www.infoglobe.sk » Barbados - krajina cukrovej trstiny III.

Barbados - krajina cukrovej trstiny III.

Publikované: 27.8.2011
Aké ďalšie zaujímavé miesta Barbados ponúka?

Botanické záhrady AndromedaVýchod

Za najkrajšiu časť Barbadosu sa považuje jeho východné pobrežie. Je to divoké miesto, ktoré je málo navštevované turistami. Sú tu skvelé podmienky na surfovanie a pešou túrou sa dostaneme cez strmé svahy na pobrežie do tropických záhrad Andromeda Botanic Gardens. Botanické záhrady Andromeda boli založené v roku 1954 miestnou botaničkou Iris Bannochie. Záhrady, ležiace na ploche 2,6 ha, majú najväčšiu zbierku tropických rastlín (cez 600 druhov) vo východnom Karibiku. Vo farnosti St John (svätého Jána) sa nachádza Codrington College – anglikánska teologická vysoká škola, otvorená v roku 1745. Vo farnosti svätého Jozefa sa zas nachádza útes Hackleton's Cliff, ktorý na úseku širokom niekoľko kilometrov stúpa takmer kolmo do 300metrovej výšky, a tiež gotický kostol z roku 1836.

 

Sever 

BarbadosSeverná časť Barbadosu je najdivokejšou a najmenej navštevovanou časťou ostrova, no aj tak táto oblasť poskytuje veľké množstvo rôznorodých miest na odpočinok a športovanie. Najvyhľadávanejšou turistickou atrakciou v tejto lokalite je Prírodná rezervácia živej prírody Barbadosu, ktorá sa nachádza vo farnosti St Peter (svätého Petra), 25 kilometrov na sever od Bridgetownu. Je to miesto výskytu stoviek zelených opíc, jeleňov, vydier, paviánov, medvedíkov čistotných, kajmanov, tropických vtákov a iných exotických živočíchov. Neďaleko je stará požiarna veža a malebný Grenade Hall Forest a tiež prekrásny park a prázdne ruiny vo Farley Hill. Severnejšie je cukrovar v Morgan Luise s fungujúcim vodným mlynom, opátstvo St Nicolas (polovica 17. storočia, najstaršia budova na Barbadose) a iné.Barbados

 

Západ a juhozápad

Juhozápadná lokalita známa ako Christ Churche stojí za zrodom cestovného ruchu na Barbadose. Pozdĺž pobrežia sa nachádza množstvo malých letovísk spojených hlavnou cestou. Sú to väčšinou len pláže s biely pieskom, obklopené hotelmi, reštauráciami a zábavnými podnikmi. Na juhovýchodnom pobreží vo farnosti St Philip (svätý Filip) nie je cestovný ruch tak rozvinutý, ale táto oblasť je preslávená svojími úchvatnými scenériami a skalnatým Barbadospobrežím. K miestnym turistickým atrakciám patrí pláž Accra Beach blízko Rockley, cukrová plantáž Sunbury z 18. storočia, mestečko Worthing s prekrásnou plážou a bohatými tradíciami ľudových remesiel, veľký metodický kostol a pláž Crane Beach vo Foul Bay.

Západné pobrežie Barbadosu je známe ako Platinové pobrežie, je to lokalita plná zálivov a zátok, skvelých piesčitých brehov, z ktorých tie najlepšie sú v oblasti Sandy Lane a Mullins.

 

Mestá

Najstarším mestom na Barbadose je Holetown, ktorý vznikol začiatkomHoletown 17. storočia. Pôvodne sa volal Jamestown podľa anglického kráľa Jakuba I. Na pamiatku prvým Angličanom, ktorí sa vylodili na ostrove v roku 1625, tu bol postavený monument. K ďalším turistickým atrakciám patrí kostol St James (17. - 19. storočie, prvý drevený kostol tu bol postavený v roku 1628), Múzeum cukru Portvale, mapujúci históriu pestovania cukru na Barbadose, Morské múzeum v parku Folkestone.

 

 

TEXT Maxim Kucer

FOTO Wikipedia - Vicpeters (foto 2), Art-top, CaribDigita, Postdlf

preklad: O. KubáčkováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Antily
Publikované: 23.4.2010
Antily predstavujú skupinu ostrovov (Kuba, Dominikánska republika, Haiti, Jamajka a Portoriko) medzi Karibským morom, Yucatánom, Mexickým zálivom, Floridou a Bahamami, z ktorých dva nesú na svojom povrchu vysoké hory.

Barbados - krajina cukrovej trstiny I.
Publikované: 13.8.2011
V našom novom seriáli vás oboznámime s týmto zaujímavým ostrovom nachádzajúcim sa vo vodách Karibiku.

Aruba - malé karibské Holandsko
Publikované: 16.11.2011
Dnes nahliadneme do jedného z karibských ostrovných rajov, ktorý je podobne ako ostatné značne poznamenaný európskym koloniálnym vplyvom.

Barbados - krajina cukrovej trstiny II.
Publikované: 20.8.2011
V dnešnom diele o bývalej kolónii Spojeného kráľovstva sa dozviete o zaujímavých miestach, ktoré Barbados ponúka.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

21.7.2019
Aj toto leto si môžete užiť Medzinárodný kultúrny festival Dni Majstra Pavla v Levoči, ktorý do 28. augusta 2019 prináša pouličné vystúpenia divadelníkov, muzikantov a tanečníkov, ako aj posolstvo kultúry.
20.7.2019
Drevený kostol svätého Mikuláša z počiatku 17. storočia, ktorého oprava trvala takmer tri roky, môžu ľudia navštíviť v Hradci Králové v Jiráskových sadoch až do konca septembra.
19.7.2019
Všetci nadšenci turistiky sa aj tento rok môžu tešiť na v poradí už osemnásty Národný výstup na Sitno, ktorý sa uskutoční v nedeľu 21. júla 2019.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - LAOS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 21. 7. 2019
sviatok:Daniel
dnes:
nedeľa 21.7.
28 °C
zajtra:
pondelok 22.7.
27 °C