www.infoglobe.sk » Indonézia, Bali – Kúzelné miesta

Indonézia, Bali – Kúzelné miesta

Publikované: 3.2.2020
Tento známy indonézsky ostrov býva často označovaný ako perla Indonézie, raj na zemi či miesto s magickou atmosférou. A to právom. Tunajšia príroda je úplne okúzľujúca. Bali je vyhľadávané najmä pre svoje ryžové terasy, ale ponúknuť toho môže omnoho viac. Poďme sa tam pozrieť.

V minulom článku som vás pozvala do najväčšieho chrámu na Bali Besakih a do záhrad Tirta Gangga. Teraz navštívime známe ryžové terasy Tegallalang. Miesto je turisticky veľmi známe, a tak je hlava na hlave už na parkovisku. Po zaplatení vstupného sa môžete prechádzať po terasách a priamo vidieť Balijčanov, ktorí obrábajú polia. Dajte si však pozor na to, že terasy sú pretkané niekoľkými búdkami, kde musíte dať nad rámec vstupného finančný dar, aby vás pustili ďalej. Keď tak neurobíte, Balijčania vedia byť veľmi nepríjemní.

brána do NP Batur   obrábanie ryžových polí je náročná práca

   ryžové terasy Tegallalang   ryžové terasy

Bali je ideálne aj ako kúpacia destinácia. Väčšina pláží má tmavý až čierny piesok (a to hlavne na severe v oblasti Lovina), ale na východnom pobreží sa vám občas podarí nájsť aj pláž so svetlým pieskom. Teplota mora je veľmi príjemná, a pokiaľ máte radi potápanie či šnorchlovanie, určite si to tu užijete. My sme na motorke prešli celé východné pobrežie a z najznámejšej pláže White Sand Beach, kde bolo rozbúrené more, špinavá voda a na pláži pohádzaných mnoho odpadkov, sme boli veľmi sklamaní. Pláž Blue Lagoon je vyhľadávaná pre krásy podmorského sveta, takže je tu mnoho agentúr, ktoré vám zaistia šnorchľovanie. Pláž Padang Bai je ideálna na kúpanie, more je tu pokojné, ale väčšinou tu kotvia hlavne lode.

Čierny piesok na Lovine   pláže na východnom pobreží

Ďalším prírodným lákadlom je sopka Batur, ktorá sa nachádza v rovnomennom národnom parku. Kvôli vyššej nadmorskej výške je tu o dosť chladnejšie než na ostatných častiach ostrova a často tu prší. Batur je aktívna sopka, naposledy soptila v roku 2000. Druhou aktívnou sopkou je Agung, tá naposledy chrlila lávu v roku 2018. Na obe sopky je možné podniknúť výpravu, ale asi budete donútení zaplatiť si miestneho sprievodcu.

pohľad na sopku Batur

Lovina je oblasť na severe ostrova, kde sú pláže s čiernym pieskom, more je špinavšie než na východe, ale ako turisti sme sa tu cítili najlepšie z celého ostrova. Je tu mnoho reštaurácií, obchodov, suvenírov a organizujú sa tu výlety za pozorovaním delfínov. Neďaleko sa nachádza jediný budhistický chrám na Bali – Prahma Vihara Arama. Nie je to veľmi známe miesto, takže tu je pokoj a vy si môžete naozaj užiť tunajšiu atmosféru.

Čo je na Bali skutočne nádherné, sú vodopády. Nech si už vyberiete nejaký známy alebo narazíte na ukrytý, určite vám v pamäti zostane ešte veľmi dlho. V niektorých sa dá aj kúpať, ale voda býva často veľmi studená. Oproti tomu je voda v kúpeľoch Air Panas Banjar príjemne teplá, ale veľmi špinavá.

vo vodopádoch sa dá aj kúpať   na Bali je mnoho vodopádov

Bali má skutočne čo ponúknuť, či už chcete stíšiť svoju myseľ v niektorom z tunajších chrámov, alebo vás láka divoká príroda.

GPS: 8°26'01.8"S 115°16'45.7"E

 

Text a foto: Jana Hejlová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Indonézia: Nie, celá nezhorela VIII. – Bali: Dokonalé scenérie sopky Batur
Publikované: 8.2.2016
Pokračujeme v našom celodennom výlete za preskúmaním indonézskeho ostrova Bali. Opúšťame mesto Singaraja na severe ostrova a naším ďalším cieľom je oblasť okolo sopky Batur.

Indonézia, Bali – najnavštevovanejšie mestá
Publikované: 10.2.2020
Ostrov Bali nemá veľa známych miest, ktoré by lákali k turizmu, návštevníkov viac priťahujú jeho krásne chrámy a malebná príroda. Keď však už na Bali priletíte, bola by škoda ich zo svojho itinerára úplne vynechať.

Indonézia, Severná Sumatra – mesto Medan
Publikované: 15.2.2020
Cestu po západnej Malajzii začíname trochu netradične, a to výletom na tri noci do indonézskeho mesta Medan v Severnej Sumatre. Z letiska nachádzajúceho sa pri malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur lieta niekoľkokrát denne nízkonákladová letecká spoločnosť Air Asia a za necelú hodinu sa dostanete do Medanu (konkrétne na letisko Kualanamu). Jedná sa o najväčšie mesto Sumatry, ktoré je piatym najľudnatejším v celej Indonézii.

Indonézia, Sumatra – mesto Berastagi a výlet na sopku Mount Sibayak
Publikované: 22.2.2020
Dnes spolu s nami navštívite mestečko Berastagi a vydáte sa aj k sopke Sibayak. Z Medanu sem jazdia autobusy zvané Murni Expres, nemôžete ich minúť, pretože sú veľmi farebné, väčší gýč v okolí nenájdete.

Indonézia, Sumatra – výlet za orangutanmi pri Bukit Lawang
Publikované: 29.2.2020
Tentokrát zamierime do sumatrianskej džungle. Cestou sa ešte zastavíme na obed, jedlo je v Indonézii skvelé.

SR: Online prednáška - Papuánske srdce
Publikované: 17.5.2020
Vyberte sa v pondelok 18. mája o 19-tej zo svojej obývačky cez indonézske Sulawesi a prekrásne Raja Ampat na ostrov Nová Guinea, kde ešte pred pár desiatkami rokov ste mohli skončiť ako večera u miestneho kmeňa.

Indonézia: Nie, celá nezhorela VII. – Bali: Selamat datang di Bali (vitajte na Bali)
Publikované: 1.2.2016
Jávu sme už opustili a stojíme na ostrove Bali. Je to jeden z indonézskych ostrovov, ktorý sa od ostatných viac než 17 000 výrazne líši. Preto každoročne láka mnoho návštevníkov. Je to ostrov plný rozmanitej prírody a kontrastov. Atmosféra je neopakovateľná a hlavne nezameniteľná. Aby sme k tomuto záveru mohli dospieť, museli sme ho celý prejsť. Našim cieľom bolo spoznať centrálne hornaté časti ostrova, aby sme zmapovali terén a rozhodli sa, na ktorú sopku vyjdeme. Zvolili sme si cestu od juhu k severu a späť, ktorá je dlhá 200 km (išli sme ju 13 hodín na skútri).

Indonézia, Nusa Penida – nedotknutý raj neďaleko Bali
Publikované: 11.11.2017
Ostrov Nusa Penida sa nachádza juhovýchodne od veľmi známeho indonézskeho Bali, odkiaľ pravidelne jazdí lodná doprava. Turistická infraštruktúra je tu zatiaľ veľmi obmedzená, ale rýchlo sa rozvíja. Ak máte radi menejturistické oblasti, ste fanúšikom úžasných výhľadov a prekrásnych pláží, určite vám tu odporúčam stráviť minimálne tri dni.

Indonézia, Bali – ako ho nepoznáte
Publikované: 27.1.2020
Bali je turisticky najzaujímavejší indonézsky ostrov s hlavným mestom Denpasar. Vzduch je pretkaný tunajším hinduizmom, ktorý sa od klasického hinduizmu odlišuje pridanými prvkami miestnej tradičnej viery. Čo sa rozhodne nedá Bali uprieť, je kúzelná príroda. Oboje na ostrov láka nielen množstvo turistov, ale prichádzajú sem tiež ľudia, ktorí hľadajú duchovnú obnovu, životný reštart alebo len poriadny odpočinok.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské múzeum vás pozýva na výstavu s názvom Bionika – príroda na to prišla prvá, ktorá je zameraná na prírodu ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácie a poznatkov pre techniku, architektúru aj dizajn.
1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám prinášame druhú časť tých (podľa nás) najzaujímavejších medzinárodných či svetových dní podľa kalendára (mesiace júl až december), bez ktorého sa ani v súčasnej dobe nezaobídeme.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - TANZÁNIA (ZANZIBAR):

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 4. 6. 2020
sviatok:Lenka
dnes:
štvrtok 4.6.
25 °C
zajtra:
piatok 5.6.
17 °C