www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Cena taxi je v zásade zmluvná. Neodporúča sa používať mestské mikrobusy, v ktorých často dochádza k okradnutiu turistov. Autobusy sa používajú na diaľkové trasy, pričom cena cestovného závisí na vzdialenosti.
Povrch pozemných komunikácií má zväčša iba priemernú kvalitu, rátať treba s početnými výmoľmi. Bolívia má doposiaľ k dispozícii iba jedinú diaľnicu, na ktorej sa platí diaľničný poplatok. V Bolívii je zatiaľ k dispozícii iba 80-oktanový benzín.
Všetku zeleninu aj ovocie treba pred požitím dezinfikovať. Voda z vodovodu je bežne nepožívateľná. Pitnú vodu treba kupovať v špeciálnych nádržiach tzv. botellonech, o objeme 1, 2 alebo 20 litrov.
Čo sa týka bezpečnostných pomerov, Bolívia je krajina s vysokou pouličnou kriminalitou. Pre pobyt platia všetky všeobecné pravidlá, cieľom ktorých je predísť okradnutiu turistu. S ohľadom na náročné atmosférické pomery v La Paze, súvisiacich s vysokou nadmorskou výškou, sa odporúča pohybovať sa v tomto meste a jeho okolí (pozn.: aj v ďalších vyššie položených oblastiach napr. v okolí jazera Titicaca) skôr pomalšie a častejšie odpočívať.

 

späť

Lokácia:

Bolívia
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: