www.infoglobe.sk » Kanárske ostrovy, Tenerife – kaňon Masca alebo cesta do praveku

Kanárske ostrovy, Tenerife – kaňon Masca alebo cesta do praveku

Publikované: 29.6.2019
Kaňon Masca je na Tenerife jedným z miest, kde uveríte, že ste sa vrátili do druhohôr a že na vás musí každú chvíľu spoza skaly vykuknúť stratený dinosaurus.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať ku kaňonu, je najskôr sa doviesť autobusom k horskému mestečku Santiago del Teide. V tamojšom infocentre si môžete buď kúpiť lístok na autobus idúci priamo do osady Masca, alebo si tu dohodnete taxík. Počas čakania určite stojí za to pozorne si mestečko prehliadnuť. Nachádza sa v ňom pekný kostolík, budovy s typickými kameňmi v múroch, a dokonca sa tu nachádza aj Múzeum tenerifských sopiek. Práve Santiago del Teide, ktoré leží vo výške cca 1000 m n. m., len o vlások uniklo poslednému vyčíňaniu sopky, kedy sa tesne pred jeho bránami rozžhavená láva zastavila a miestni to doteraz považujú za zázrak.

kaňon Masca

Z mestečka vás autobus povedie po veľmi strmej a kľukatej ceste až do osady Masca, odkiaľ vedie jediná cesta dole. Zostup kaňonom je pomerne náročný a k moru sa prudko klesá z nadmorskej výšky 650 metrov. Určite v deň výletu starostlivo sledujte počasie, a pokiaľ by malo podľa predpovede pršať, tak si nechajte tento výlet radšej na inokedy. V kaňone sa totiž nikom pred dažďom neschováte a pri väčšom lejaku sa môže cesta nepríjemne zmeniť na potok. Naopak keď bude svietiť slniečko, nezabudnite si doma pokrývku hlavy a dostatok tekutín. Zostup trvá približne tri hodiny, no pre istotu počítajte aj so štyrmi hodinami. Okolitá príroda vám totiž nedovolí prejsť len tak bez povšimnutia, vytvára kúzelné scenérie dávneho praveku a fotenie tak krásneho miesta zaberie nejaký ten čas.

osada Masca   kaňon Masca

kaňon Masca   kaňon Masca

Kaňon končí na pláži Playa de Masca, ktorá je jednou z najkrajších pláží na Tenerife. More sa tu pýši tyrkysovými odtieňmi a je priezračne čisté. Počas veterného počasia však nebýva na časť pláže vstup povolený, pretože na ňu padajú z okolitých skál kamene. Zo zátoky sa môžete dostať len dvoma spôsobmi: buď pôjdete rovnakou cestou ako hore, čo môže byť dosť vyčerpávajúce, alebo sa loďkou zveziete k turistickému mestu Los Gigantes. Počas plavby uvidíte obrovský skalnatý útvar zvaný Acantilados de Los Gigantes, ktorého útesy sa vzpínajú od hladiny mora až do výšky 500–850 metrov a sú jednou z najhlavnejších turistických atrakcií na ostrove. A keď budete mať šťastie, môžete v oceáne zblízka vidieť dokonca aj delfíny a korytnačky.

Playa de Masca   priezračne čistá voda na Playa de Masca

GPS: 28°18'17.5"N 16°49'44.0"W

Text a foto: Šárka Hylmarová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Kanárske ostrovy, Tenerife – európska perla oceánu
Publikované: 25.5.2019
Pokiaľ práve premýšľate nad tohtoročnou dovolenkou, určite vo svojom výbere nezabudnite na Kanárske ostrovy. Aj keď sa geograficky jedná o súčasť afrického kontinentu, patria pod Španielsko. Tenerife je ich najväčším ostrovom a láka nielen pokojnou atmosférou, ale náročnejších turistov priťahuje aj pre svoju neopakovateľnú krásu sopečnej prírody.

Kanárske ostrovy, Tenerife – Puerto de la Cruz
Publikované: 8.6.2019
V severnej časti ostrova Tenerife sa nachádza pokojné mesto Puerto de la Cruz. Vzniklo z bývalej rybárskej osady a neskôr sa stalo významným prístavným mestom. Dnes je jeho hlavnou ekonomickou činnosťou turizmus, preto je tu veľké množstvo hotelov. Pekné apartmány tu môžete zohnať za veľmi priaznivú cenu. V kombinácii so spoľahlivou verejnou dopravou tak nemusíte za dovolenku strávenú na Tenerife ani platiť za služby cestovnej kancelárie.

Kanárske ostrovy, Tenerife – sopka Pico del Teide
Publikované: 15.6.2019
Najimpozantnejším miestom Tenerife, ktoré sme spoznali, je spiaca sopka Pico del Teide. Zo stredu ostrova sa vypína hore k oblakom až do výšky 3 718 m n. m., čím je prakticky najvyšším miestom Španielska aj Atlantického oceánu. Pokiaľ ju zmeriame od dna oceánu, tak je dokonca treťou najvyššou sopkou na svete. Sopka tvorí spolu s okolitou krajinou národný park a právom je zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Kanárske ostrovy, Tenerife – univerzitné mesto La Laguna
Publikované: 1.6.2019
Pokiaľ se vypravíte na Tenerife a budete chcieť poznať jeho históriu, určite nevynechajte jeho druhé najväčšie mesto La Lagunu s oficiálnym názvom Ciudad de San Cristóbal de La Laguna. Veľmi rýchlo sa sem môžete dopraviť z hlavného mesta Santa Cruz, pretože tieto dve mestá sú prepojené električkou. Dostať sa sem dá napríklad aj priamou linkou autobusu z Puerta de la Cruz.

Kanárske ostrovy, Tenerife – východ slnka z vrcholu sopky Pico del Teide
Publikované: 22.6.2019
Dostať sa na vrchol sopky Pico del Teide nie je vôbec ľahké. Musíte totiž najprv na to získať povolenie, ktoré je síce zdarma, avšak odporúčam vám oň požiadať v dostatočnom predstihu, a to najlepšie až niekoľkých týždňov. Dôvodom je obmedzená kapacita 200 osôb za deň. My sme sa však k vrcholu krátera dostali iným spôsobom.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

22.7.2019
Do 1. septembra 2019 máte možnosť využiť na cestovanie tradičný vláčik Hanička (motorový vozeň 810), ktorý jazdi na trati zo Spišského Podhradia do Spišských Vlachov.
21.7.2019
Aj toto leto si môžete užiť Medzinárodný kultúrny festival Dni Majstra Pavla v Levoči, ktorý do 28. augusta 2019 prináša pouličné vystúpenia divadelníkov, muzikantov a tanečníkov, ako aj posolstvo kultúry.
20.7.2019
Drevený kostol svätého Mikuláša z počiatku 17. storočia, ktorého oprava trvala takmer tri roky, môžu ľudia navštíviť v Hradci Králové v Jiráskových sadoch až do konca septembra.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - LAOS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 22. 7. 2019
sviatok:Magdaléna
dnes:
pondelok 22.7.
29 °C
zajtra:
utorok 23.7.
30 °C