www.infoglobe.sk » Kanárske ostrovy, Tenerife – kaňon Masca alebo cesta do praveku

Kanárske ostrovy, Tenerife – kaňon Masca alebo cesta do praveku

Publikované: 1.8.2022
Kaňon Masca je na Tenerife jedným z miest, kde uveríte, že ste sa vrátili do druhohôr a že na vás musí každú chvíľu spoza skaly vykuknúť stratený dinosaurus.

Letné čítanie vám prináša:

spoločnosť V-spoj s.r.o.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať ku kaňonu, je najskôr sa doviesť autobusom k horskému mestečku Santiago del Teide. V tamojšom infocentre si môžete buď kúpiť lístok na autobus idúci priamo do osady Masca, alebo si tu dohodnete taxík. Počas čakania určite stojí za to pozorne si mestečko prehliadnuť. Nachádza sa v ňom pekný kostolík, budovy s typickými kameňmi v múroch, a dokonca sa tu nachádza aj Múzeum tenerifských sopiek. Práve Santiago del Teide, ktoré leží vo výške cca 1000 m n. m., len o vlások uniklo poslednému vyčíňaniu sopky, kedy sa tesne pred jeho bránami rozžhavená láva zastavila a miestni to doteraz považujú za zázrak.

kaňon Masca

Z mestečka vás autobus povedie po veľmi strmej a kľukatej ceste až do osady Masca, odkiaľ vedie jediná cesta dole. Zostup kaňonom je pomerne náročný a k moru sa prudko klesá z nadmorskej výšky 650 metrov. Určite v deň výletu starostlivo sledujte počasie, a pokiaľ by malo podľa predpovede pršať, tak si nechajte tento výlet radšej na inokedy. V kaňone sa totiž nikom pred dažďom neschováte a pri väčšom lejaku sa môže cesta nepríjemne zmeniť na potok. Naopak keď bude svietiť slniečko, nezabudnite si doma pokrývku hlavy a dostatok tekutín. Zostup trvá približne tri hodiny, no pre istotu počítajte aj so štyrmi hodinami. Okolitá príroda vám totiž nedovolí prejsť len tak bez povšimnutia, vytvára kúzelné scenérie dávneho praveku a fotenie tak krásneho miesta zaberie nejaký ten čas.

osada Masca   kaňon Masca

kaňon Masca   kaňon Masca

Kaňon končí na pláži Playa de Masca, ktorá je jednou z najkrajších pláží na Tenerife. More sa tu pýši tyrkysovými odtieňmi a je priezračne čisté. Počas veterného počasia však nebýva na časť pláže vstup povolený, pretože na ňu padajú z okolitých skál kamene. Zo zátoky sa môžete dostať len dvoma spôsobmi: buď pôjdete rovnakou cestou ako hore, čo môže byť dosť vyčerpávajúce, alebo sa loďkou zveziete k turistickému mestu Los Gigantes. Počas plavby uvidíte obrovský skalnatý útvar zvaný Acantilados de Los Gigantes, ktorého útesy sa vzpínajú od hladiny mora až do výšky 500–850 metrov a sú jednou z najhlavnejších turistických atrakcií na ostrove. A keď budete mať šťastie, môžete v oceáne zblízka vidieť dokonca aj delfíny a korytnačky.

Playa de Masca   priezračne čistá voda na Playa de Masca

GPS: 28°18'17.5"N 16°49'44.0"W

Text a foto: Šárka Hylmarová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Kanárske ostrovy, Tenerife – európska perla oceánu
Publikované: 4.7.2022
Pokiaľ práve premýšľate nad tohtoročnou dovolenkou, určite vo svojom výbere nezabudnite na Kanárske ostrovy. Aj keď sa geograficky jedná o súčasť afrického kontinentu, patria pod Španielsko. Tenerife je ich najväčším ostrovom a láka nielen pokojnou atmosférou, ale náročnejších turistov priťahuje aj pre svoju neopakovateľnú krásu sopečnej prírody.

Kanárske ostrovy, Tenerife – Puerto de la Cruz
Publikované: 8.8.2022
V severnej časti ostrova Tenerife sa nachádza pokojné mesto Puerto de la Cruz. Vzniklo z bývalej rybárskej osady a neskôr sa stalo významným prístavným mestom. Dnes je jeho hlavnou ekonomickou činnosťou turizmus, preto je tu veľké množstvo hotelov. Pekné apartmány tu môžete zohnať za veľmi priaznivú cenu. V kombinácii so spoľahlivou verejnou dopravou tak nemusíte za dovolenku strávenú na Tenerife ani platiť za služby cestovnej kancelárie.

Kanárske ostrovy, Tenerife – sopka Pico del Teide
Publikované: 18.7.2022
Najimpozantnejším miestom Tenerife, ktoré sme spoznali, je spiaca sopka Pico del Teide. Zo stredu ostrova sa vypína hore k oblakom až do výšky 3 718 m n. m., čím je prakticky najvyšším miestom Španielska aj Atlantického oceánu. Pokiaľ ju zmeriame od dna oceánu, tak je dokonca treťou najvyššou sopkou na svete. Sopka tvorí spolu s okolitou krajinou národný park a právom je zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Kanárske ostrovy, Tenerife – východ slnka z vrcholu sopky Pico del Teide
Publikované: 25.7.2022
Dostať sa na vrchol sopky Pico del Teide nie je vôbec ľahké. Musíte totiž najprv na to získať povolenie, ktoré je síce zdarma, avšak odporúčam vám oň požiadať v dostatočnom predstihu, a to najlepšie až niekoľkých týždňov. Dôvodom je obmedzená kapacita 200 osôb za deň. My sme sa však k vrcholu krátera dostali iným spôsobom.

Kanárske ostrovy, Tenerife – univerzitné mesto La Laguna
Publikované: 11.7.2022
Pokiaľ se vypravíte na Tenerife a budete chcieť poznať jeho históriu, určite nevynechajte jeho druhé najväčšie mesto La Lagunu s oficiálnym názvom Ciudad de San Cristóbal de La Laguna. Veľmi rýchlo sa sem môžete dopraviť z hlavného mesta Santa Cruz, pretože tieto dve mestá sú prepojené električkou. Dostať sa sem dá napríklad aj priamou linkou autobusu z Puerta de la Cruz.

Kanárske ostrovy, Lanzarote – po stopách Césara Manriqua
Publikované: 13.3.2021
Lanzarote spolu s Fuerteventurou sú najvýchodnejšími ostrovmi Kanárskych ostrovov. Pretože sú tak blízko pri sebe, napadlo ma stráviť na každom z nich týždeň a prepraviť sa medzi nimi trajektom. Na Lanzarote sa snúbi jedinečná sopečná krajina s charakteristickou architektúrou.

Kanárské ostrovy, Lanzarote – vulkanologický poklad
Publikované: 16.2.2021
Lanzarote sa niekedy prezýva Ohňový ostrov. To preto, že sa tu nachádza viac ako 300 sopiek. Jeho neobyčajná krása a magická krajina je nezameniteľná s iným miestom na našej planéte. Navyše ostrov ponúka také množstvo zážitkov, že sa v posledných rokoch čím ďalej viac dostáva do podvedomia turistov. A niektorých z nich neprestáva fascinovať, takže sa sem vracajú každý rok.

Kanárske ostrovy, Fuerteventura – pešie túry po ostrove
Publikované: 9.2.2021
Hoci je Fuerteventura známa pre svoje úchvatné pláže, je možné sa tu venovať aj pešej turistike. Prinášame vám zaujímavé tipy na výlet. Hoďte batoh na chrbát, na nohy pevnú obuv, a vyrazte preskúmať ostrov spolu s nami.

Kanárske ostrovy, Fuerteventura – zaujímavé miesta na ostrove
Publikované: 26.1.2021
Fuerteventura nám vyrazila dych! Je úplne iná než ostatné Kanárske ostrovy, ktoré sme zatiaľ navštívili. Je to mesačná krajina a pláže ako v Karibiku. Fuerteventura nie je bohatá na pamiatky, ale skôr na nevšedné prírodné krásy.

Kanárske ostrovy, Fuerteventura – ostrov Lobos
Publikované: 27.4.2021
Kanárske ostrovy sú jednou z obľúbených dovolenkových destinácií, ktorá je aj v dnešnej dobe cestovaniu naklonená. Potrebné sú však samozrejme PCR testy pred odletom z ČR, pred návratom späť do ČR antigénne testy a po návrate domov opäť PCR testy. Avšak služby sa pomaly zlacňujú, a tak začína byť dovolenka na týchto exotických ostrovoch každým dňom aj finančne príjemnejšia.


Súvisiaca fotogaléria

Kanárske ostrovy, Fuerteventura – ostrov krásnych pláží
Približne 100 kilometrov od afrického pobrežia leží druhý najväčší ostrov medzi Kanárskymi ostrov...

Kanárske ostrovy – sopečný raj
Približne 100 kilometrov severozápadne od pobrežia Afriky sa vo vodách Atlantického oceánu rozpre...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Ahoj leto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Ročné elektronické predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Darčeková kazeta s produktami Vincentka
3. cena:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Kolekcia kníh z edície Výlety s deťmi od vydavateľstva Dajama
2. cena redakcie:
Fotokniha a turistická mapa od vydavateľstva CBS
3. cena redakcie:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe

Aktuality:

16.8.2022
Nenechajte si ujsť dve zaujímavé podujatia, ktoré vám prinesú to najnovšie i najzaujímavejšie z oblastí poľnohospodárstva, potravinárstva a zo sveta minerálov, hornín či skamenelín. Navyše chýbať nebude aj množstvo sprievodných podujatí.
13.8.2022
Európske letiská sú túto dovolenkovú sezónu nevídane vyťažené! Nápor, ktorý zažívajú je spôsobený rekordným dopytom cestujúcich, nedostatkom personálu a rušením letov zo strany aerolínií.
10.8.2022
Počas 11., 18. a 25. augusta 2022 sa môžete zúčastniť nočnej prehliadky Kutnej Hory a spoznávať tak jej romantické či až mystické uličky a zákutia. Dozviete sa nielen to, ako to vlastne bolo s kutnohorským striebrom, ale aj to či tu bola alebo nebola pekelná pobočka a koľko práce vie urobiť jeden kostlivec z Neškaredic.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 16. 8. 2022
sviatok:Leonard

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X