www.infoglobe.sk » Odporučenia a bezpečnosť

Odporučenia a bezpečnosť

Odporučenia turistom a bezpečnosť

 

Bezpečnostná situácia v Bulharsku sa nemení a preto upozorňujeme na to, že pokiaľ by chcel turista cestovať do Bulharska je najvhodnejšie využívať cestovné kancelárie, ktoré zaisťujú prepravu priamo do miesta rekreácie (Varna, Burgas a pod.) letecky. Ale i tak sa možno nevyhne krádežiam v hoteloch, či drobným vreckárom a zlodejom v Sofii či na plážach pri Čiernom mori. Pri ceste motorovým vozidlom je vhodné uzavrieť pred cestou havarijné poistenie.
Neodporúčame cestovať v nočných hodinách. V prípade zastávky nenechávať vozidlo bez dozoru alebo ho umiestniť na strážené parkovisko. V prípade krádeže vozidla so zahraničnou ŠPZ je nutné do troch dní prípad nahlásiť na polícii v mieste krádeže a následne si nechať vystaviť potvrdenie od miestnej prokuratúry. S potvrdením od polície a prokuratúry a s dokladmi od automobilu je potrebné požiadať na miestnej colnici o vystavenie potvrdenia o odpustení platenia DPH a cla z odhadnutej ceny vozidla. Bez absolvovania tejto procedúry je cudzinec nútený DPH a clo zaplatiť alebo sa zaviazať čiastku do stanovenej doby po príjazde do SR previesť na určený účet. Pokiaľ by túto povinnosť nesplnil, bude táto čiastka od neho vymáhaná pri ďalšej návšteve Bulharska.

 

späť

 

Lokácia:

Bulharsko
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
27.3.2020
Organizácia spojených národov si každoročne necháva spracovávať trošku netradičný rebríček o najšťastnejších národoch sveta (World Happiness Report) resp. najlepších miestach pre život. Ako dopadli tohtoročné merania sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.  
26.3.2020
Až pominú reštriktívne opatrenia, bude cestujúcim, ktorí odlietajú z Terminálu 2, k dispozícii samoobslužný systém odbavenia batožiny. Ide o vysoko účinné riešenie, ktoré je súčasťou technologického rozvoja letiska. Ruzyňské letisko má celkovo 12 zariadení pre samoobslužné odbavenie batožiny.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 28. 3. 2020
sviatok:
dnes:
sobota 28.3.
13 °C
zajtra:
nedeľa 29.3.
16 °C