www.infoglobe.sk » USA, Illinois: Rockford – múzeá a laserové bludisko

USA, Illinois: Rockford – múzeá a laserové bludisko

Publikované: 15.5.2020
V prvej časti o Rockforde sme spoločne zavítali do miestnych záhrad, kde najzaujímavejšie boli asi tie v japonskom štýle. Na začiatku dnešnej časti vás najskôr zavedieme do múzea umenia Rockford Art Museum.

Múzeum susedí s riekou Rock River v centre mesta. Už viac než storočie predstavuje návštevníkom umelecké diela vskutku širokého mixu, a to od 19. do 21. storočia. Predovšetkým nechýbajú diela miestnych umelcov, ktoré inde neuvidíte.

katedrála sv. Petra

K ďalším múzeám, ktoré vám vrelo odporúčame, sa jednoznačne radí skanzen Midway Village Museum, ktorý sa sústredí na dejiny Rockfordu a okolia. Hlavným „ťahákom“ je obrovská výstavná plocha v Main Museum Center. Tá susedí s viktoriánskou dedinkou s 26 historickými budovami a tisíckami historických artefaktov. Práve tu budete mať dojem, že ste sa presunuli o nejaké storočie a pol dozadu do minulosti. Navštívite vtedajší „koloniál“, policajnú stanicu alebo uvidíte, ako vyzerali školy v 19. storočí. Spoločnosť vám často budú robiť herci v dobových kostýmoch.

Rockford okolo roku 1890

Robert Hall Tinker. Tento muž bol v 70. rokoch 19. storočia starostom Rockfordu a výrazne sa zasadil o rozvoj vtedajšieho mesta. Dnes je najviditeľnejším dedičstvom jeho úradovania vila vo švajčiarskom štýle, ktorá sa týči nad potôčikom Kent Creek. Tinkerova rodina začala so stavbou vily hneď po konci občianskej vojny v roku 1865.

Tinker Swiss Cottage

Inšpiráciu pre vizuálnu podobu domu rodina našla počas výletu v Európe. Dnes toto významné miesto slúži verejnosti ako múzeum, a je zapísané do zoznamu historických pamiatok. Návštevníci sa môžu touto impozantnou vilou poprechádzať.

Rockford

V Rockforde pôsobí Švédska historická spoločnosť, ktorá prevádzkuje ďalšie zaujímavé múzeum - Erlander Home Museum, ktoré reprezentuje historický vplyv švédskej kultúry na Rockford. Vila bola postavená na začiatku 70. rokov 19. storočia. Vo vnútri sa dajú vidieť mnohé pôvodné predmety a nábytok. Avšak dom má byť predovšetkým výpoveďou o vplyve a dedičstve švédskej kultúry v Rockforde. Priestory si môžete prejsť prostredníctvom komentovanej prehliadky, kde vám sprievodca povie mnoho perličiek.

Rockford

Pokiaľ budete nasýtený histórie, určite sa vyplatí trochu „vypustiť paru“. Máme pre vás skvelý tip – zábavný park Volcano Falls Adventure. Miestne atrakcie zaimponujú skôr mladším návštevníkom, ale aj dospelí si môžu vyskúšať staré videoherné automaty, ktoré dozaista u mnohých vyvolajú vlnu nostalgie. Navštíviť tu môžete aj laserové bludisko.

 

GPS: 42°15'52.4"N 89°06'08.9"W

Text: Maxim Kucer

Preklad: Oskár Mažgút

Foto: Wikipedia.org: Rattis irrittiss, Unknown author, Teemu08, AlexbaumgarnerDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Illinois: Rockford – za malebnými zákutiami
Publikované: 8.5.2020
Dnešným cieľom je mesto Rockford, ktoré je oceňované pre svoj šarm. Rockfordom preteká rieka Rock River. Na jej pravom brehu sa nachádza napríklad Riverfront Museum Park, ktorého súčasťou je prírodovedecké múzeum Burpee Museum of Natural History, ktoré vrelo odporúčame. Otvorené bolo v roku 1942.

USA: Chicago – veterné mesto plné zelene I
Publikované: 23.2.2017
Keď sme sa s kamarátmi rozhodovali, ktoré mesto na severovýchode USA navštívime, bolo pre nás Chicago jasná voľba.

USA: Chicago - veterné mesto plné zelene II
Publikované: 2.3.2017
Je večer a my sme pomerne sklamaní z presklených kukaní (Skydeck) na Willis Tower, kde nebol výhľad taký dobrý, ako sme predpokladali. Náladu nám ale vylepšil iný nevšedný zážitok, ktorý bol omnoho intenzívnejší a odporúčam ho všetkým, ktorí mieria do Chicaga.

USA, Indiana: Fort Wayne – veda a história
Publikované: 20.3.2020
Dnešný výlet nás zavedie do amerického štátu Indiana. Naším cieľom je Fort Wayne, druhé najväčšie mesto tohto štátu, ktoré prekypuje miestami, kam sa oplatí ísť.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

25.5.2020
Do 9. ročníka udeľovania cien o najobľúbenejší hotel roka Czech Hotel Awards 2020 sa zapojilo viac než 1200 hotelov. Poslaním organizátorov je vytvorenie zodpovednej platformy, ktorá prepojuje, oceňuje a podporuje všetkých hotelierov pristupujúcich k svojmu podnikaniu s otvorenou mysľou a láskyplným srdcom. Táto vízia nadobúda na význame najmä v súčasnom dianí.

22.5.2020
Všetci milovníci múzeí sa môžu tešiť na postupné otváranie týchto klenotníc histórie. Návštevníkov čakajú mnohé výstavy, tematické prehliadky, ako aj stále expozície.
20.5.2020
Praha je nádherná počas všetkých ročných období. Nateraz je navyše poloprázdna! Ponúka zážitky nielen pre milovníkov historických pamiatok a kultúry, ale aj pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode. Preto vám prinášame niekoľko tipov na potulky po krásnych pražských parkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - VENEZUELA a PARAGUAJ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 25. 5. 2020
sviatok:Urban
dnes:
pondelok 25.5.
15 °C
zajtra:
utorok 26.5.
17 °C