www.infoglobe.sk » Aktuality » Cestovateľské utorky v bratislavskom Poluse

Cestovateľské utorky v bratislavskom Poluse

Publikované: 13.3.2011
Všetci milovníci cestovania si prídu na svoje každý utorok v bratislavskom nákupnom centre Polus. Bez toho aby museli kamkoľvek vycestovať, budú môcť spoznávať krásy a pozoruhodnosti vždy inej časti našej planéty.

Cestovná kancelária BUBO v spolupráci s obchodno-zábavným centrom Polus pripravila zaujímavý cyklus premietaní pod názvom Cestovateľské utorky. V kinosále číslo 7, v príjemnom prostredí Palece cinemas, bude každý utorok prebiehať premietanie spojené s rozprávaním či prezentovaním fotografií z rôznych kútov sveta. Premietania začínajú vždy o 18:30 hod. a počas návštevy kina máte možnosť parkovať v podzemných garážach zadarmo. Počas premietania sa vždy dozviete veľa zaujímavých informácii od skúsených cestovateľov, ktorý vám prezradia aj množstvo zaujímavostí, ktoré sa nedočítate v žiadnom cestovateľskom sprievodcovi. Budete obdivovať najnavštevovanejšie zaujímavosti sveta ale nahliadnete aj do života bežných ľudí, často krát žijúcich úplne odlišným spôsobom ako na aký sme zvyknutý u nás.

Text a foto: O. Kubáčková


Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Berlín: dva svety jedného mesta - VIDEO
Publikované: 27.7.2010
Dnes dňom i nocou pulzujúca nemecká metropola. Kedysi jeden z hlavných stanov Führera Hitlera alebo mesto, ktoré malo pevnú hranicu medzi východom a západom. Históriu je z ulíc Berlína cítiť takmer na každom kroku.

Britská Kolumbia: Port Hardy - kráľovstvo veľrýb-VIDEO
Publikované: 21.12.2010
Mestečko Port Hardy na Vancouver Island v Britskej Kolumbii nie ani nijak výnimočne pekné ani zaujímavé. Ale milovníci prírody a jej pozorovania by si ho aj tak mali vpísať do pamäte. Ponúka totiž nie len vstup do Cape Scott Provincial parku, ale tiež zážitok, ktorý vám len tak nejaké iné miesto na Zemi neposkytne - veľrybársku výpravu v malom a rýdzo neturistickom štýle.

Írsko: Dublin - mesto s vlastnou dušou - VIDEO
Publikované: 8.2.2011
Sú mesta majestátne, krásne, dychberúce, historické, nezvyčajne originálne. Írska metropola Dublin nie je vlastne ani jedno z toho, a napriek tomu obsahuje všetko, čo sme tu zmienili. Je to mesto, ktoré môžete milovať i nenávidieť. Ale úplne určite vás nenechá chladnými.

Švédsko: Stockholm – Benátky severu
Publikované: 28.2.2011
Švédske kráľovstvo, najrozľahlejší štát Škandinávie, sa rozprestiera na ploche 449 964 km² a patrí k najväčším krajinám Európy. Svojou nádhernou a rozmanitou prírodou, ale tiež zaujímavou architektúrou, Švédsko každoročne priláka množstvo návštevníkov, no napriek tomu tu aj v najväčšej turistickej sezóne vládne pokoj a necítiť tu žiaden zhon.


Súvisiaca fotogaléria

Rotterdam: jesenná prechádzka mestom
Rotterdam leží na pobreží Severného mora a je druhým najväčším mestom Holandska. Žije tu okolo 60...


Súvisiace video

Britská Kolumbia: Khutzeymateen  
Poďte sa s nami pozrieť do kanadskej rezervácie, kde žijú medvede... Video: Zuzana Dastychová &...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám prinášame druhú časť tých (podľa nás) najzaujímavejších medzinárodných či svetových dní podľa kalendára (mesiace júl až december), bez ktorého sa ani v súčasnej dobe nezaobídeme.
27.5.2020
Najstarší kalendár síce vznikol v Egypte už v 4. tisícročí pred Kristom, no jeho dennodenné využívanie sa zachovalo dodnes. Okrem mien a rôznych sviatkov si prostredníctvom kalendára pripomíname všakovaké medzinárodné dni. A práve prehľad tých (podľa nás) najzaujímavejších vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 1. 6. 2020
sviatok:Žaneta
dnes:
pondelok 1.6.
21 °C
zajtra:
utorok 2.6.
19 °C