www.infoglobe.sk » USA, Illinois: Rockford – za malebnými zákutiami

USA, Illinois: Rockford – za malebnými zákutiami

Publikované: 8.5.2020
Dnešným cieľom je mesto Rockford, ktoré je oceňované pre svoj šarm. Rockfordom preteká rieka Rock River. Na jej pravom brehu sa nachádza napríklad Riverfront Museum Park, ktorého súčasťou je prírodovedecké múzeum Burpee Museum of Natural History, ktoré vrelo odporúčame. Otvorené bolo v roku 1942.

Návštevníkov lákajú najmä reštaurované kostry dinosaurov či pôsobivý „uhoľný les“ z obdobia karbónu. Uhoľný les je totiž pozostatkom kedysi rozsiahlych mokradí, ktoré pokrývali tropické pásy Zeme. Enormné množstvo rašeliny vytvorilo postupom času uhlie. Nechýba ani expozícia, ktorá približuje miestnu divokú faunu alebo život pôvodných obyvateľov. Okrem toho chystá múzeum pravidelné sprievodné akcie, napríklad každoročné hľadanie veľkonočných vajec pre rodičov s deťmi a rôzne prednášky.

Rockford

To isté platí pre kino Coronado Performing Arts Center, ktoré ponúka rôzne druhy predstavení. Kino po prvý raz otvorilo svoje brány, rozhrnulo oponu a premietalo filmy v roku 1927. Na prelome milénia sa kino dočkalo masívnej rekonštrukcie, ktorá mu vrátila zašlý lesk. Diváci si sem môžu okrem premietania filmov zájsť napríklad na nejaký slávny muzikál z Broadwaya alebo na hudobný koncert. Do sály sa zmestí úctyhodných 2400 divákov.

Coronado Theatre

Rockford sa mimochodom prezýva Mesto záhrad. A je to veľmi trefná prezývka, čo môžete aj sami posúdiť napr. po návšteve miestnej japonskej záhrady Anderson Japanese Gardens alebo záhrady Nicholas Conservatory and Gardens.

Anderson Japanese Gardens

Japonské záhrady sú miestom, kde si užijete pokoj. Za podobou záhrad stojí Hoichi Kurisu, renomovaný japonský záhradný architekt, ktorý má na konte napríklad aj japonské záhrady v meste Portland v štáte Oregon. Atmosféru dotvárajú vodopády, farebné kvetiny, cestičky, čajový altánok a ďalšie prvky. Cez rok sa tu samozrejme konajú rôzne akcie a tiež sa tu môžete dobre najesť.

Nicholas Conservatory

Záhrady Nicholas Conservatory and Gardens sú tretie najväčšie zimné záhrady v štáte Illinois. Doma sú tu tropické rastliny, po celý rok tu niečo kvitne. Každoročne sa v záhradách koná výstava orchideí. Cestičky vonkajších záhrad vás prevedú zaujímavými zákutiami, uvidíte rôzne sochy alebo sa vám naskytnú krásne pohľady, napr. na Eclipse Lagoon.

Pokiaľ by ste chceli byť v obklopení prírody ešte viac, je tu po ruke prírodný park Rock Cut State Park. Vďaka množstvu miest, kde je dovolené kempovať, je veľmi ľahké vziať si sem stan a stráviť tu noc.

GPS: 42°16'44.7"N 89°05'22.2"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: IvoShandor, Bryan Lee, Bryan Lee (2), Alexbaumgarner, IvoShandor (2)

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA: Chicago - veterné mesto plné zelene II
Publikované: 2.3.2017
Je večer a my sme pomerne sklamaní z presklených kukaní (Skydeck) na Willis Tower, kde nebol výhľad taký dobrý, ako sme predpokladali. Náladu nám ale vylepšil iný nevšedný zážitok, ktorý bol omnoho intenzívnejší a odporúčam ho všetkým, ktorí mieria do Chicaga.

USA, Illinois: Rockford – múzeá a laserové bludisko
Publikované: 15.5.2020
V prvej časti o Rockforde sme spoločne zavítali do miestnych záhrad, kde najzaujímavejšie boli asi tie v japonskom štýle. Na začiatku dnešnej časti vás najskôr zavedieme do múzea umenia Rockford Art Museum.

USA: Chicago – veterné mesto plné zelene I
Publikované: 23.2.2017
Keď sme sa s kamarátmi rozhodovali, ktoré mesto na severovýchode USA navštívime, bolo pre nás Chicago jasná voľba.

USA, Indiana: Fort Wayne – veda a história
Publikované: 20.3.2020
Dnešný výlet nás zavedie do amerického štátu Indiana. Naším cieľom je Fort Wayne, druhé najväčšie mesto tohto štátu, ktoré prekypuje miestami, kam sa oplatí ísť.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

25.5.2020
Do 9. ročníka udeľovania cien o najobľúbenejší hotel roka Czech Hotel Awards 2020 sa zapojilo viac než 1200 hotelov. Poslaním organizátorov je vytvorenie zodpovednej platformy, ktorá prepojuje, oceňuje a podporuje všetkých hotelierov pristupujúcich k svojmu podnikaniu s otvorenou mysľou a láskyplným srdcom. Táto vízia nadobúda na význame najmä v súčasnom dianí.

22.5.2020
Všetci milovníci múzeí sa môžu tešiť na postupné otváranie týchto klenotníc histórie. Návštevníkov čakajú mnohé výstavy, tematické prehliadky, ako aj stále expozície.
20.5.2020
Praha je nádherná počas všetkých ročných období. Nateraz je navyše poloprázdna! Ponúka zážitky nielen pre milovníkov historických pamiatok a kultúry, ale aj pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode. Preto vám prinášame niekoľko tipov na potulky po krásnych pražských parkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - VENEZUELA a PARAGUAJ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 25. 5. 2020
sviatok:Urban
dnes:
pondelok 25.5.
15 °C
zajtra:
utorok 26.5.
17 °C