www.infoglobe.sk » Kórejská republika, Pusan – mesto kamélií

Kórejská republika, Pusan – mesto kamélií

Publikované: 13.2.2015
Športoví fanúšikovia si Pusan možno vybavia v súvislosti s futbalovým šampionátom FIFA, ktorý tu prebiehal v roku 2002. Pusan je každopádne druhé najväčšie kórejské mesto. Len v jeho aglomerácii žije 4,5 miliónov obyvateľov.

Oproti hlavnému mestu Kórejskej republiky, Soulu, je Pusan omnoho lacnejší. Miska samgyetangu (ženšenová kuracia polievka) by vás v Soule vyšla asi na 260 korún (cca 9,50€), zatiaľ čo v Pusane ju nemáte problém zohnať za polovičnú cenu. Čo môže byť pre mnohých väčším lákadlom než nižšie ceny, je príroda. Na viacerých miestach v Pusane si budete užívať pohľad na vzdialené hory a zeleň obklopujúce mesto.

Pusan

Pusan, ležiaci na brehoch Východočínskeho a Japonského mora, slúžil počas kórejskej vojny ako dočasné hlavné mesto a vzhľadom k svojej blízkosti k Japonsku ako hlavné centrum pre obchod s krajinou vychádzajúceho slnka. Pusan má tri hlavné pláže – Songjeong, Haeundae a Gwangalli, ktoré z neho robia miesto, ktorému turisti len ťažko odolávajú. Napriek tomu oproti Soulu sú tu omnoho menšie davy, čo oceníte zvlášť pri známych miestnych atrakciách ako chrám Yonggungsa, Yongdusan park alebo Busan Tower.

Pusan - Shinsegea Centrum City

V Pusane sa toho dá robiť skutočne veľa. Ak mienite dať naozaj zabrať svojim peňaženkám, môžete sa vydať napríklad do vôbec najväčšieho obchodného centra na svete. Volá sa Shinsegae Centum City a jeho predajná plocha činí pol milióna metrov štvorcových (pre porovnanie: najväčšie nákupné centrum v ČR ma necelých 60 tisíc metrov štvorcových).

V Shinsegae Centrum City nemusíte nutne iba nakupovať. Nachádza sa tu totiž množstvo miest, kde sa dá tráviť voľný čas. Jedným z nich je aj miestny jjimjilbang. Jedná sa v zásade o verejné kúpele, kde sú teplé a studené bazény, jacuzzi, sauny a miesta na prespanie. Jjimjilbangy sú totiž spravidla otvorené 24 hodín denne a mnoho Kórejcov sem ide v noci po práci, aby sa uvoľnili a rovno tu aj prespali. Vstupné na štyri hodiny vás tu vyjde asi na 250 korún (cca 9€). Pravidelní zákazníci nemajú vstup časovo obmedzený a platia iba okolo 120-160 korún (4-6€).

Pusan - Diamantový most

Gwangalli patrí medzi najpopulárnejšie pláže v Pusane. Tvarom pripomína polmesiac a vedzte, že sa jedná o skvelé miesto, odkiaľ sa dá pozorovať Gwanganský most, ktorému sa tiež hovorí Diamantový most. Obzvlášť večer, keď sa most rozsvieti, sa jedná o nevšedné pozorovanie. Pláž je populárna predovšetkým medzi mladými ľuďmi. Je tu množstvo kaviarní a reštaurácií a voda je tu krásne čistá.

Pokiaľ cítite, že vám začína škvŕkať v žalúdku, môžeme sa vydať k Haeundae. Je to trhovisko, ktoré sa nachádza v blízkosti rovnomennej pláže. Na trhovisku nájdete všemožné druhy ovocia, zeleniny a mäsa. Okrem toho je tu množstvo reštaurácií, kde si môžete sadnúť a dať si napríklad čerstvého úhora alebo chobotnicové sashimi.

Pusan - Haeundae Beach

Pusan na vás celkovo zanechá priaznivý dojem. Je to skvelá turistická destinácia, ktorá nie je natoľko frekventovaná turistami, takže vám umožní lepšie pozorovať každodenný život Kórejcov – čo jedia, ako trávia voľný čas atď.

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Freebiekr, Duesride, Jagalchi, Softjuice, ZENsanDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Kórea: Soul - duša Kórejskej republiky I.
Publikované: 1.8.2011
Omnes viae Romam ducunt. Všetky cesty vedú do Ríma. Túto vetu pozná hádam každý Európan. V Južnej Kórei majú svoj vlastný Rím. A tým je Soul. V angličtine toto slovo znamená duša. Týmto krátkym slovom by sa toto mesto aj dalo charakterizovať, pretože ono je naozaj dušou tohto štátu a dá to plným dúškom pocítiť každému návštevníkovi.

Kórea: Soul - duša Kórejskej republiky II.
Publikované: 15.8.2011
Slovo Soul v angličtine znamená duša a toto mesto je skutočne dušou tejto krajiny, čo dá plným dúškom pocítiť každému návštevníkovi. V predchádzajúcej časti sme sa venovali najmä historickým pamiatkam, dnes sa pozrieme do modernejších štvrtí.

Južná Kórea, Kjongdžu: poklady dávnej kórejskej ríše
Publikované: 6.2.2015
Kjongdžu, starovekým obyvateľom Ázie známe ako Geumseong, bolo kedysi hlavným mestom dávnej ríše Silla, ktorá ovládala dve tretiny Kórejského polostrova. Dnes je to však moderné, uvoľnené mesto so štvrť miliónom obyvateľov, ktoré je vedľa Soulu a Jeju-do treťou najobľúbenejšou juhokórejskou destináciou.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Dotyk jari

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Exkluzívne miniatúry: remeselný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Liptov – turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

16.4.2021
Aj tento rok sa môžete zapojiť do ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Do 30. apríla 2021 (do 22.4. v ČR) môžu jednotlivci, mestá, školy či organizácie nominovať stromy a po výbere odbornou porotou bude spustené hlasovanie.
14.4.2021
Pred pár dňami oznámil Bratislavský dopravný podnik informáciu o zatraktívnení cestovania verejnou dopravou spôsobom plošného zvýšenia ceny cestovného, zrušením obľúbeného 15 minútového lístka a zlacnením ročného lístka o 25%.
12.4.2021
Len nedávno vyšla nová štúdia Barcelonského inštitútu pre globálne zdravie (ISGlobal) o kvalite ovzdušia v tisíckach európskych miest. Spomedzi 31 štátov majú najhoršie výsledky Taliansko, Španielsko, Poľsko, Belgicko a Česká republika.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO:

ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

TIPY NA VÝLETY - ALŽÍRSKO, POBREŽIE SLONOVINY a TUNISKO

 

Alžírsko, Alžír: Kombinácia európskej a islamskej architektúry

Pobrežie slonoviny, Abidjan - Tropický Manhattan

Tunisko – severom po stopách histórie

Tunisko – krajina bohatá na zážitky aj raj filmárov

Tunisko, Sahara – do púšte

 

Všetko dôležité, čo by ste o Alžírsku mali vedieť, nájdete TU, o Pobreží Slonoviny TU a Tunisku TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 18. 4. 2021
sviatok:Valér
dnes:
nedeľa 18.4.
10 °C
zajtra:
pondelok 19.4.
10 °C