odpočinúť, umyť sa a občerstviť. Je to ďalšia zaujímavá skúsenosť, pretože môžeme vidieť, ako jeho rodina žije. Na záver nás sprievodca pochváli a skonštatuje, že máme za sebou jeden z najnáročnejších trekov na ostrove. A my sme šťastní, že sme to zvládli!

nádherné kaskády

GPS: 20°26'33.5"S 57°23'09.5"E

Text a foto: Veronika Kocmanová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Maurícius, La Vanille a Rochester Falls – krokodília farma a vodopády
Publikované: 18.5.2020
V južnej časti Maurícia sa neďaleko od seba nachádza krokodília farma a prekrásny vodopád Rochester. Naším prvým cieľom bude krokodília farma, oficiálne nazývaná La Vanille Nature & Tortoise Park. Nachádza sa v oblasti bývalej vanilkovej farmy pri mestečku Rivières des Anguilles.

Maurícius, Le Morne Brabant – výstup na horu otrokov
Publikované: 25.5.2020
Pokiaľ vás už na Mauríciu nebaví slniť sa na pláži, popíjať drinky a relaxovať, bude pre vás dozaista zaujímavou príležitosťou pozrieť sa na tento ostrov v Indickom oceáne z výšky. Pre tých, ktorí majú radi pešiu turistiku, je jednou z možností vyšliapnuť si na horu Le Morne Brabant, ktorá je od roku 2008 zapísaná v UNESCO pre svoj prírodný, kultúrny a historický význam.

Maskarény, Rodriguez: divoká krása Indického oceánu
Publikované: 25.10.2015
Pokiaľ máte radi kitesurfing, surfovanie, chobotnice, rybárčenie a objavovanie masovou turistikou nepoznamenaných miest, kam sa na klasickú dovolenku nejazdí, budete to tu milovať.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

27.5.2020
Najstarší kalendár síce vznikol v Egypte už v 4. tisícročí pred Kristom, no jeho dennodenné využívanie sa zachovalo dodnes. Okrem mien a rôznych sviatkov si prostredníctvom kalendára pripomíname všakovaké medzinárodné dni. A práve prehľad tých (podľa nás) najzaujímavejších vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
25.5.2020
Do 9. ročníka udeľovania cien o najobľúbenejší hotel roka Czech Hotel Awards 2020 sa zapojilo viac než 1200 hotelov. Poslaním organizátorov je vytvorenie zodpovednej platformy, ktorá prepojuje, oceňuje a podporuje všetkých hotelierov pristupujúcich k svojmu podnikaniu s otvorenou mysľou a láskyplným srdcom. Táto vízia nadobúda na význame najmä v súčasnom dianí.

22.5.2020
Všetci milovníci múzeí sa môžu tešiť na postupné otváranie týchto klenotníc histórie. Návštevníkov čakajú mnohé výstavy, tematické prehliadky, ako aj stále expozície.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - VENEZUELA a PARAGUAJ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 28. 5. 2020
sviatok:Viliam
dnes:
štvrtok 28.5.
13 °C
zajtra:
piatok 29.5.
17 °C