www.infoglobe.sk » Keňa: Národný park Tsavo

Keňa: Národný park Tsavo

Publikované: 10.3.2012
Národný park Tsavo je obrovský. Je taký veľký, že ho dokonca museli rozdeliť na dva, takže nevýhoda pre jeho návštevníkov je na svete: musíte zaplatiť pri vstupe do každej časti. Tým ale všetky nepríjemnosti končia – asi 21 000 km² Východného a Západného parku Tsavo vás uvíta revom levov a možno konečne zistíte, ako robí žirafa.

Východný a Západný Tsavo

Východnú časť parku tvoria hlavne savany a povodie rieky Voi s nádržou Aruba, okolo ktorej to naozaj žije. Za vodou sa sem sťahujú obrovské kolónie zvierat a slony tu majú červenú farbu. Preč? Váľajú sa totiž v bahne červenej farby a po kúpeli tam získavajú jeho odtieň. Stretnete tu tiež stáda žiráf, zebier, byvolov a antilop, prekvapiť by vás nemal ani lev, gepard či hroch.

Na západnej strane parku Tsavo prevláda sopečná krajina s lesnatými pastvinami, zavlažovanými riekou. Atrakciou číslo jedna sú pramene Mzima, ktoré pramenia do dvoch jazier. Práve toto miesto je najlepšou pozorovateľňou hrochov a krokodílov v celej Keni. V korunách paliem navyše žijú farebné vtáky a opice, takže nikdy neviete, kde zahliadnete oko divokej šelmy.

Safari v Keni – praktické informácie

Vidieť divoké africké zvieratá v ich prirodzenom prostredí je zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete. Stretnúť sa tvárou v tvár divočine nie je ľahké a je potrebné dlho čakať, ten krátky pohľad plný tichého našľapovania šelmy potom ale stojí za to. Najobvyklejším spôsobom, ako sa na safari vydať, je pomocou džípu s vodičom, ktorý presne vie, kam vás má doviesť, v niektorých parkoch je dokonca možný pohyb na bicykli alebo peši.

Akokoľvek pôjdete, vyraziť musíte skoro ráno – zvieratá sú v tej dobe najaktívnejšie a možno uvidíte aj leva s čerstvo ulovenou korisťou. Bývanie v národných parkoch zaisťujú kvalitné kempy s dobre vybavenými stanmi aj reštauráciami. Ten pravý odpočinok po dobrodružnom safari ale hľadajte na plážach Indického oceánu, kde vyrástlo niekoľko prepychových rezortov so všetkým zázemím aj pre rodiny s deťmi.

Autor: Viola Kratochvílová a cestovná kancelária ESO travel

Preskúmajte krásnu Keňu ešte viac! Keď slová nestačia, pozrite sa na Fotky – Keňa!

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Keňa: Čajové plantáže a horské scenérie okolo Meru – VIDEO
Publikované: 9.4.2019
Vďaka Britom patrí Keňa medzi najväčších exportérov čaju na svete. Tunajšie hory poskytujú ideálne podnebie pre jeho pestovanie a ani o kvalitnú pôdu tu nie je núdza. Ako milovník čaju som samozrejme nemohol vynechať návštevu najväčšej čajovej oblasti okolo Mt. Kenya.

Keňa – zelený raj Afriky I.
Publikované: 21.8.2010
Keňa je významnou africkou krajinou s veľkým prírodný bohatstvom, ktoré v sebe zahŕňa jedinečné druhy fauny a flóry, ako aj koloniálnu minulosť, ktorá sa mieša s miestnou kultúrou a zvykmi.

Keňa - zelený raj Afriky II.
Publikované: 25.8.2010
Druhý diel seriálu o Keni sa zameriava na najznámejšie a najdôležitejšie prírodné parky a rezervácie.

Keňa - zelený raj Afriky III.
Publikované: 28.8.2010
V treťom diely o Keni sa dozviete niečo o hlavnom meste Nairobi a o prírodných pozoruhodnostiach tejto krajiny.

Keňa - zelený raj Afriky VI.
Publikované: 8.9.2010
Ako sa v Keni stravuje a ako sa v nej jazdí a cestuje? Odpovede nájdete v dnešnej šiestej časti.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
3. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčekový kancelársky balíček od portálu Infoglobe

Aktuality:

18.1.2021
Krehké vianočné ozdoby zostavené z maličkých trblietavých perličiek, ktoré poznajú celé generácie, sa vyrábajú v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné striebro v podobe hviezdičiek, zvončekov či postavičiek, ktoré sú svetovým unikátom a technológiu výroby pozná len hŕstka ľudí, sa dočkalo zápisu do UNESCO.
15.1.2021
Na území Slovenska je v súčasnosti vybudovaných viac ako 600 náučných trás a chodníkov, pričom sa ich počet stále mení (rastie). Keďže náučné chodníky nebudujú iba štátne a samosprávne inštitúcie, ale aj rôzne občianske združenia, absentuje centrálna databáza náučných chodníkov s relevantnými informáciami dostupnými širokej verejnosti.
13.1.2021
Agentúra Henley & Partners aj tento rok zostavila rebríček najsilnejších pasov sveta na základe počtu krajín, ktoré môže navštíviť držiteľ pasu bez nutnosti vybavovania povolení a platenia víz. Samozrejme v roku 2021 bude vysoko pravdepodobná nutnosť preukázania vakcinácie, ktorá bude požadovaná, ako jednotlivými štátmi, tak aj prepravnými spoločnosťami.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 19. 1. 2021
sviatok:Drahomíra, Mário, Sára
dnes:
utorok 19.1.
2 °C
zajtra:
streda 20.1.
3 °C