www.infoglobe.sk » Estónsko VI.

Estónsko VI.

Publikované: 3.11.2010
Z Narvy sa vraciame späť na skok do Tallinnu.

Tallinn pokračovanieDom Bratstva černohlavých

Vo významnom tallinnskom centre - na Radničnom námestí - leží kovový kruh symbolizujúci centrum Tallinnu a tiež najstaršia lekáreň v Európe. Určite navštívte komplex budov Veľké Gildy (gilda – kupecký cech) z 15. storočia, Dom Bratstva čiernohlavých, ulicu-schody Luhike Jalg („Krátka noha“), najdlhšiu ulicu v Starom Mestě Pikk Jalg („Dlhá noha“), pamätník námorníkom krížnika „Rusalka“ (1902) na brehu Fínskeho zálivu, najromantickejšiu uličku Katariina, Viruskú bránu na ulici Viru s desiatkami zaujímavých obchodíkov a tiež prepletenec úzkych ulíc a oblúkov Starého Mesta s Dlhá nohaobývanými kupeckými domami postavenými v 15. až 16. storočí.

V Tallinne určite narazíte na množstvo kostolov, medzi ktorými si jednoznačne zvláštnu pozornosť zaslúžia gotický kostol Oleviste (Svätého Olafa, prvé zmienky už v r. 1267, najvyšší v meste a jeden zKrátka noha najvyšších v Európe – 124 m), Niguliste (13. -15. storočie),Puchavaimu (Svätého Ducha zo 14. storočia) s veľkolepými hodinami a „závesnou kazateľňou“, krásny kostol Alexandra Nevského a kostol kazanskej Matky Božej.

Nemenší záujem vyvoláva letná rezidencia cárskej rodiny postavená Petrom I. Veľkým, čo je Olevistepalácovo-parkový komplex zvaný Kadriorg (1718-1736) s múzeom Petra Veľkého neďaleko známeho Peveckého poľa. V súčasnej dobe sa tu nachádza rezidencia prezidenta Estónska a v sálach paláca sa pravidelne konajú komorné koncerty a výstavy výtvarného umenia.

V Tallinne je viac než 20 múzeí, večer sa otvárajú desiatky divadiel. Okolo pobrežnej magistrály je rozmiestené miesto Katariinakonania početných výstav – „Kvetinový“ a „Modrý“ pavilón, a neďaleko môžete vidieť aj Olympijskú dedinu, prvotriedny jachtársky klub a prekrásnu pláž v Pirite. V zelenej zóne na okraji mesta sú tallinnské zoo, lunaparky v Kadriorgu a Rokka-al-Mare Tivoli, malebné jazero Ulimiste, najmenší z malých zámkov v Pobaltí – veža Kiu (1517) a tiež rekreačná oblasť Muga. Neďaleko Tallinna sa nachádza aj stredisko jazdy na koni a golfové pole s 18 jamkami.

 

Kostol Svätého DuchaPalác KadriorgAlexander NevskýTallinnMúzeum pod šírim nebom

 

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Turizm.ru/estonia/, KeltRanger, androo, J. Parkkinen, DiscoverySB / Sergey…, ValeryiDudush, DJ JanikáékDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Estónsko I.
Publikované: 7.7.2010
Estónsko je jednou z troch pobaltských krajín, ktorá láka návštevníkov nielen krásnou prírodou, ale tiež zaujímavou kultúrou.

Estónsko II.
Publikované: 10.7.2010
Témou dnešného článku je život v Estónsku.

Estónsko III.
Publikované: 23.7.2010
V treťom pokračovaní seriálu o najsevernejšej pobaltskej krajine sa dozviete ďalšie zaujímavosti zo života a tradícií Estóncov.

Estónsko IV.
Publikované: 31.7.2010
Ďalší diel, v ktorom sa dozviete niečo o hlavnom meste.

Estonsko V.
Publikované: 27.10.2010
Z Talinnu mierime do estonskej Narvy.

Estónsko VII.
Publikované: 6.11.2010
O najväčších ostrovoch Estónska.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

22.1.2020
Bratislavské letisko si tento rok pre cestujúcich pripravilo viacero noviniek. Azda tou najlepšou sú pravidelné letecké linky na grécke ostrovy Korfu a Rodos.

21.1.2020
Národné poľnohospodárske múzeum v Prahe spojilo dve tradičné zimné akcie. V sobotu 25. januára sa uskutoční 13. ročník akcie Letenské prasa alebo zabíjačka v múzeu spolu so 7. ročníkom akcie Letenské fašiangy.
20.1.2020
Pokiaľ chcete zažiť dotyk s blízkymi i vzdialenými krajinami, jedinečnú atmosféru cestovateľského dobrodružstva či závan voľnosti, tak navštívte Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR, ktorý sa uskutoční od 23. do 26. januára 2020 na výstavisku Incheba.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 22. 1. 2020
sviatok:Zora
dnes:
streda 22.1.
1 °C
zajtra:
štvrtok 23.1.
-2 °C