www.infoglobe.sk » Maurícius: Celodenný trek k vodopádom

Maurícius: Celodenný trek k vodopádom

Publikované: 11.5.2020
V centrálnej časti ostrova Maurícius sa nachádza sústava 7 kaskád. V období dažďov ich môžete vidieť dokonca až jedenásť. Na všetkých, ktorí sa ich rozhodnú navštíviť, čaká po náročnej trase úžasný pohľad na túto prírodnú krásu.

pohľad na krajinu

A tak si aj my najímame miestneho sprievodcu, ktorý nás k nim dovedie. Objavili sme ho náhodne na Trip Advisore, kde mal veľmi pozitívne recenzie. Rozhodne sa neodporúča absolvovať túto trasu bez skúseného sprievodu. Trasa nie je značená a ročne sa tu stratí niekoľko turistov. Cena za sprievodcu je zhruba 500 až 1000 MUR na osobu (čiže 300–600 Kč alebo 12 až 24 €). Čiastka okrem skúseného sprievodcu zahŕňa aj celodennú stravu, ktorú nesie sprievodca celý deň na chrbte. Cesta k vodopádom začína po malebnej cestičke, kde nám sprievodca ukazuje miestnu faunu a flóru. Našu malú skupinku tvorí 6 osôb plus sprievodca Prakash Isram. Cesta nie je zo začiatku vôbec náročná, onedlho však prichádzame k prvému zrázu a vydávame sa priamo dole. Všetky fľašky s vodou či fotoaparáty odkladáme do ruksakov, pretože sa tu treba pridržiavať aspoň vetiev stromov. Počasie nám nepraje a prší celý deň. Ale ani to nám nepokazí dojem hneď z prvého vodopádu, ktorý steká po skale z výšky asi 80 metrov. Vodopády tvoria tri odlišné toky riek Saint Denis, Cascade Chamarel a La Crete.

prvý z vodopádov

Stále pokračujeme ďalej smerom dolu, terén nie je vôbec jednoduchý a kvôli dažďu je cesta blatistá a klzká. Naskytajú sa nám úžasné výhľady na okolitú krajinu, ale aj na ďalšie vodopády a kaskády alebo horniny, ktorých vek je 8 až 10 miliónov rokov. Miestami sa musíme brodiť v riečkach, preskakovať potoky vody a zliezať zo skál pozdĺž vodopádov. No náš sprievodca je naozaj profesionál a dokonale pozná terén. Výhodou je aj to, že okrem dotieravých komárov tu nežijú žiadne jedovaté hady, pavúky a ani iné jedovaté zvieratá. Po menšom odpočinku a obede, ktorý pripravila sprievodcova manželka, postupujeme ďalej v našej ceste. Kto má záujem, môže sa osviežiť v jednom z jazierok pri vodopáde. Poslednú časť cesty zliezame priamo jeden z vodopádov, Prakash nám ukazuje, kam presne máme dať ruky a nohy a my sa cítime ako skúsení lezci. Máme za sebou 11 km. Bol to úžasný deň spätý s prírodou.

nádherné vodopády   nádherné vodopády

Po tomto nezabudnuteľnom zážitku nás sprievodca berie k sebe domov, kde si môžeme odpočinúť, umyť sa a občerstviť. Je to ďalšia zaujímavá skúsenosť, pretože môžeme vidieť, ako jeho rodina žije. Na záver nás sprievodca pochváli a skonštatuje, že máme za sebou jeden z najnáročnejších trekov na ostrove. A my sme šťastní, že sme to zvládli!

nádherné kaskády

GPS: 20°26'33.5"S 57°23'09.5"E

Text a foto: Veronika Kocmanová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Maurícius, La Vanille a Rochester Falls – krokodília farma a vodopády
Publikované: 18.5.2020
V južnej časti Maurícia sa neďaleko od seba nachádza krokodília farma a prekrásny vodopád Rochester. Naším prvým cieľom bude krokodília farma, oficiálne nazývaná La Vanille Nature & Tortoise Park. Nachádza sa v oblasti bývalej vanilkovej farmy pri mestečku Rivières des Anguilles.

Maurícius, Le Morne Brabant – výstup na horu otrokov
Publikované: 25.5.2020
Pokiaľ vás už na Mauríciu nebaví slniť sa na pláži, popíjať drinky a relaxovať, bude pre vás dozaista zaujímavou príležitosťou pozrieť sa na tento ostrov v Indickom oceáne z výšky. Pre tých, ktorí majú radi pešiu turistiku, je jednou z možností vyšliapnuť si na horu Le Morne Brabant, ktorá je od roku 2008 zapísaná v UNESCO pre svoj prírodný, kultúrny a historický význam.

Maskarény, Rodriguez: divoká krása Indického oceánu
Publikované: 25.10.2015
Pokiaľ máte radi kitesurfing, surfovanie, chobotnice, rybárčenie a objavovanie masovou turistikou nepoznamenaných miest, kam sa na klasickú dovolenku nejazdí, budete to tu milovať.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

25.5.2020
Do 9. ročníka udeľovania cien o najobľúbenejší hotel roka Czech Hotel Awards 2020 sa zapojilo viac než 1200 hotelov. Poslaním organizátorov je vytvorenie zodpovednej platformy, ktorá prepojuje, oceňuje a podporuje všetkých hotelierov pristupujúcich k svojmu podnikaniu s otvorenou mysľou a láskyplným srdcom. Táto vízia nadobúda na význame najmä v súčasnom dianí.

22.5.2020
Všetci milovníci múzeí sa môžu tešiť na postupné otváranie týchto klenotníc histórie. Návštevníkov čakajú mnohé výstavy, tematické prehliadky, ako aj stále expozície.
20.5.2020
Praha je nádherná počas všetkých ročných období. Nateraz je navyše poloprázdna! Ponúka zážitky nielen pre milovníkov historických pamiatok a kultúry, ale aj pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode. Preto vám prinášame niekoľko tipov na potulky po krásnych pražských parkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - VENEZUELA a PARAGUAJ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 25. 5. 2020
sviatok:Urban
dnes:
pondelok 25.5.
15 °C
zajtra:
utorok 26.5.
17 °C