www.infoglobe.sk » Grécko, Kefalónia – krásne pláže a rajský pokoj

Grécko, Kefalónia – krásne pláže a rajský pokoj

Publikované: 7.9.2020
Grécka Kefalónia je najväčší ostrov v Iónskom mori, nachádza sa medzi Lefkadou a Zakynthosom. Ľudia sem jazdia hlavne za krásnymi plážami a pokojom, nie je totiž ešte taká turistická. Hlavným mestom je Argostoli, ktoré rovnako stojí za návštevu. Ubytujeme sa v Lixouri a medzi Lixouri a Argostoli jazdí každých 30 minút trajekt. Jedna cesta stojí necelé 3 eurá a trvá 20 minút.

Na preskúmanie ostrova máme celý týždeň, poväčšine sa ale budeme držať na jeho západnej časti. Z lietadla vidíme krajinu podobnú Toskánsku, ale najväčším lákadlom sú rozprávkové pláže. Asi 20 minút autom od Lixouri sa nachádza nádherná kamienková pláž Petani s krištáľovo čistou vodou. Tu môžete v pohode stráviť celý deň, je tu reštaurácia a všetko zázemie.

Kefalonie Petani pláž

Za najkrajšiu pláž na ostrove je považovaná pláž Myrtos. Už keď k nej prichádzate, vidíte neskutočnú panorámu a farbu mora takú modrú, až to snáď ani nie je možné. Tu pre zmenu nie je žiadna reštaurácia a nie sú tu ani ležadlá, takže si zachováva svoj prírodný ráz. Kúsok odtiaľ sa nachádza malebná dedinka Assos s farebnými domčekmi. Vyraziť môžete tiež na unikátnu pláž Xi, je pokrytá červeným pieskom, ktorý vytvára úžasný kontrast s bielymi skalami v pozadí. Nachádza sa asi 10 km od Lixouri. Z ďalších prekrásnych pláží je nutné zmieniť Antisamos, Vouti alebo Skala.

pláž Myrtos

jaskyňa na pláži Myrtos pláž Myrtos pláž Xi

Ak budete chcieť stráviť nejaký čas nakupovaním, určite sa vypravte do hlavného mesta Argostoli. Užijete si nákupy miestnych produktov, ale tiež môžete kúsok od prístavu zahliadnuť karety obrovské, ktorých tu v zálive žije asi päťdesiat. Aj my sme mali šťastie a bol to skutočne fantastický zážitok. Čo sa nákupov týka, ako suvenír si musíte odviezť biele víno Robola, ktorého vínna réva sa na ostrove pestuje, tymianový med, olivový olej alebo oriešky. Keď vás už nákupy aj sedenie pri frappé v miestnych kaviarničkách omrzí, vydajte sa kúsok za mesto na pláž Costa Costa, ktorá je pokrytá jemným pieskom. A večer pri západe slnka môžete pri pobreží ochutnať pravý kefalónsky mäsový koláč.

hlavné mesto Assos

pohľad na pláž Costa Costa pláž Costa Costa

Pokiaľ sa vám po Kefalónii už teraz cnie, odporúčam film Mandolína Kapitána Corelliho, ktorý sa tu v roku 2001 natáčal. Tento grécky ostrov neponúka iba prekrásne pláže, ale dajú sa tu vidieť aj jaskyne, je vhodný ako pre milovníkov cyklistiky, tak pre turistov, ktorí vyznávajú horskú turistiku.

 

GPS: 38°20'19.9"N 20°32'00.5"E

Text a foto: Veronika Kocmanová

Preklad: Oskár MažgútDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Grécko, Lefkada – poklad v Iónskom mori s prenádhernými plážami
Publikované: 22.8.2020
O Lefkade sa hovorí, že je perlou v Iónskom mori a že má práve tie najkrajšie pláže z celého Grécka. Názov Lefkada pochádza už z čias antického Grécka a bol odvodený od žiarivo bielych útesov na najjužnejšom cípe ostrova. A my sa spolu dnes na tento klenot pozrieme zblízka.

Grécko, Lefkada: Ako zažiť nezabudnuteľnú dovolenku na najkrajšom gréckom ostrove
Publikované: 3.8.2017
Táto perla Iónskych ostrovov je známa medzi cestovateľmi nielen vďaka nádherným plážam, ale tiež vďaka kúzlu gréckeho vidieka, ktoré môžete nasávať vo vnútrozemí ostrova plnými dúškami. Lefkada sa nachádza južne od Korfu a severne od Kefalonie.

Grécko, Zakynthos – ostrov prírodných krás v Iónskom mori
Publikované: 25.7.2020
Krásna príroda, zelené olivové háje a množstvo preslávených pláži, to je Zakynthos. Je najjužnejším a tretím najväčším ostrovom v Iónskom mori. Symbolom tohto ostrova je pláž s vrakom pašeráckej lode. Historické pamiatky, ako na Rodose alebo Kréte, ale neočakávajte.

Grécko, Kréta – ostrov pamiatok, hôr a mora I.
Publikované: 21.3.2016
Ako už aj názov napovedá, Kréta je ostrov poskytujúci hneď niekoľko turistických lákadiel. Na svoje si tu prídu milovníci kultúry, dávnej histórie, ale tiež prírody. Vyhľadávajú ju tiež plážoví turisti, ktorí si chcú dopriať len pasívny odpočinok. Keďže história Kréty je veľmi bohatá, bola by veľká škoda stráviť dovolenku len vylihovaním na pláži.

Grécko, Kréta – ostrov pamiatok, hôr a mora II
Publikované: 28.3.2016
Po prílete na medzinárodné letisko v Heraklione na nás už čakal zástupca spoločnosti, v ktorej sme mali rezervované auto. Je vidieť, že konkurencia je tu naozaj veľká a tomu zodpovedá aj prístup, s akým jednajú s klientmi. Po vybavení všetkých dokumentov nasadáme do nášho auta a vyrážame smerom na západ. Na Kréte nie sú žiadne oficiálne diaľnice, a tak sa tu neplatí žiadne mýtne.

Grécko, Kréta – ostrov pamiatok, hôr a mora III
Publikované: 4.4.2016
Po prebudení do krásneho slnečného dňa sme sa išli pozrieť na pláž, a pretože tu nikto nebol, dovolili sme si tu trochu leňošiť. Kemp Mithimna, kde sme bývali, môžem vrelo doporučiť. Pláž je naozaj hneď cez cestu a pán majiteľ bol veľmi milý a ochotný. Po krátkom rozhovore sme sa nakoniec rozlúčili a vyrazili smerom na najseverozápadnejšiu pláž Balos. Tá sa nachádza na samotnom cípe polostrova Gramvousa.

Grécko, Kréta – ostrov pamiatok, hôr a mora IV
Publikované: 11.4.2016
Ďalším bodom nášho výletu bola najdlhšia európska tiesňava Samaria, ktorá sa nachádza v západnej časti Kréty uprostred Bielych hôr (v gréčtine Lefka Ori). Od roku 1962, kedy došlo k vysídleniu dediny Samaria, ktorá sa nachádzala približne uprostred tiesňavy (odtiaľ pochádza jej názov), je národným parkom a tiež svetovou biosférickou rezerváciou.

Grécko: Kontrast medzi rušným Mykonosom a posvätným Dilosom
Publikované: 15.8.2020
Kozmopolitný Mykonos je ostrov v gréckom súostroví Kyklady v Stredozemnom mori. Vo svete je známy ako ostrov celebrít, smotánky a nočného života. V poslednej dobe sa však dostáva do popredia popularity a začínajú ho vo svojich katalógoch ponúkať aj české cestovné kancelárie.

Grécko, Mykonos – za božskými plážami ostrova na štyroch kolesách
Publikované: 8.8.2020
Ostrov Mykonos nie je nijako veľký, má rozlohu len okolo 100 km². A tak ideálnym prostriedkom, ako celý ostrov prejsť, je požičať si skúter, motorku alebo štvorkolku. Mykonos sa okrem pestrého nočného života preslávil aj vďaka svojmu členitému pobrežiu s nádhernými plážami a veľmi príjemnej klíme. My sa dnes niektoré jeho najznámejšie pláže vypravíme preskúmať.

Grécko, Korfu – opustené miesta ostrova
Publikované: 12.8.2019
Korfu (grécky Kérkyra) je jedným z tých menších ostrovov v Stredozemnom mori. Väčšina turistov sem jazdí s jasným cieľom – relax na pláži, gyros a tzatziki, ouzo a možno jeden či dva výlety k najzaujímavejším pamiatkám. Tento 60 kilometrov dlhý ostrov s dlhou a zaujímavou históriou však toho môže ponúknuť omnoho viac.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jeseň na bicykli

27. 8. – 31. 10. 2020
1. cena:
Dve vstupenky do expozície Nestville Distillery
2. cena:
Kniha Okolo Slovenska na bicykli od rodinného vydavateľstva Dajama
3. cena:
Kniha Čarovný Liptov od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Štartovací balíček do súťaže Všetci na bajk 2021
2. cena redakcie:
Nové vydanie ORAVA – Panoráma ľudovej piesňovej a hudobnej kultúry (október 2020)
3. cena redakcie:
Kniha Moje najkrajšie cesty za spoznaním sveta od Marcela Králika

Aktuality:

21.9.2020
Medzinárodný deň architektúry ponúkne cez tri stovky akcií v rôznych mestách v Čechách a tiež na Slovensku. V týždni od 1. do 7. októbra vás pozýva na miesta verejnosti bežne neprístupné. Hlavná téma tohtoročného ročníku je UDRŽATEĽNOSŤ a podtéma Sociálny aspekt.
18.9.2020
Počas víkendu 26. a 27. septembra 2020 sa uskutoční podujatie, ktoré deti doslova milujú – Šarkaniáda na zámku Schloss Hof.
16.9.2020
V osade Magurka (Partizánska Ľupča) sa vracajú ku svojim dávnym koreňom. Začiatkom októbra sa bude v najvyššie položenej osade na Slovensku ryžovať zlato. Zároveň sa slávnostne otvorí banský náučný chodník, ktorý opisuje bohatú históriu tejto lokality. Pri otvorení je pripravený aj pestrý sprievodný program.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NEPÁL:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 21. 9. 2020
sviatok:Matúš
dnes:
pondelok 21.9.
23 °C
zajtra:
utorok 22.9.
24 °C