www.infoglobe.sk » USA, Wisconsin – výlet po malých mestách

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách

Publikované: 27.9.2019
Wisconsin je štát, ktorý susedí s nádhernými Veľkými jazerami (The Great Lakes) a za jeho šarmom isto stoja malé mestečká pozdĺž diaľníc, ktoré spájajú väčšie mestá ako Madison, Green Bay alebo Wisconsin Dells. A dnes sa práve po týchto malých mestečkách vydáme.

Trebárs také Sturgeon Bay je najväčším mestečkom na wisconsinskom polostrove, ktorý obmývajú vody zátoky Green Bay a jazera Michigan. Známe je hlavne pre svoju históriu, ktorá sa spája s konštrukciou lodí. Najlepšie bude, ak zájdete do miestneho Námorníckeho múzea, kde sa dozviete všetko o tom, ako miestna komunita prispela k výstavbe amerického vojnového námorníctva počas druhej svetovej vojny.

Sturgeon Bay – kostol sv. Jozefa

Okrem toho môžete stráviť príjemné odpoludnie prechádzkou okolo troch majákov. Pokiaľ pôjdete aj k mostu Michigan Street Bridge, uvidíte všelijaké druhy lodí, ktoré vplávajú a vyplávajú z miestneho prístavu. Mnohé z nich sa vydávajú na jazero loviť ryby. Odporúčame teda zapadnúť do nejakej krčmičky, kde si dáte skvelé čerstvé ryby a zároveň sa viac spoznáte s miestnymi.

Downtown   Sturgeon Bay

Pokiaľ by vás prepadla túžba po nákupoch, odkážeme vás na Jefferson Street alebo Third Avenue. Pokiaľ by ste v Sturgeon Bay zostali cez noc, neváhajte zájsť do Sunset Park alebo neďalekého štátneho parku Potawatomi, kde zažijete (pokiaľ bude dobré počasie) nádherný západ slnka.

Sturgeon Bay opustíme a vydáme sa do univerzitného mesta Eau Claire, ktoré leží na sútoku riek Chippewa a Eau Claire. Vďaka školám je tu veľké množstvo mladých ľudí, takže to tu žije. Šanca, že natrafíte na nejaký hudobný festival alebo vonkajšie kultúrne podujatie, je skutočne veľká. Kto sa chce niečo dozvedieť o miestnej kultúre a histórii, isto ocení múzeá ako Chippewa Valley Museum, Dells Museum alebo Paul Bunyan Logging Camp, čo je v podstate múzeum drevorubectva, pretože obzvlášť v 19. storočí sa tu výnimočne dobre darilo ťažbe dreva.

Eau Claire

Aj mesto Eau Claire je obklopené nádhernou prírodou, čo priam nabáda vyraziť niekam na výlet. Odporučiť môžeme napríklad túru k niektorému z miestnych prírodných parkov ako Pinehurst Park, Lowers Creek County Park alebo Mt. Simon Park.

Eau Claier – historické centrum

Jeseň vo Wisconsine má snáď ešte väčšie kúzlo než leto. Všetko je zahalené do nádherných farieb jesenného lístia a navyše si môžete utrhnúť jablko v niektorom z jabloňových sadov.

GPS: (Sturgeon Bay) 44°50'06.3"N 87°22'33.3"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Xavexgoem, Autoshade, Christie M Weber, Royalbroil, Royalbroil (2), Greg Tally

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách II
Publikované: 4.10.2019
Ako sme už naznačili minulý piatok, aj dnes vás zavedieme do malebného štátu Wisconsin, kde budeme spoznávať zaujímavé zákutia menej známych miest.

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách III
Publikované: 11.10.2019
Do amerického Wisconsinu dnes zavítame už po tretí raz. Vraví sa, že je domovom zmrzlinového pohára. Údajne sa po prvýkrát servíroval v roku 1891 v meste Two Rivers. A obyvatelia Wisconsinu sú dodnes veľkými fanúšikmi zmrzliny. Podľa štatistík jej miestni obyvatelia zjedia bezmála 80 miliónov litrov ročne. A to je vážne závratné číslo, v štáte žije totiž necelých 6 miliónov obyvateľov. Čeri oproti tomu zjedia „len“ 40 miliónov litrov zmrzliny ročne.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské múzeum vás pozýva na výstavu s názvom Bionika – príroda na to prišla prvá, ktorá je zameraná na prírodu ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácie a poznatkov pre techniku, architektúru aj dizajn.
1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám prinášame druhú časť tých (podľa nás) najzaujímavejších medzinárodných či svetových dní podľa kalendára (mesiace júl až december), bez ktorého sa ani v súčasnej dobe nezaobídeme.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - TANZÁNIA (ZANZIBAR):

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 4. 6. 2020
sviatok:Lenka
dnes:
štvrtok 4.6.
25 °C
zajtra:
piatok 5.6.
17 °C