www.infoglobe.sk » Maurícius, La Vanille a Rochester Falls – krokodília farma a vodopády

Maurícius, La Vanille a Rochester Falls – krokodília farma a vodopády

Publikované: 18.5.2020
V južnej časti Maurícia sa neďaleko od seba nachádza krokodília farma a prekrásny vodopád Rochester. Naším prvým cieľom bude krokodília farma, oficiálne nazývaná La Vanille Nature & Tortoise Park. Nachádza sa v oblasti bývalej vanilkovej farmy pri mestečku Rivières des Anguilles.

La Vanille Park

Krokodília farma je unikátna hneď z niekoľkých dôvodov. Prvým z nich je, že tu môžete krokodílie mäso ochutnať, a to v niekoľkých rôznych prevedeniach. Či už sa jedná o steak, hamburger alebo niekoľko iných druhov príprav mäsa. Okrem miestnej reštaurácie môžete v parku navštíviť aj predajňu suvenírov a obchod s výrobkami z krokodílej kože. Druhým dôvodom je, že tu môžete pozorovať viac než tisíc krokodílov nílskych na jednom mieste. Tie sú rozdelené do kójí podľa veku. Park bol založený v roku 1985 austrálskym zoológom a jeho maurícijskou manželkou. Prvé krokodíly tu boli privezené z ostrova Madagaskar. Okrem krokodílov tu žije množstvo ďalších živočíšnych druhov – netopiere, opice, zajace, jelene, 20 000 druhov hmyzu a na 2 hektároch sa tu pohybuje 500 obrovských korytnačiek.

krokodília farma krokodíl nílsky

Naša cesta smeruje ďalej na západ k vodopádu Rochester Falls. Celý ostrov je doslova pretkaný vodopádmi najrôznejších dĺžok a tvarov. Po 20 minútach jazdy autom sa dostávame na prašnú a hrboľatú cestu, ktorá vedie plantážou banánovníkov a cukrovej trstiny takmer k samotnému vodopádu. Od auta už je to asi len 10 minút peši smerom dolu. Pred nami sa otvára malý lesík, v ktorom nie je nikto, a tak si môžeme vychutnávať vodopád v celej jeho kráse bez ďalších turistov. Voda sa valí z výšky približne 10 metrov a miestni odvážlivci z vodopádu skáču priamo do rieky Savanne, ako sme videli v jednom z propagačných videí. Tento vodopád patrí medzi jednu z najobľúbenejších turistických atrakcií na celom Mauríciu, najmä pre jeho dostupnosť a hlavne pre jeho obdĺžnikové bočné skaly, ktoré tvoria jeho jedinečný vzhľad. Zároveň je to tiež najširší vodopád na ostrove. Pokiaľ sa budete pohybovať v južnej časti ostrova, určite môžem odporučiť navštíviť tieto kúzelné miesta.

Rochester Falls

GPS: 20°30'08.6"S 57°31'01.9"E

Text a foto: Veronika Kocmanová

Preklad: Oskár MažgútDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Maurícius: Celodenný trek k vodopádom
Publikované: 11.5.2020
V centrálnej časti ostrova Maurícius sa nachádza sústava 7 kaskád. V období dažďov ich môžete vidieť dokonca až jedenásť. Na všetkých, ktorí sa ich rozhodnú navštíviť, čaká po náročnej trase úžasný pohľad na túto prírodnú krásu.

Maurícius, Le Morne Brabant – výstup na horu otrokov
Publikované: 25.5.2020
Pokiaľ vás už na Mauríciu nebaví slniť sa na pláži, popíjať drinky a relaxovať, bude pre vás dozaista zaujímavou príležitosťou pozrieť sa na tento ostrov v Indickom oceáne z výšky. Pre tých, ktorí majú radi pešiu turistiku, je jednou z možností vyšliapnuť si na horu Le Morne Brabant, ktorá je od roku 2008 zapísaná v UNESCO pre svoj prírodný, kultúrny a historický význam.

Maskarény, Rodriguez: divoká krása Indického oceánu
Publikované: 25.10.2015
Pokiaľ máte radi kitesurfing, surfovanie, chobotnice, rybárčenie a objavovanie masovou turistikou nepoznamenaných miest, kam sa na klasickú dovolenku nejazdí, budete to tu milovať.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

25.5.2020
Do 9. ročníka udeľovania cien o najobľúbenejší hotel roka Czech Hotel Awards 2020 sa zapojilo viac než 1200 hotelov. Poslaním organizátorov je vytvorenie zodpovednej platformy, ktorá prepojuje, oceňuje a podporuje všetkých hotelierov pristupujúcich k svojmu podnikaniu s otvorenou mysľou a láskyplným srdcom. Táto vízia nadobúda na význame najmä v súčasnom dianí.

22.5.2020
Všetci milovníci múzeí sa môžu tešiť na postupné otváranie týchto klenotníc histórie. Návštevníkov čakajú mnohé výstavy, tematické prehliadky, ako aj stále expozície.
20.5.2020
Praha je nádherná počas všetkých ročných období. Nateraz je navyše poloprázdna! Ponúka zážitky nielen pre milovníkov historických pamiatok a kultúry, ale aj pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode. Preto vám prinášame niekoľko tipov na potulky po krásnych pražských parkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - VENEZUELA a PARAGUAJ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 25. 5. 2020
sviatok:Urban
dnes:
pondelok 25.5.
15 °C
zajtra:
utorok 26.5.
17 °C