www.infoglobe.sk » Indonézia, Nusa Penida – nedotknutý raj neďaleko Bali

Indonézia, Nusa Penida – nedotknutý raj neďaleko Bali

Publikované: 24.9.2021
Ostrov Nusa Penida sa nachádza juhovýchodne od veľmi známeho indonézskeho Bali, odkiaľ pravidelne jazdí lodná doprava. Turistická infraštruktúra je tu zatiaľ veľmi obmedzená, ale rýchlo sa rozvíja. Ak máte radi menejturistické oblasti, ste fanúšikom úžasných výhľadov a prekrásnych pláží, určite vám tu odporúčam stráviť minimálne tri dni.

Hneď po príjazde je nevyhnutné požičať si skúter, pokiaľ si, samozrejme, nepriveziete svoju motorku na lodi (za príplatok). Po ostrove sa inak budete horko ťažko pohybovať. Ubytovanie si je lepšie rezervovať dopredu aspoň na jednu noc, aby ste mali istotu nocľahu. Pokiaľ ste skúsení cestovatelia a nemáte hlboko do vrecka, určite zoženiete aj na mieste. Sprievodcu veľmi študovať nemusíte. Najlepšie je dať sa do reči s miestnymi, ktorí vám veľmi radi poradia, kam sa vydať na výlet. Zrejme vám ponúknu aj svoj skúter a služby sprievodcu.

Atuh Beach – vyhliadka Tisíc ostrovov

Nezabudnuteľným zážitkom je bezpodmienečne vyhliadka „Tisíc ostrovov“ (Atuh Raja Lima), neďaleko pláže Atuh Beach. Dajte si pozor, nech túto prekrásnu vyhliadku neminiete. Cesta sem vedie viacmenej po asfaltke a dole smerujú bezpečné schody s lanovým zábradlím. Ubytovať sa môžete v slamených chatkách v korunách stromov. Treba si ich ale včas rezervovať.

Atuh Beach – pohľad z vrchu, odkiaľ sa dá dôjsť k pláži

Radi by ste uvideli manty obrovské a nechce se vám potápať? V zátoke pri Broken Beach sa často preháňajú elegantné manty, vyčkajte na skale a pozorujte hladinu mora. Keď budete mať šťastie, manta vám ukáže svoju bielu plutvičku. Takisto sa tu môžu objaviť aj korytnačky. Len opatrne, na toto exkluzívne miesto bohužiaľ nevedie dosť adekvátna cesta. Čakajú vás desiatky metrov naozaj nespevnenej rozbitej cesty, ktorá je plná väčších kameňov. Rozhodne to ale nevzdávajte, aj keby ste mali kus dôjsť pešky. Na mieste si dajte napríklad šálku kávy, skutočne aj v menej dostupných oblastiach funguje občerstvenie.

výhľad na útesy pri Broken Beach   Broken alebo Pasih Uug Beach

Päť minút od Broken Beach na vás čaká tak trochu schovaný prírodný bazénik Angel’s Billabong. Smaragdové jazierko v skalných útvaroch, ktoré je pri prílive naplnené morskou vodou, vám ponúkne ohromujúce kúpanie. Kontrast pokojnej vody a pod vami burácajúce more. Vyššia koncentrácia slanej vody nadnáša omnoho viac než samotné more. Počas prílivu a silných vĺn sa sem logicky nesmie vstupovať.

prírodný bazénik Angel’s Billabong

Ďalší okúzľujúci výhľad ponúka Kelingking Beach. Pôvabná piesočná pláž, skalisko v tvare ruky a azúrové more. Na prvý pohľad raj! Ale viete, prečo sa nikto nevyhrieva na pláži? Dole vedie dosť obtiažna cesta, preto si väčšina turistov užíva len vyhliadku. Tesne za vstupom sa môžete zastaviť na obed, varia tu naozaj veľmi dobre.

Kelingking Beach – skala v tvare slimáka   Kelingking Beach – skalný útvar v tvare ruky

Východné pobrežie Nusa Penidy je známe vďaka svojej pláži Atuh Beach. Vedú k nej dve cesty. Jedna po schodoch a druhá – strastiplná – nie je ani zaznačená v mapách. Krásna pláž obstúpená vysokými útesmi, jemný piesok a v mori zaujímavý skalný útvar. Nechýba u ani niekoľko slnečníkov s lehátkami a drobné občerstvenie.

zátoka Crystal Bay

Zátoka Crystal Bay je veľmi príjemné miesto pre šnorchlovanie. Tu strávite viac času pod vodou než na samotnej pláži. Pod morskou hladinou sa budete cítiť ako v obrovskom akváriu. Množstvo rybičiek všetkých farieb, vrátane Nema a morskej korytnačky. Natiahnite sa na piesok a relaxujte. Je tu božsky…

 

GPS: (Kelingking Beach) 8°45'06.7"S 115°28'23.5"E

Text a foto: Monika Fuchsová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Indonézia: Nie, celá nezhorela VII. – Bali: Selamat datang di Bali (vitajte na Bali)
Publikované: 1.2.2016
Jávu sme už opustili a stojíme na ostrove Bali. Je to jeden z indonézskych ostrovov, ktorý sa od ostatných viac než 17 000 výrazne líši. Preto každoročne láka mnoho návštevníkov. Je to ostrov plný rozmanitej prírody a kontrastov. Atmosféra je neopakovateľná a hlavne nezameniteľná. Aby sme k tomuto záveru mohli dospieť, museli sme ho celý prejsť. Našim cieľom bolo spoznať centrálne hornaté časti ostrova, aby sme zmapovali terén a rozhodli sa, na ktorú sopku vyjdeme. Zvolili sme si cestu od juhu k severu a späť, ktorá je dlhá 200 km (išli sme ju 13 hodín na skútri).

Indonézia, ostrov Flores a NP Komodo – plavba za jaštermi
Publikované: 27.7.2020
Vyraziť do Indonézie a vyhnúť sa masám turistov je dnes skoro nemožné. Väčšina turistov končí na ostrovoch Bali alebo Gili, niektorí z nich pokračujú ďalej na ostrov Lombok, Jávu alebo Sumatru. Radi by ste sa týmto miestam vyhli? Hľadáte väčšie dobrodružstvo? Potom sa vydajte ešte ďalej a objavte prírodné krásy ostrova Flores a jeho národný park Komodo.

Indonézia, Sumatra – výlet za orangutanmi pri Bukit Lawang
Publikované: 29.2.2020
Tentokrát zamierime do sumatrianskej džungle. Cestou sa ešte zastavíme na obed, jedlo je v Indonézii skvelé.

Indonézia, Sumatra – mesto Berastagi a výlet na sopku Mount Sibayak
Publikované: 22.2.2020
Dnes spolu s nami navštívite mestečko Berastagi a vydáte sa aj k sopke Sibayak. Z Medanu sem jazdia autobusy zvané Murni Expres, nemôžete ich minúť, pretože sú veľmi farebné, väčší gýč v okolí nenájdete.

Indonézia, Severná Sumatra – mesto Medan
Publikované: 15.2.2020
Cestu po západnej Malajzii začíname trochu netradične, a to výletom na tri noci do indonézskeho mesta Medan v Severnej Sumatre. Z letiska nachádzajúceho sa pri malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur lieta niekoľkokrát denne nízkonákladová letecká spoločnosť Air Asia a za necelú hodinu sa dostanete do Medanu (konkrétne na letisko Kualanamu). Jedná sa o najväčšie mesto Sumatry, ktoré je piatym najľudnatejším v celej Indonézii.

Indonézia, Bali – najnavštevovanejšie mestá
Publikované: 10.2.2020
Ostrov Bali nemá veľa známych miest, ktoré by lákali k turizmu, návštevníkov viac priťahujú jeho krásne chrámy a malebná príroda. Keď však už na Bali priletíte, bola by škoda ich zo svojho itinerára úplne vynechať.

Indonézia, Bali – Kúzelné miesta
Publikované: 3.2.2020
Tento známy indonézsky ostrov býva často označovaný ako perla Indonézie, raj na zemi či miesto s magickou atmosférou. A to právom. Tunajšia príroda je úplne okúzľujúca. Bali je vyhľadávané najmä pre svoje ryžové terasy, ale ponúknuť toho môže omnoho viac. Poďme sa tam pozrieť.

Indonézia, Bali – ako ho nepoznáte
Publikované: 27.1.2020
Bali je turisticky najzaujímavejší indonézsky ostrov s hlavným mestom Denpasar. Vzduch je pretkaný tunajším hinduizmom, ktorý sa od klasického hinduizmu odlišuje pridanými prvkami miestnej tradičnej viery. Čo sa rozhodne nedá Bali uprieť, je kúzelná príroda. Oboje na ostrov láka nielen množstvo turistov, ale prichádzajú sem tiež ľudia, ktorí hľadajú duchovnú obnovu, životný reštart alebo len poriadny odpočinok.

Ľudia na Bali sú priateľskí, a to si turisti veľmi vážia
Publikované: 4.7.2019
Čarovné miesto, kde stále žijú legendy a mýty! Cestovateľské kino odhalí krásy tropického klenotu medzi viac ako 17 000 ostrovmi Indonézie, ktorý miestni volajú Ostrov Bohov.

Ľudia na Bali sú priateľskí, a to si turisti veľmi vážia
Publikované: 14.3.2019
Čarovné miesto, kde stále žijú legendy a mýty! Cestovateľské kino odhalí krásy tropického klenotu medzi viac ako 17 000 ostrovmi Indonézie, ktorý miestni volajú Ostrov Bohov. Návštevníci sa v utorok 9. apríla vypravia do sveta vulkanických pláží, pestrých hinduistických tradícii a usmievavých domorodcov, ktorí vás s radosťou strhnú do konverzácie.

Indonézia, Sumatra – cesta k voľne žijúcim orangutanom
Publikované: 11.3.2019
Po niekoľkých hodinách trekovania vo vlhkej džungli odrazu začujete šušťanie, zdvihnete hlavu a tam zbadáte oranžové chlpaté stvorenie ako sa hojdá z liany na lianu. Ten pocit čistého vzrušenia, keď na vlastné oči uvidíte orangutana v jeho prirodzenom prostredí. Orangutana? Áno, orangutana. Už nemusíte chodiť do zoologickej záhrady, stačí spojiť vašu návštevu turisticky známeho Bali s malou dedinkou Ketambe uprostred hustého pralesa na indonézskom ostrove Sumatra.

Indonézia, Nusa Penida – tajomná jaskyňa a skrytá pláž
Publikované: 18.11.2017
Jaskynný chrám Goa Giri Putri sa niekedy označuje aj podľa neďalekej dedinky Goa Karangsari. Veľké vápencové jaskyne nájdete na východnom pobreží Nusa Penidy, na pol ceste medzi Sampalan a Suana. Keďže sa jedná o chrám, je nutné mať na sebe sarong. Kus látky (šátok) uviazaný okolo pásu, aby vám zakrýval spodnú časť tela. Pokiaľ ho nemáte, miestni vám ho požičajú za 5 000 IDR (cca 10 Kč).

Indonézia, Sumatra: jazero Toba – najväčšie sopečné jazero na svete
Publikované: 16.11.2020
Obrovské kráterové jazero, najväčšie na svete, je vytvorené masívnou sopečnou erupciou, ktorá sa udiala pred viac než 100 000 rokmi. Sopka sa následne zrútila a počas ďalších pár rokov sa kráter naplnil vodou, a tak vzniklo najväčšie sopečné jazero sveta, jazero Toba. Uprostred jazera sa týči zelený ostrov Samosir, ktorého brehy sú obklopené vrcholkami hôr a lesmi.

Indonézia: Nie, celá nezhorela VIII. – Bali: Dokonalé scenérie sopky Batur
Publikované: 8.2.2016
Pokračujeme v našom celodennom výlete za preskúmaním indonézskeho ostrova Bali. Opúšťame mesto Singaraja na severe ostrova a naším ďalším cieľom je oblasť okolo sopky Batur.

Indonézia: Nie, celá nezhorela X. – Lombok: výstup ku Crater Rim kempu
Publikované: 22.2.2016
Výlet na Rinjani už máme zariadený, a tak sa môže začať naše ďalšie indonézske dobrodružstvo. Výstup a zostup má jednu hlavnú trasu (pokiaľ nie jedinú). Vedie zo Senaru do Sembalunu a je obojsmerná. Môžete si vybrať rôznu dĺžku výletu – 2, 3 i 4 dni.

Indonézia: Nie, celá nezhorela XI. – Lombok: neskutočný výstup na vrchol Rinjani
Publikované: 29.2.2016
Vitajte späť v našom seriáli o Indonézii. Nachádzame sa pod vrcholom Rinjani (v nadmorskej výške cca 2 350 m), čo je druhá najvyššia hora Indonézie. Čaká nás noc a samotný výstup na vrchol (3 726 m n. m.).

Indonézia: Nie, celá nezhorela XII. – Lombok: noc pri jazere Anak a zostup z kráteru
Publikované: 7.3.2016
Skorý výstup na samotný vrchol máme úspešne za sebou a druhý deň v oblasti Rinjani pokračuje. Aj keď sme mali chodenia nad hlavu, museli sme Sembalun Crater Rim kemp opustiť a pokračovať ďalej. Čakala nás noc pri jazere Anak.

Indonézia: Nie, celá nezhorela XIII. – Lombok: lúčenie s Rinjani
Publikované: 14.3.2016
Stojíme na okraji kaldery na severe ostrova Lombok – v Crater Rim Senaru kempe. Pred nami je náročný zostup do dediny Senaru, ktorý je pozvoľnejší, ale veľmi dlhý (21 kilometrov). Vedie skrz dažďový prales plný života.


Súvisiaca fotogaléria

Indonézia: Kúzelný ostrov Bali
V tejto neľahkej dobe vás pozývame na jednu výnimočnú foto prechádzku, ktorá prináša úžasné pohľa...

Indonézia – krajina ostrovov
Indonézia je pre európskych turistov veľmi obľúbeným miestom v rámci „ázijských“ dovoleniek. Tent...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jesenná atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakcie:
Vstupenka na ONLINE cestovateľskú besedu od Cestovateľského kina

Aktuality:

26.10.2021
K dlhým sychravým jesenným večerom jednoznačne patria knižky rovnako ako najväčší knižný veľtrh na Slovensku – Bibliotéka. Od 11. do 14. novembra 2021 sa po pandemickej prestávke vracia do bratislavskej Incheby.
23.10.2021
Rok 2021 bol Európskou úniou vymenovaný za Európsky rok železníc. Pri tejto príležitosti sa konali (jú) viaceré cezhraničné podujatia, workshopy i výstavy. Súčasťou roku železníc je aj možnosť získať bezplatnú železničnú permanentku.
20.10.2021
V poradí 16. ročník festivalu Horyzonty sa tento rok uskutoční v termíne od 11. do 13. novembra 2021. Trenčiansky festival divákom predstaví filmy v tradičnom šate, v podobe premietania v kinosále, no po pozitívnej skúsenosti a priaznivých diváckych ohlasoch z minulého roka, si budú môcť festivalový program pozrieť diváci aj online.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST na Ukrajine:

Ukrajina

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Pripjať – mesto ruín a duchov

Ľvov – chute, vône a tóny západnej Ukrajiny

Kyjev – Starobylá metropola

Zakarpatská oblasť – miestna turistika

Užhorod – raj prvorepublikovej architektúry

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 26. 10. 2021
sviatok:Demeter

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X