www.infoglobe.sk » Odporučenia a bezpečnosť

Odporučenia a bezpečnosť

Odporučenia turistom a bezpečnosť

 

Bezpečnostná situácia v Bulharsku sa nemení a preto upozorňujeme na to, že pokiaľ by chcel turista cestovať do Bulharska je najvhodnejšie využívať cestovné kancelárie, ktoré zaisťujú prepravu priamo do miesta rekreácie (Varna, Burgas a pod.) letecky. Ale i tak sa možno nevyhne krádežiam v hoteloch, či drobným vreckárom a zlodejom v Sofii či na plážach pri Čiernom mori. Pri ceste motorovým vozidlom je vhodné uzavrieť pred cestou havarijné poistenie.
Neodporúčame cestovať v nočných hodinách. V prípade zastávky nenechávať vozidlo bez dozoru alebo ho umiestniť na strážené parkovisko. V prípade krádeže vozidla so zahraničnou ŠPZ je nutné do troch dní prípad nahlásiť na polícii v mieste krádeže a následne si nechať vystaviť potvrdenie od miestnej prokuratúry. S potvrdením od polície a prokuratúry a s dokladmi od automobilu je potrebné požiadať na miestnej colnici o vystavenie potvrdenia o odpustení platenia DPH a cla z odhadnutej ceny vozidla. Bez absolvovania tejto procedúry je cudzinec nútený DPH a clo zaplatiť alebo sa zaviazať čiastku do stanovenej doby po príjazde do SR previesť na určený účet. Pokiaľ by túto povinnosť nesplnil, bude táto čiastka od neho vymáhaná pri ďalšej návšteve Bulharska.

 

späť

 

Lokácia:

Bulharsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

16.2.2020
Slovenské národné múzeum si pripravilo pre návštevníkom niekoľko zaujímavých výstav či podujatí, ktorých prehľad vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
15.2.2020
Nadácia pre rozvoj architektúry a staviteľstva otvorila prihlášky 28. ročníka celorepublikovej súťažnej prehliadky toho najlepšieho, čo sa udialo v stavebníctve a architektúre. Prihlášky do STAVBY ROKU 2020 budú otvorené do 10. júna 2020.
14.2.2020
Klub slovenských turistov a OZ Karpaty vás pozývajú na 34. ročník medzinárodného stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov EXPEDÍCIE 2020, ktoré sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2020 na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v areáli Mlynskej doliny v Bratislave.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 16. 2. 2020
sviatok:
dnes:
nedeľa 16.2.
8 °C
zajtra:
pondelok 17.2.
8 °C