www.infoglobe.sk » USA, Florida: Orlando – zábavné parky

USA, Florida: Orlando – zábavné parky

Publikované: 26.7.2019
Floridské mesto Orlando jednoznačne patrí medzi najnavštevovanejšie svetové destinácie. Každoročne sem prídu desiatky miliónov ľudí. To najzaujímavejšie na tomto meste sú miestne zábavné parky. Do niektorých z nich sme vás už vzali – Islands of Adventure, Walt Disney World alebo Universal Orlando.

Mnoho zábavných parkov prilákalo investorov, ktorí tu začali stavať ubytovacie zariadenia, takže sa nebojte, že nezoženiete dobré ubytovanie. Okrem toho budete mať na výber z takmer neobmedzeného množstva reštaurácií a veľkého množstva ďalších atrakcií.

Pripravte sa však na to, že podnebie Orlanda je subtropické. Preto najmä od mája do októbra očakávajte horúce a daždivé počasie. Chladnejšie obdobie prichádza od novembra do apríla. No musíme podotknúť, že to je zároveň aj obdobím najväčšieho výskytu hurikánov.

Orlando

Vynecháme teda parky, ktoré už poznáme, a vydáme sa do tých, kde sme ešte neboli. Určite sa vám zapáči naša prvá zastávka, ktorou je vodný svet SeaWorld. Bohužiaľ sa tu už nedajú kŕmiť delfíny, ale stále si môžete tieto nádherné a inteligentné zvieratá pohladiť. To isté môžete zažiť aj v prípade tučniakov a zblízka uvidíte trebárs aj žraloky alebo tulene.

V parku sa konajú aj exkurzie, ktoré vám predstavia zákulisie. Takže uvidíte rehabilitačné centrum pre lamantíny a škôlku pre delfíny. Okrem toho sa môžete tešiť na mnoho morských tvorov a samozrejme na atrakcie ako horské dráhy, a to vrátane vlajkovej lode parku s dĺžkou 1 450 metrov. Vlak, ktorý dosahuje rýchlosť až 117 km/h, vás vyvezie až do výšky 61 metrov.

SeaWorld

SeaWorld

Počítajte s tým, že vstup do parku vás vyjde na 105 dolárov. Pokiaľ natrafíte na zľavu, tak zaplatíte o niečo menej. K lístku si môžete prikúpiť nejaké doplnkové služby ako napríklad All-Day Dining Deal, ktorý vám zaistí možnosť občerstvenia každú hodinu po celý deň.

Hneď vedľa SeaWorld môžete zájsť do Discovery Cove, ďalšej z fantastických atrakcií Orlanda, ktorá je zameraná na podmorský život. Vyskúšať si môžete trebárs šnorchlovanie pozdĺž korálového útesu alebo skúmať morské dno, kde budete môcť okrem farebných tropických rýb pozorovať napríklad aj raje. Taktiež uvidíte exotické vtáctvo alebo si poleňošíte na piesočnej pláži. Pokiaľ sa chystáte prísť počas sezóny, vstupenky určite nepodceňte a kúpte si ich dopredu. Denný vstup vás vyjde na približne 150 dolárov, no môžete si kúpiť aj zvýhodnený balíček, ktorý zahŕňa plávanie s delfínmi.

Discovery Cove   Discovery Cove 

GPS: (Discovery Cove) 28°24'20.0"N 81°27'41.6"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Adog104, Adog104 (2), Ardo191, Michael Lowin, Bill Dickinson

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Florida – Dobrodružné ostrovy I
Publikované: 6.5.2016
V posledných týždňoch sme sa venovali zábavným parkom v Kalifornii. Dnes sa ale presunieme tisíce kilometrov na východ – do slnečnej Floridy, ktorá je ďalšou Mekkou zábavného priemyslu.

USA, Florida – Dobrodružné ostrovy III
Publikované: 20.5.2016
Marvelovskí superhrdinovia, Jurský park... Zatiaľ sa zdá, že zábavný park Islands of Adventure je zhmotnením prevažne chlapčenských snov. Aj keď mnohí často vytriezvejú (a to rýchlo) počas hodín strávených čakaním v radoch na dvoj či trojminútovú srandu.

USA, Florida – národný park Everglades – domov krokodílov
Publikované: 8.2.2018
Na juhu Floridy sa rozprestiera národný park Everglades, kam mieri mnoho turistov. My nie sme výnimkou. Celá oblasť je zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Je to jeden z parkov s najnižšou nadmorskou výškou. Pre Everglades sú typické rozľahlé mokrade, ktoré pokrývajú väčšinu plochy, ďalej predovšetkým aligátory a krokodíly, ktorým mokrade poskytujú prirodzený domov.

USA, Florida – Raj lego kociek
Publikované: 27.5.2016
Opustili sme Dobrodružné ostrovy (Islands of Adventure), aby sme sa vydali do ďalšieho z mnohých zábavných parkov, ktoré obklopujú floridské Orlando. Výber je vskutku veľký, ale my sa pozrieme do miesta, ktoré je nám svojim spôsobom bližšie.

USA, Florida – Raj lego kociek II
Publikované: 3.6.2016
Vraciame sa do floridského Legolandu, aby sme sa pozreli na niektoré z jeho najzaujímavejších atrakcií.

USA, Florida – výlet na Key West
Publikované: 15.2.2018
Miami a národný park Everglades sú prvé dva body, kam sa vyberú turisti na juhu Floridy. Ďalším lákadlom je potom súostrovie Florida Keys (názov nie anglického, ale španielskeho pôvodu – Cayo = malý ostrov). Pod týmto názvom sa skrýva vyše tisíc ostrovov, ktoré sa tiahnu od juhovýchodného cípu floridského polostrova v miernom ľavotočivom oblúku a ku Key West.

USA, Florida: Dobrodružné ostrovy II
Publikované: 13.5.2016
Ako sme spomenuli už minule, jedna z častí veľkého zábavného parku Islands of Adventure je zasvätená superhrdinom marvelovského univerza. Pomyseľne sme sa zviezli na horskej dráhe Neuveriteľný Hulk (The Incredible Hulk), ktorá je podobne ako samotný Hulk zelená a na ktorej môžete na chvíľ zažiť aj pocit beztiaže.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

29.1.2020
Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana vás pozýva na výstavu Šperkopríbeh, kde predstaví svet šperkov z pohľadu geológov, šperkárov i autorov literárnych diel.
28.1.2020
Národná galéria Praha oslávi 224. výročie od svojho založenia voľným vstupom. V dňoch 1. a 2. februára sa do zbierkových expozícií dostanete úplne zdarma. Akciu sprevádza bohatý sprievodný program.
27.1.2020
Druhú februárovú sobotu (8.2.) ožije Horehronie, presnejšie obec Valaská jedinečným 3. ročníkom slovenského pohára v krňačkových pretekoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 29. 1. 2020
sviatok:Gašpar
dnes:
streda 29.1.
2 °C
zajtra:
štvrtok 30.1.
2 °C