www.infoglobe.sk » India – expedícia Tiger: cesta za mláďatami

India – expedícia Tiger: cesta za mláďatami

Publikované: 20.4.2019
Už sa teším, čo pekného dnes nafotím. Tak teda rýchla sprcha, zubná hygiena, popadnúť všetku techniku a hurá na recepciu. Náš džíp je už tu a s ním aj celá posádka.

Dnes ideme do zóny č. 4. Pokiaľ nám bude priať šťastie, mohli by sme vidieť tigricu Krishnu a jej tri mláďatá. Momentálne najmladšie ratolesti v parku. Medzi súrodencami je jedno dievča a dvaja chlapci.

na safari

Opäť sme prví na bráne, ale dnes to bude ešte trochu iné než inokedy. Hneď ako sa otvoria vráta, Nafees zavelí: „Poriadne sa držte, musíme sa poponáhľať.“ V priebehu minútky už auto naberá rýchlosť. Chlapci to už poznajú, takže fotoaparát zverujem Bobovi a hlavne sa dobre držím. Terén je hrozný... kamene, korene, chvíľu rovno, chvíľu z kopca, potom zas dovrchu. Na zadnom sedadle doslova lietam. 

Prichádzame k malej, ale veľmi peknej vodnej ploche, ktorá sa rozprestiera pred skalami. Tigre tu však nie sú.

na safari

Naši sprievodcovia to ale nevzdávajú, kúsok sa presunú a hľadajú stopy. A už v tom majú jasno, sú tu stopy, takže spiatočka, doľava, doprava, obísť malý vrcholok a už pomaličky schádzame k trávnatej ploche pred nami. Tu sú! Najskôr zahliadnem jedno mláďa medzi kameňmi hneď pred nami. Keď sa trošku rozhliadnem, zistím, že ďalšie leží v tráve kúsok vľavo a je tu aj tretie, to sa maskuje medzi stvolmi. No to je skvelé, tak tu máme všetky mláďatá.

Mama ich na chvíľu opustila, tak si ich môžeme užiť samotné. Naozaj sme tu prví, teraz teda doceňujem tú zbesilú jazdu. Môžeme sa priblížiť takmer na dosah a nafotiť si detaily.

na safari

Keď vidím tie mláďatá, spomenula som si na rozprávky. Jazdím po svete a vždy sa snažím zohnať si pre klientov miestne rozprávky. Mojou najobľúbenejšou destináciou je Vietnam a tiež vietnamské rozprávky. Mnoho príbehov vysvetľuje históriu krajiny, prírodné javy a ďalšie zaujímavosti, jednou z rozprávok je „Ako prišiel tiger k pruhom“. Odpoveď nájdete v knižke Dračí kráľ alebo v mojich cestách po Vietname.

na safari

Naša šanca vyfotiť si mláďatá trvala zhruba 15 minút. Toľko času nám dopriali, než sa pomaličky zdvihli a presunuli sa do húštiny. Tam ich už môžeme leda tak tušiť, majú skvelé mimikry. Tých 15 minút sme tu vážne len my, akonáhle sa z diaľky začnú ozývať motory ďalších džípov a  autobusov, mláďatá odchádzajú. Ešte si ideme prehliadnuť ďalšie časti tejto zóny, ale žiadne tigre už nevidíme.

na safari

Táto partia tigríkov je momentálne tou najmladšou, ktorú môžeme v parku vidieť. Takže sme sa celkom jednoducho rozhodli, že aj odpoludnia skúsime šťastie. No to si necháme už nabudúce.

GPS: 26°01'04.4"N 76°30'11.4"E

 

Text a foto: Magdaléna Radostová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

India – expedícia Tiger: zóna 4
Publikované: 27.4.2019
Vzhľadom k úspešnému dopoludňajšiemu sledovaniu mláďat volíme aj odpoludnia zónu 4. Keď dôjdeme na miesto, tak akosi tušíme, že mláďatá sú v húštine. Sem tam sa niektoré zdvihne a kúsok sa presunie. Vôbec nechápem, ako dokáže náš sprievodca predvídať, čo tie divoké šelmy v následujúcom okamihu urobia.

India – expedícia Tiger: pri loveckom paláci
Publikované: 4.5.2019
Dnes dopoludnia ešte raz skúšame zónu 4 s mláďatami, ale tentokrát nie sme tak úspešní. Mláďatá tu nie sú, vidíme len jedného tigra v diaľke na stráni. Samozrejme návšteva tohoto parku nie je len o tigroch, vidíme aj mnoho iných exotických tvorov, dnes napríklad rybáriky a miestne veveričky.

India – expedícia Tiger: posledné safari
Publikované: 11.5.2019
Odpoludňajšie safari je zhruba vo svojej polovici. Možno som už spomínala, čo všetko teraz viem, že by som mohla nafotiť lepšie, z iných uhlov, z iných pohľadov. Až na mieste mi dochádza, že v podstate nikdy nemôžete vedieť, či tigra skutočne uvidíte. Vždy záleží na profesionálnej práci šoféra a sprievodcu a tiež veľkej dávke šťastia!

India je aj veľká chudoba a zároveň silná viera
Publikované: 9.6.2019
Pestrofarebná, dobrodružná, snová, ale aj krutá a špinavá. Cestovateľské kino v stredu 17. júla v trnavskom Kine Hviezda odhalí závoj mnohovrstevnej Indie a ponorí sa do jej magickej a spirituálnej atmosféry.

India: Tajomné jaskyne Barabar
Publikované: 23.1.2020
Tajomné mýtické jaskyne nazvané podľa kopca, v ktorom sú vyhĺbené – Barabar, nájdeme v Indii, v štáte Bihar, v oblasti Jehanabad. Ide o najstaršie skalné priestory vyhĺbené ľudskou rukou. Ich vznik spadá do obdobia vlády cisára Ašóka okolo roku 260 pred naším letopočtom. Jaskyne dodnes pletú hlavy bádateľom aj turistom.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

22.2.2020
Múzeum východných Čiech vás pozýva na výstavu unikátneho súboru gotického a ranorenesančného umenia tunajšieho regiónu od 13. do 16. storočia. Expozícia Uprostred Koruny českej ponúka vyše 400 umeleckých diel a pre návštevníkov bude prístupná do 28. júna 2020.
21.2.2020
Pozývame vás na podujatie pre celé rodiny, ktoré sa uskutoční už túto sobotu (22.2.) v Banskej Štiavnici. Detský festival Zimomravenie už po 11-ty raz prinesie celodenný kultúrno-zábavný program.
20.2.2020
Kroměřížske Hanácké námestie ožije v sobotu 22. februára od 9. hodiny ráno fašiangovým jarmokom. Čaká vás domáca zabíjačka, špeciality a muzika. Program s voľným vstupom pokračuje do 17. hodiny a koná sa za každého počasia.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 22. 2. 2020
sviatok:Etela
dnes:
sobota 22.2.
8 °C
zajtra:
nedeľa 23.2.
13 °C