www.infoglobe.sk » Kanárske ostrovy, Tenerife – univerzitné mesto La Laguna

Kanárske ostrovy, Tenerife – univerzitné mesto La Laguna

Publikované: 1.6.2019
Pokiaľ se vypravíte na Tenerife a budete chcieť poznať jeho históriu, určite nevynechajte jeho druhé najväčšie mesto La Lagunu s oficiálnym názvom Ciudad de San Cristóbal de La Laguna. Veľmi rýchlo sa sem môžete dopraviť z hlavného mesta Santa Cruz, pretože tieto dve mestá sú prepojené električkou. Dostať sa sem dá napríklad aj priamou linkou autobusu z Puerta de la Cruz.

Mesto La Laguna bolo založené v 15. storočí a je plné unikátnej architektúry, farebných domov s drevenými balkónmi aj významných kostolov. V roku 1999 bolo preto právom zapísané do zoznamu pamiatok svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa v ňom aj Universita La Laguna, ktorá je najstaršou univerzitou na Kanárskych ostrovoch.

pešia ulička Calle Obispo Rey Redondo   ulica Calle Nuñez de la Peña

V meste stojí za to navštíviť katedrálu Catedral de Nuestra Señora de los Remedios, ktorá je zároveň biskupským sídlom. Odtiaľ prejdite dlhou ulicou rovno až k námestiu Plaza de la Concepción, ktorého dominantou je najstarší kostol na Tenerife, kostol Iglesia de la Concepción z počiatku 16. storočia. Súčasťou kostola je veža, na ktorú by ste mali ísť hneď z dvoch dôvodov: zblízka uvidíte (a keď budete mať šťastie, budete aj hlasno počuť) najväčší zvon na Tenerife a zároveň z výšky uvidíte krásne farebné mesto. Asi najvýznamnejším miestom pre obyvateľov celých Kanárskych ostrovov je však kráľovská svätyňa Cristo de La Laguna zo 16. storočia, v ktorej je ako súčasť oltára vysoko uctievaná socha ukrižovaného Ježiša Krista. Socha bola vyrezaná z dreva niekedy na začiatku 16. storočia a pochádza z Antverp. Je vysoko cenená nielen z historického, ale najmä z umeleckého hľadiska. Za povšimnutie stojí predovšetkým výraz v tvári Ježiša Krista.

Catedral de Nuestra Señora de los Remedios   drevená socha ukrižovaného Ježiša Krista zo 16. storočia z Antverp (súčasťou oltára v kráľovskej svätyni Cristo de La Laguna)

Ak vás lákajú aj ďalšie kultúrne zážitky, môžete navštíviť múzeá. Tradičné Museo de Historia de Tenerife v historickej budove Casa Lercaro ponúka pohľad do dejín Kanárskych ostrovov a Tenerife. V piatok a v sobotu odpoludnia je vstupné zdarma. V priebehu potuliek určite nevynechajte historickú budovu bývalého kláštora San Agustín z počiatku 16. storočia. V budove bola prvá stredná škola na Kanárskych ostrovoch. Pred vstupom do budovy je možné cez okienko v múre vidieť trosky bývalého kostola Iglesia San Agustín, ktorý zhorel počas veľkého požiaru v roku 1964. Je to veľmi zvláštne vidieť, ako sa v ruinách tak významnej budovy prechádza sliepka alebo mačka. Naproti sa nachádza malá výstava Galería de Arte Artizar, v ktorej sú zaujímavé diela miestnych umelcov. A pokiaľ sa zaujímate o vedu a vesmír, La Laguna ponúka aj interaktívne múzeum Museo de la Ciencia y el Cosmos, ktoré je vhodné aj pre deti.

bývalý kláštor San Agustín   ruiny kostola Iglesia San Agustín

Ak si už budete chcieť odpočinúť od kultúrnych zážitkov a len vnímať atmosféru mesta, prejdite sa napríklad okolo krásnych domov, ako sú Casa de Ossuna, Casa Salazar alebo Palacio de Nava, určite nebudete sklamaní.

GPS: 28°29'26.8"N 16°19'06.8"W

 

Text a foto: Šárka Hylmarová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Kanárske ostrovy, Tenerife – európska perla oceánu
Publikované: 25.5.2019
Pokiaľ práve premýšľate nad tohtoročnou dovolenkou, určite vo svojom výbere nezabudnite na Kanárske ostrovy. Aj keď sa geograficky jedná o súčasť afrického kontinentu, patria pod Španielsko. Tenerife je ich najväčším ostrovom a láka nielen pokojnou atmosférou, ale náročnejších turistov priťahuje aj pre svoju neopakovateľnú krásu sopečnej prírody.

Kanárske ostrovy, Tenerife – Puerto de la Cruz
Publikované: 8.6.2019
V severnej časti ostrova Tenerife sa nachádza pokojné mesto Puerto de la Cruz. Vzniklo z bývalej rybárskej osady a neskôr sa stalo významným prístavným mestom. Dnes je jeho hlavnou ekonomickou činnosťou turizmus, preto je tu veľké množstvo hotelov. Pekné apartmány tu môžete zohnať za veľmi priaznivú cenu. V kombinácii so spoľahlivou verejnou dopravou tak nemusíte za dovolenku strávenú na Tenerife ani platiť za služby cestovnej kancelárie.

Kanárske ostrovy, Tenerife – sopka Pico del Teide
Publikované: 15.6.2019
Najimpozantnejším miestom Tenerife, ktoré sme spoznali, je spiaca sopka Pico del Teide. Zo stredu ostrova sa vypína hore k oblakom až do výšky 3 718 m n. m., čím je prakticky najvyšším miestom Španielska aj Atlantického oceánu. Pokiaľ ju zmeriame od dna oceánu, tak je dokonca treťou najvyššou sopkou na svete. Sopka tvorí spolu s okolitou krajinou národný park a právom je zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Kanárske ostrovy, Tenerife – východ slnka z vrcholu sopky Pico del Teide
Publikované: 22.6.2019
Dostať sa na vrchol sopky Pico del Teide nie je vôbec ľahké. Musíte totiž najprv na to získať povolenie, ktoré je síce zdarma, avšak odporúčam vám oň požiadať v dostatočnom predstihu, a to najlepšie až niekoľkých týždňov. Dôvodom je obmedzená kapacita 200 osôb za deň. My sme sa však k vrcholu krátera dostali iným spôsobom.

Kanárske ostrovy, Tenerife – kaňon Masca alebo cesta do praveku
Publikované: 29.6.2019
Kaňon Masca je na Tenerife jedným z miest, kde uveríte, že ste sa vrátili do druhohôr a že na vás musí každú chvíľu spoza skaly vykuknúť stratený dinosaurus.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

7.12.2019
Vianočnú atmosféru na vsetínskom zámku odo dnes navodí výstava s názvom Sklenené Vianoce, ktorá predstaví súčasné aj historické sklenené vianočné ozdoby a dekoratívne aj umelecké sklo. Výstava potrvá do 19. januára 2020.
6.12.2019
SNM – Prírodovedné múzeum vás pozýva na výstavu TRITRI - Tatry očami geológov, ktorá prostredníctvom fotografií prináša pohľad na prácu geológov snažiacich sa rôznymi výskumnými metódami dešifrovať a pochopiť zložitú geologickú históriu vytvárajúcu unikátny prírodný klenot.
5.12.2019
Chvíle pokoja a pohody zažijete v dňoch 7. a 8. decembra v súbore ľudových stavieb v Zubrniciach, najmladšom skanzene v Čechách. Od 9. do 16. hodiny si tu pripomeniete vianočné zvyky z prelomu 19. a 20. storočia.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ANDORRA a VATIKÁN:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 7. 12. 2019
sviatok:Ambróz
dnes:
sobota 7.12.
6 °C
zajtra:
nedeľa 8.12.
4 °C