www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Politická situácia v Burundi je po ukončení vleklej občianskej vojny pomerne stabilná. Bezpečnostná situácia zatiaľ nie je uspokojivá, v hlavnom meste je vyššia miera kriminality, ostatné oblasti sú považované za rizikové.

Cestovateľom zo SR sa odporúča, aby pred cestou do Burundi vopred kontaktovali Veľvyslanectvo SR v Nairobi, konzultovali s ním aktuálnu bezpečnostnú situáciu a zanechali tu itinerár svojej cesty.

V zemi existuje rozsiahla sieť ciest, ktoré sú však mimo mesta v zlom stave, v období dažďov sú mnohé časti komunikácií nezjazdné.

Platidlom v krajine je burundský frank. Veľká väčšina platieb sa prevádza v hotovosti, v krajine je ťažké použiť cestovné šeky alebo kreditné karty.

Zlepšuje sa situácia v zásobovaní, najmä v Bujumbure. Naďalej je však voda z vodovodného kohútika pitná iba po prevarení. Rovnako tak je nutné prevárať aj mlieko, ktoré nie je pasterizované.

 

späť

Lokácia:

Burundi
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.2.2020
Oravský hrad láka svojou tajomnosťou filmárov už od začiatku 20. storočia. Do svetovej kinematografie sa skvost Oravy zapísal už v roku 1922, kedy padol do oka tvorcom prvej čiernobielej verzie filmovej klasiky Dracula – Upír Nosferatu.
18.2.2020
Českobudějovické výstavisko hostí od 20. do 22. februára desiatky českých a moravských pivovarov aj minipivovarov. V poradí už 30. ročník pivného festivalu ale ponúkne aj fľaškové pivá, napríklad zo Švajčiarska.
17.2.2020
Počas 22. a 23. februára sa na zámku Schloss Hof môžete tešiť na veselý fašiangový program plný zábavy, hier i napätia. Najmenších návštevníkov nepochybne očarí maľovanie na tvár, kreatívne dielničky či workshop pečenia.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 19. 2. 2020
sviatok: