www.infoglobe.sk » Kostarika – Quepos a NP Manuel Antonio

Kostarika – Quepos a NP Manuel Antonio

Publikované: 27.7.2019
Po návšteve exotického Puerta Jiménez a surferského raja Matapala sa autobusom vydávame pozdĺž pacifického pobrežia smerom na sever. Našou ďalšou zastávkou je mesto Quepos, ktoré sa stále nachádza v provincii Puntaneras. Quepos leží asi 60 kilometrov od hlavného mesta Kostariky – San José – a je akousi vstupnou bránou do turisticky veľmi vyhľadávaného národného parku Manuel Antonio.

Ubytovávame sa v skvelom a cenovo výhodnom hosteli (majú aj súkromné izby) Wide Mouth Frog, kde je pre hostí k dispozícii bazén, lehátka, miesto na posilňovanie či obrovská jedáleň s kuchynkou. Raňajky sú v cene, a navyše tu skvelo varia za snáď najlepšie ceny na Kostarike. Personál je neuveriteľne nápomocný a v angličtine vám tu poradia úplne s čímkoľvek, k dispozícii je aj mnoho výletov či kurzov surfovania. Ubytovanie sa nachádza len pár krokov od autobusovej stanice a ponúka všetko, čo si klasický turista cestujúci na vlastnú päsť len s batohom môže priať.

malý prístav pri odlive v Puerto Jiménez

Centrum mesta Quepos je rušné, nachádza sa tu mnoho bánk, supermarketov, reštaurácií, kaviarní a tiež nespočetne veľa obchodov s oblečením a suvenírmi. Tunajšie pláže nie sú až také krásne, na aké sme v Kostarike už zvyknutí, no stačí sa za pár drobných odviezť mestskou dopravou k národnému parku Manuel Antonio a v jeho okolí sa nachádzajú krásne pláže vhodné ako pre plavcov, tak aj pre surferov začiatočníkov. K dispozícií tu je aj mnoho ďalších vodných atrakcií.

príchod k pláži   rozhľadňa

Do národného parku Manuel Antonio púšťajú len určitý počet turistov (aj tak to je ale viac než dosť), preto sa vydávame na jeho návštevu hneď z rána. Cestou nám ponúka svoje služby mnoho sprievodcov s obrovskými ďalekohľadmi, no nakoniec usúdime, že sa zaobídeme aj bez nich, čo sa nám vzápätí aj potvrdí. Za vstup zaplatíme 16 dolárov a vyrážame po drevenej trase smerom do parku. Cez park vedie niekoľko trás, ktoré často ústia na pobreží, kde sa dá kúpať na nádherných plážach.

krásne pláže

Hneď po pár krokoch vidíme vysoko v korunách stromov prvého leňocha. A potom nás čaká stretnutie s opicami, veľkými modročervenými krabmi aj s najrôznejším vtáctvom. Hneď pri prvej príležitosti sa na križovatke vydávame vpravo. To sa o chvíľu ukazuje ako skvelý nápad, pretože veľké davy turistov pokračujú rovno a my sa dostávame na takmer ľudoprázdnu pláž. Voda je priezračná a príjemná, spoločnosť nám až na zopár ďalších turistov robí dotieravý mýval a niekoľko plachých leguánov. Okúpeme sa a pozdĺž pobrežia pokračujeme na drevenú vyhliadku, za ktorou sa potom rozkladá už cieľové miesto skupiniek turistov so sprievodcami. Jedná sa o ďalšiu krásnu pláž, no tentoraz veľmi preľudnenú a navyše ešte plnú otravných opíc, ktoré sa neustále snažia od turistov drzo získať nejaké jedlo a kradnú všetko, čo sa im podarí.

mýval na pláži   leňoch

červenomodrý krab   aguti

O kus ďalej sa nachádza občerstvenie, toalety a sprchy. My sa ešte vydávame na jeden z okruhov, ktorý odbočuje z hlavnej trasy, no stúpanie v horúcom letnom dni nás potom skutočne vyčerpá, a tak pomaly mierime k východu. Cestou ešte máme šťastie na ďalšieho leňocha, ktorý odpočíva len pár metrov nad nami vo vetvách.

Po návšteve parku nakupujeme pár suvenírov a mierime sa občerstviť k pláži. Dajte si pozor na to, že v tunajších reštauráciách je cena za jedlo väčšinou uvedená bez dane a príplatku za servis, čo predstavuje skoro ďalšiu štvrtinu navyše. Rôzne akcie na výhodné ceny drinkov sa tiež zďaleka nevyplácajú. Na pláži je ale veľmi príjemne a môžete vyskúšať surf. Inštruktori sú šikovní a už behom chvíle sa vám podarí zjazdiť prvú vlnu. Po lekcii si odnesiete dokonca aj skvelé fotky na pamiatku. Deň sa chýli ku koncu a my sa mestským autobusom vraciame späť do Queposu.

hodina surfu

Okrem národného parku a okolia ponúka Quepos ešte jednu úžasnú atrakciu. A síce, nádherný západ slnka nad morskou hladinou.

západ slnka   západ slnka

GPS: 9°23'34.1"N 84°08'11.8"W

Text a foto: Veronika Schubertová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Kostarika, Golfito – prístavné mestečko
Publikované: 13.7.2019
Z hlavného mesta Panamy mierime severne do susednej Kostariky. Najskôr volíme prelet do mesta David, ktoré sa nachádza relatívne blízko hraníc s Kostarikou a medzištátne lety sa dajú zohnať veľmi výhodne. Odtiaľ vyrážame na hranice, tentoraz už autobusom, cesta s miestnymi je naozaj veselá. Zdarne sa dostávame do cieľa – malého prístavného mestečka Golfito. Len je nutné dať si pozor, aby colníci nezabudli opečiatkovať váš pas, čo tu tak trochu flákajú. V opačnom prípade si privodíte mnoho problémov. Na hraniciach sa nachádza bezcolná zóna, mnoho miestnych sem jazdí na nákupy a je tu teda naozaj veľký zhon, zároveň je tu plno reštaurácií a najrôznejších kioskov, kde sa dá občerstviť.

Kostarika, Montezuma – zapadnutý raj
Publikované: 3.8.2019
Po návšteve mesta Quepos a nádherného národného parku Manuel Antonio sa vydávame na ďalšiu cestu krásnou Kostarikou. Miestnym autobusom ideme pozdĺž pacifického pobrežia až do mesta Puntaneras, ktoré sa nachádza na malom výbežku v zálive Nicoya a je hlavným mestom rovnomennej provincie.

Nikaragua – jednodenný výlet z Kostariky
Publikované: 10.8.2019
Po návšteve štýlovej Montezumy sa ešte naposledy presúvame smerom na sever. Cieľom je mesto Liberia, ktoré však bude iba naším východiskovým bodom pre nadchádzajúce dva výlety. Prvým z nich je návšteva kostarického severného suseda, ktorým je Nikaragua. Dá sa vyraziť na vlastnú päsť alebo s organizovaným zájazdom. No tú druhú možnosť skôr odporúčam, pretože prejsť hranice nie je zrovna jednoduché. Sprievodcovia už vedia, ako v tom správne chodiť, a tak vám ušetria aj niekoľko hodín čakania.

Kostarika – národný park Rincón de la Vieja
Publikované: 17.8.2019
Ešte stále prebývame na severe v meste Liberia, z ktorého sme mali včera možnosť vyraziť na celodenný výlet a zažiť, aká krásna je susedná Nikaragua. Máme za sebou naozaj mnoho prejazdov, a preto dnes chceme konečne vyraziť na poriadny turistický výlet.

Kostarika – Puerto Jiménez a Matapalo
Publikované: 20.7.2019
Z mesta Golfito sa približne tridsaťminútovou plavbou dostávame do malého prístavu v Puerto Jiménez, mestečka ležiaceho v provincii Puntaneras na polostrove Osa. Jedná sa o asi najlacnejšiu a najrýchlejšiu cestu (približne pol až tri štvrte hodiny), ako sa dostať až na tento južný cíp Kostariky. Pravidelne sem lieta aj lietadlo, pretože priamo v Puerto Jiménez sa nachádza malé letisko. Keď však poletíme len napríklad 4 cestujúci, vyšplhá sa cena letu neporovnateľne vyššie než u plavby. Zároveň, pokiaľ budete mať šťastie ako my, pripoja sa k vám na kúsok cesty aj delfíny.

Panama, Ciudad de Panamá – mesto aj Panamský prieplav
Publikované: 6.7.2019
Panama je pomerne nevýrazná krajina, ktorá leží v tieni turisticky stále obľúbenejšej Kostariky, na jej druhej strane nájdete nechválne známu Kolumbiu. No i tak je veľké množstvo letov do Strednej Ameriky vedených práve cez medzinárodné letisko Tocumen, ktoré je vzdialené 24 kilometrov od hlavného panamského mesta. A pretože medzi stredoamerickými štátmi existuje dobré pozemné aj letecké spojenie, ponúka sa možnosť navštíviť ich viac v rámci jednej cesty. Všade (aj keď s horším kurzom) akceptujú klasické americké doláre, takže netreba riešiť výmenu peňazí a panamská balboa má navyše prakticky rovnaký kurz.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

19.8.2019
Zažite netradičnú nočnú prehliadku hradu Strečno či jednej z najväčších vojenských pevností v strednej Európe.
18.8.2019
Metropola východu – Košice vás pozýva 24. augusta 2019 na workshop Svet na modro, prostredníctvom ktorého odhalíte tajomstvá modrotlače.
17.8.2019
Do konca septembra bude v pražských uliciach prebiehať kampaň zameraná na pravidlá, ktoré musia dodržiavať turisti v hlavnom meste. Sústredí sa na chovanie turistov v nočnej Prahe v problematických lokalitách.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 19. 8. 2019
sviatok:Lýdia
dnes:
pondelok 19.8.
29 °C
zajtra:
utorok 20.8.
26 °C