www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

V Belize City nájdete 2 letiská. Medzinárodné linky lietajú z Goldsonova medzinárodného letiska (BZE), ležiaceho 16 km na severozápad od stredu mesta. Mestské letisko (TZA) sa nachádza na pobreží asi 2,5 km severne od centra. Väčšina vnútroštátnych letov pristáva na oboch letiskách, ale z Mestského letiska sú letenky takmer vždy lacnejšie. K Belizským leteckým spoločnostiam patrí Maya Island Air a Tropic Air.

 

Autobusom

Väčšina belizských autobusov sú staré školské autobusy z USA, občas sa vyskytnú aj autobusy prvej triedy. Väčšie spoločnosti zabezpečujú husté spojenie na troch hlavných trasách v krajine. Ceny sa pohybujú kolem 1,50 USD za hodinu jazdy. Autobusové cestovné poriadky nájdete na adrese www.belizetravel.org.

 

Automobilom

V Belize existujú tri dvojprúdové cesty v dobrom stave: Severná cesta medzi mexickou hranicou poblíž Corozala a Belize City, Západná silnice medzi Belize City a guatemalskou hranicou v Benque Viejo del Carmen a Cesta kolibríkov vedúca z Belmoplanu do Dangrigy. Ostatné komunikácie sú väčšinou úzke jedno- alebo dvojprúdové prašné cesty, po prudkých dažďoch často nepriechodné. Ukazovatele vzdialeností a cestné značenie je v míľach, obmedzenie rýchlosti v míľach za hodinu, a to napriek tomu, že väčšina vozidiel má na rýchlomeru údaje v kilometroch. Hoci Belize je bývalá britská kolónia, jazdí sa tam vpravo.

 

späť

Lokácia:

Belize
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

12.11.2019
Oslavy sviatku svätého Martina sa spájajú s príchodom zimy a dnes aj s hodmi, na ktorých nesmie chýbať svätomartinská pečená hus a mladé víno. Oslavy sa konajú na mnohých miestach Českej republiky, v Klimkoviciach napríklad začínajú v sobotu 16. novembra o 11:11 hod. pred zámkom.
11.11.2019
Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov. Krásne chvíle s rodinou a tú pravú sviatočnú náladu si môžete vychutnať aj v malebnom zámockom komplexe Schloss Hof, ktorý má obzvlášť v predvianočnom období neopakovateľné čaro.
10.11.2019
Slovenské národné múzeu – Historické múzeum pripravuje od 15. novembra 2019 spomienkovú výstavu k 30. výročiu Nežnej revolúcie, ktorá priblíži návštevníkom pohľad na slobodu v kontexte dejín.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 12. 11. 2019
sviatok: