www.infoglobe.sk » Kanárske ostrovy, Tenerife – sopka Pico del Teide

Kanárske ostrovy, Tenerife – sopka Pico del Teide

Publikované: 18.7.2022
Najimpozantnejším miestom Tenerife, ktoré sme spoznali, je spiaca sopka Pico del Teide. Zo stredu ostrova sa vypína hore k oblakom až do výšky 3 718 m n. m., čím je prakticky najvyšším miestom Španielska aj Atlantického oceánu. Pokiaľ ju zmeriame od dna oceánu, tak je dokonca treťou najvyššou sopkou na svete. Sopka tvorí spolu s okolitou krajinou národný park a právom je zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Letné čítanie vám prináša:

spoločnosť V-spoj s.r.o.

cesta ku stanici lanovky pod Pico del Teide   pohľad z cesty pri vyhliadke Pico Viejo

Krásu sopečnej prírody a výhľady na oceán si môžete vychutnať aj vtedy, pokiaľ sa nebudete cítiť na väčší výlet. Môžete totiž jednoducho využiť lanovku, pri ktorej je autobusová zastávka a veľké parkovisko. Lístky na lanovku si môžete kúpiť buď dopredu prostredníctvom webových stránok, alebo na mieste. Jazda lanovkou, ktorá trvá približne 8 minút, je sama o sebe veľkým zážitkom, pretože za chvíľku budete o 1 200 metrov vyššie, a to v nadmorskej výške 3 555 metrov. Výlet sa z dôvodu veľkého prevýšenia neodporúča absolvovať s deťmi mladšími ako 3 roky a ani tehotným ženám. Niektorým ľuďom môže nyvše hroziť horská choroba. Stretli sme tam však zdravotníka, podľa ktorého to najlepšie spraví sladký kofeínový nápoj. Aj v lete odporúčam, aby ste si so sebou zbalili teplé oblečenie a bundu, pretože vietor je v tejto výške pomerne silný a je tu dosť chladno.

kráter sopky Pico Viejo

Od hornej stanice lanovky (nazýva sa La Rambleta) vedú tri trasy. Jedným smerom je vrchol Teide – výstup môže byť trochu náročnejší, bude vás totiž čakať strmé stúpanie a podľa tabuliek sa na vrchol od stanice dostanete za 40 minút. Táto trasa je obmedzená počtom 200 osôb za deň, a to z dôvodu ochrany tamojšej prírody. Pritom je dôležité, aby ste si v dostatočnom predstihu (najlepšie niekoľko týždňov) zdarma rezervovali povolenie k vstupu na vrchol, bez toho vás ďalej nepustia.

cesta od vyhliadky Pico Viejo k hornej stanici lanovky La Rambleta   cesta k vyhliadke La Fortaleza

Úžasné sú však aj dve omnoho ľahšie trasy vedúce od stanice lanovky, na ktoré žiadne povolenie nepotrebujete. Cesta na vyhliadku La Fortaleza vám zaberie približne 25 minút a uvidíte odtiaľ severnú časť Tenerife. Alebo môžete dôjsť k vyhliadke na južnú stranu ostrova a na sopku Pico Viejo, kam to trvá 30 minút. Obe miesta sú ľahko dostupné a nebude vás čakať žiadne väčšie stúpanie ani klesanie. Výhľady na sopečnú krajinu a na oceán sú odtiaľ priam úchvatné.

lávový jazyk pri vyhliadke La Fortaleza

GPS: 28°16'20.5"N 16°38'32.8"W

Text a foto: Šárka Hylmarová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Kanárske ostrovy, Tenerife – európska perla oceánu
Publikované: 4.7.2022
Pokiaľ práve premýšľate nad tohtoročnou dovolenkou, určite vo svojom výbere nezabudnite na Kanárske ostrovy. Aj keď sa geograficky jedná o súčasť afrického kontinentu, patria pod Španielsko. Tenerife je ich najväčším ostrovom a láka nielen pokojnou atmosférou, ale náročnejších turistov priťahuje aj pre svoju neopakovateľnú krásu sopečnej prírody.

Kanárske ostrovy, Tenerife – Puerto de la Cruz
Publikované: 8.8.2022
V severnej časti ostrova Tenerife sa nachádza pokojné mesto Puerto de la Cruz. Vzniklo z bývalej rybárskej osady a neskôr sa stalo významným prístavným mestom. Dnes je jeho hlavnou ekonomickou činnosťou turizmus, preto je tu veľké množstvo hotelov. Pekné apartmány tu môžete zohnať za veľmi priaznivú cenu. V kombinácii so spoľahlivou verejnou dopravou tak nemusíte za dovolenku strávenú na Tenerife ani platiť za služby cestovnej kancelárie.

Kanárske ostrovy, Tenerife – východ slnka z vrcholu sopky Pico del Teide
Publikované: 25.7.2022
Dostať sa na vrchol sopky Pico del Teide nie je vôbec ľahké. Musíte totiž najprv na to získať povolenie, ktoré je síce zdarma, avšak odporúčam vám oň požiadať v dostatočnom predstihu, a to najlepšie až niekoľkých týždňov. Dôvodom je obmedzená kapacita 200 osôb za deň. My sme sa však k vrcholu krátera dostali iným spôsobom.

Kanárske ostrovy, Tenerife – kaňon Masca alebo cesta do praveku
Publikované: 1.8.2022
Kaňon Masca je na Tenerife jedným z miest, kde uveríte, že ste sa vrátili do druhohôr a že na vás musí každú chvíľu spoza skaly vykuknúť stratený dinosaurus.

Kanárske ostrovy, Tenerife – univerzitné mesto La Laguna
Publikované: 11.7.2022
Pokiaľ se vypravíte na Tenerife a budete chcieť poznať jeho históriu, určite nevynechajte jeho druhé najväčšie mesto La Lagunu s oficiálnym názvom Ciudad de San Cristóbal de La Laguna. Veľmi rýchlo sa sem môžete dopraviť z hlavného mesta Santa Cruz, pretože tieto dve mestá sú prepojené električkou. Dostať sa sem dá napríklad aj priamou linkou autobusu z Puerta de la Cruz.

Kanárske ostrovy, Lanzarote – po stopách Césara Manriqua
Publikované: 13.3.2021
Lanzarote spolu s Fuerteventurou sú najvýchodnejšími ostrovmi Kanárskych ostrovov. Pretože sú tak blízko pri sebe, napadlo ma stráviť na každom z nich týždeň a prepraviť sa medzi nimi trajektom. Na Lanzarote sa snúbi jedinečná sopečná krajina s charakteristickou architektúrou.

Kanárské ostrovy, Lanzarote – vulkanologický poklad
Publikované: 16.2.2021
Lanzarote sa niekedy prezýva Ohňový ostrov. To preto, že sa tu nachádza viac ako 300 sopiek. Jeho neobyčajná krása a magická krajina je nezameniteľná s iným miestom na našej planéte. Navyše ostrov ponúka také množstvo zážitkov, že sa v posledných rokoch čím ďalej viac dostáva do podvedomia turistov. A niektorých z nich neprestáva fascinovať, takže sa sem vracajú každý rok.

Kanárske ostrovy, Fuerteventura – pešie túry po ostrove
Publikované: 9.2.2021
Hoci je Fuerteventura známa pre svoje úchvatné pláže, je možné sa tu venovať aj pešej turistike. Prinášame vám zaujímavé tipy na výlet. Hoďte batoh na chrbát, na nohy pevnú obuv, a vyrazte preskúmať ostrov spolu s nami.

Kanárske ostrovy, Fuerteventura – zaujímavé miesta na ostrove
Publikované: 26.1.2021
Fuerteventura nám vyrazila dych! Je úplne iná než ostatné Kanárske ostrovy, ktoré sme zatiaľ navštívili. Je to mesačná krajina a pláže ako v Karibiku. Fuerteventura nie je bohatá na pamiatky, ale skôr na nevšedné prírodné krásy.

Kanárske ostrovy, Fuerteventura – ostrov Lobos
Publikované: 27.4.2021
Kanárske ostrovy sú jednou z obľúbených dovolenkových destinácií, ktorá je aj v dnešnej dobe cestovaniu naklonená. Potrebné sú však samozrejme PCR testy pred odletom z ČR, pred návratom späť do ČR antigénne testy a po návrate domov opäť PCR testy. Avšak služby sa pomaly zlacňujú, a tak začína byť dovolenka na týchto exotických ostrovoch každým dňom aj finančne príjemnejšia.


Súvisiaca fotogaléria

Kanárske ostrovy, Fuerteventura – ostrov krásnych pláží
Približne 100 kilometrov od afrického pobrežia leží druhý najväčší ostrov medzi Kanárskymi ostrov...

Kanárske ostrovy – sopečný raj
Približne 100 kilometrov severozápadne od pobrežia Afriky sa vo vodách Atlantického oceánu rozpre...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Ahoj leto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Ročné elektronické predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Darčeková kazeta s produktami Vincentka
3. cena:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Kolekcia kníh z edície Výlety s deťmi od vydavateľstva Dajama
2. cena redakcie:
Fotokniha a turistická mapa od vydavateľstva CBS
3. cena redakcie:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe

Aktuality:

16.8.2022
Nenechajte si ujsť dve zaujímavé podujatia, ktoré vám prinesú to najnovšie i najzaujímavejšie z oblastí poľnohospodárstva, potravinárstva a zo sveta minerálov, hornín či skamenelín. Navyše chýbať nebude aj množstvo sprievodných podujatí.
13.8.2022
Európske letiská sú túto dovolenkovú sezónu nevídane vyťažené! Nápor, ktorý zažívajú je spôsobený rekordným dopytom cestujúcich, nedostatkom personálu a rušením letov zo strany aerolínií.
10.8.2022
Počas 11., 18. a 25. augusta 2022 sa môžete zúčastniť nočnej prehliadky Kutnej Hory a spoznávať tak jej romantické či až mystické uličky a zákutia. Dozviete sa nielen to, ako to vlastne bolo s kutnohorským striebrom, ale aj to či tu bola alebo nebola pekelná pobočka a koľko práce vie urobiť jeden kostlivec z Neškaredic.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 16. 8. 2022
sviatok:Leonard

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X