www.infoglobe.sk » Kanárske ostrovy, Tenerife – univerzitné mesto La Laguna

Kanárske ostrovy, Tenerife – univerzitné mesto La Laguna

Publikované: 1.6.2019
Pokiaľ se vypravíte na Tenerife a budete chcieť poznať jeho históriu, určite nevynechajte jeho druhé najväčšie mesto La Lagunu s oficiálnym názvom Ciudad de San Cristóbal de La Laguna. Veľmi rýchlo sa sem môžete dopraviť z hlavného mesta Santa Cruz, pretože tieto dve mestá sú prepojené električkou. Dostať sa sem dá napríklad aj priamou linkou autobusu z Puerta de la Cruz.

Mesto La Laguna bolo založené v 15. storočí a je plné unikátnej architektúry, farebných domov s drevenými balkónmi aj významných kostolov. V roku 1999 bolo preto právom zapísané do zoznamu pamiatok svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa v ňom aj Universita La Laguna, ktorá je najstaršou univerzitou na Kanárskych ostrovoch.

pešia ulička Calle Obispo Rey Redondo   ulica Calle Nuñez de la Peña

V meste stojí za to navštíviť katedrálu Catedral de Nuestra Señora de los Remedios, ktorá je zároveň biskupským sídlom. Odtiaľ prejdite dlhou ulicou rovno až k námestiu Plaza de la Concepción, ktorého dominantou je najstarší kostol na Tenerife, kostol Iglesia de la Concepción z počiatku 16. storočia. Súčasťou kostola je veža, na ktorú by ste mali ísť hneď z dvoch dôvodov: zblízka uvidíte (a keď budete mať šťastie, budete aj hlasno počuť) najväčší zvon na Tenerife a zároveň z výšky uvidíte krásne farebné mesto. Asi najvýznamnejším miestom pre obyvateľov celých Kanárskych ostrovov je však kráľovská svätyňa Cristo de La Laguna zo 16. storočia, v ktorej je ako súčasť oltára vysoko uctievaná socha ukrižovaného Ježiša Krista. Socha bola vyrezaná z dreva niekedy na začiatku 16. storočia a pochádza z Antverp. Je vysoko cenená nielen z historického, ale najmä z umeleckého hľadiska. Za povšimnutie stojí predovšetkým výraz v tvári Ježiša Krista.

Catedral de Nuestra Señora de los Remedios   drevená socha ukrižovaného Ježiša Krista zo 16. storočia z Antverp (súčasťou oltára v kráľovskej svätyni Cristo de La Laguna)

Ak vás lákajú aj ďalšie kultúrne zážitky, môžete navštíviť múzeá. Tradičné Museo de Historia de Tenerife v historickej budove Casa Lercaro ponúka pohľad do dejín Kanárskych ostrovov a Tenerife. V piatok a v sobotu odpoludnia je vstupné zdarma. V priebehu potuliek určite nevynechajte historickú budovu bývalého kláštora San Agustín z počiatku 16. storočia. V budove bola prvá stredná škola na Kanárskych ostrovoch. Pred vstupom do budovy je možné cez okienko v múre vidieť trosky bývalého kostola Iglesia San Agustín, ktorý zhorel počas veľkého požiaru v roku 1964. Je to veľmi zvláštne vidieť, ako sa v ruinách tak významnej budovy prechádza sliepka alebo mačka. Naproti sa nachádza malá výstava Galería de Arte Artizar, v ktorej sú zaujímavé diela miestnych umelcov. A pokiaľ sa zaujímate o vedu a vesmír, La Laguna ponúka aj interaktívne múzeum Museo de la Ciencia y el Cosmos, ktoré je vhodné aj pre deti.

bývalý kláštor San Agustín   ruiny kostola Iglesia San Agustín

Ak si už budete chcieť odpočinúť od kultúrnych zážitkov a len vnímať atmosféru mesta, prejdite sa napríklad okolo krásnych domov, ako sú Casa de Ossuna, Casa Salazar alebo Palacio de Nava, určite nebudete sklamaní.

GPS: 28°29'26.8"N 16°19'06.8"W

 

Text a foto: Šárka Hylmarová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Kanárske ostrovy, Tenerife – európska perla oceánu
Publikované: 25.5.2019
Pokiaľ práve premýšľate nad tohtoročnou dovolenkou, určite vo svojom výbere nezabudnite na Kanárske ostrovy. Aj keď sa geograficky jedná o súčasť afrického kontinentu, patria pod Španielsko. Tenerife je ich najväčším ostrovom a láka nielen pokojnou atmosférou, ale náročnejších turistov priťahuje aj pre svoju neopakovateľnú krásu sopečnej prírody.

Kanárske ostrovy, Tenerife – Puerto de la Cruz
Publikované: 8.6.2019
V severnej časti ostrova Tenerife sa nachádza pokojné mesto Puerto de la Cruz. Vzniklo z bývalej rybárskej osady a neskôr sa stalo významným prístavným mestom. Dnes je jeho hlavnou ekonomickou činnosťou turizmus, preto je tu veľké množstvo hotelov. Pekné apartmány tu môžete zohnať za veľmi priaznivú cenu. V kombinácii so spoľahlivou verejnou dopravou tak nemusíte za dovolenku strávenú na Tenerife ani platiť za služby cestovnej kancelárie.

Kanárske ostrovy, Tenerife – sopka Pico del Teide
Publikované: 15.6.2019
Najimpozantnejším miestom Tenerife, ktoré sme spoznali, je spiaca sopka Pico del Teide. Zo stredu ostrova sa vypína hore k oblakom až do výšky 3 718 m n. m., čím je prakticky najvyšším miestom Španielska aj Atlantického oceánu. Pokiaľ ju zmeriame od dna oceánu, tak je dokonca treťou najvyššou sopkou na svete. Sopka tvorí spolu s okolitou krajinou národný park a právom je zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Kanárske ostrovy, Tenerife – východ slnka z vrcholu sopky Pico del Teide
Publikované: 22.6.2019
Dostať sa na vrchol sopky Pico del Teide nie je vôbec ľahké. Musíte totiž najprv na to získať povolenie, ktoré je síce zdarma, avšak odporúčam vám oň požiadať v dostatočnom predstihu, a to najlepšie až niekoľkých týždňov. Dôvodom je obmedzená kapacita 200 osôb za deň. My sme sa však k vrcholu krátera dostali iným spôsobom.

Kanárske ostrovy, Tenerife – kaňon Masca alebo cesta do praveku
Publikované: 29.6.2019
Kaňon Masca je na Tenerife jedným z miest, kde uveríte, že ste sa vrátili do druhohôr a že na vás musí každú chvíľu spoza skaly vykuknúť stratený dinosaurus.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

22.7.2019
Do 1. septembra 2019 máte možnosť využiť na cestovanie tradičný vláčik Hanička (motorový vozeň 810), ktorý jazdi na trati zo Spišského Podhradia do Spišských Vlachov.
21.7.2019
Aj toto leto si môžete užiť Medzinárodný kultúrny festival Dni Majstra Pavla v Levoči, ktorý do 28. augusta 2019 prináša pouličné vystúpenia divadelníkov, muzikantov a tanečníkov, ako aj posolstvo kultúry.
20.7.2019
Drevený kostol svätého Mikuláša z počiatku 17. storočia, ktorého oprava trvala takmer tri roky, môžu ľudia navštíviť v Hradci Králové v Jiráskových sadoch až do konca septembra.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - LAOS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 22. 7. 2019
sviatok:Magdaléna
dnes:
pondelok 22.7.
29 °C
zajtra:
utorok 23.7.
30 °C